تور قشم از اصفهان
04
دی
1396

توسعه و بهبود تور قشم از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 1123 2

علیرغم آنکه جزیره ی قشم بزرگترین جزیره ی آب های جنوبی کشور ایران به شمار می رود، حدود بیست یا سی سال پیش، چندان معروف و شناخته شده نبود و کمتر کسی آن را به عنوان مقصد سیاحت در نظر می گرفت. حتی برای انجام تبادلات تجاری یا خرید کالاهای وارداتی با قیمت ارزان و مناسب تر، سایر بنادر حاشیه خلیج فارس بیشتر مورد توجه عموم بودند.
به همین دلیل نیز برای دفاتر مسافرتی و سیاحتی سطح شهر اصفهان و سایر شهرها، گزینه ی تور قشم از اصفهان کمتر تعریف شده و مورد استقبال بود.
طی سال های بعد، با تردد تعداد بیشتر گردشگران و افراد گوناگون به این جزیره و آشنایی بهتر عموم مردم با قشم، کم کم به مقصد جالب توجه برای بسیاری از مسافران از نواحی گوناگون کشور تبدیل گردید. هر چند در آن زمان، بیشترین موضوعی که برای مسافرت به جزیره قشم مدنظر بود، خرید کالا، پوشاک و ابزار آلات مورد نیاز و بازدید از برخی بازارهای قدیمی آنجا به شمار می رفت.

تور قشم از اصفهان
به همین دلیل کم کم تور قشم از اصفهان و یا تورهای قشم از سایر شهرهای ایران به یکی از گزینه های جدی قابل ارائه توسط آژانس ها و دفاتر مسافرتی مبدل گردید و این تور به عنوان یکی از پر طرفدار ترین بسته های مسافرتی شهروندان گوناگون مطرح شد. اما باز هم بیشتر مسافرت ها به جزیره ی قشم با هدف خرید و بازارگردی بود و بسیاری از مسافران از سایر مواهب و دیدنی ها و قابلیت های طبیعی و غیر طبیعی قشم بی اطلاع بودند.
علیرغم وسعت بسیار زیاد جزیره، متاسفانه کسی چندان از سایر مناطق قشم آگاهی نداشت و برای خیلی از افراد هم این مناطق جای سوال نبودند و عموم گردشگران تور قشم از اصفهان، آن را به عنوان یک بازار واردات و خرید کالای مرغوب با قیمت مناسب می دانستند.
اما امروز شرایط تا حد بسیار زیادی تغییر کرده است. جزیره ی قشم به عنوان یک قطب گردشگری ویژه معرفی می شود و از طرفی به عنوان یک ژئوپارک طبیعی در فهرست جهانی ثبت شده است. به همین دلیل، مسافر تور قشم از اصفهان و به طور کلی مسافران، قشم را به عنوان جزیره ای که تنها می تواند برای بازارگردی و خرید مقصد سفر باشد در نظر نمی گیرند.
با این حساب، به دنبال زیاد شدن زمینه ی انواع شاخه های گردشگری در جزیره ی قشم، شمار میهمانان داخلی و خارجی این جزیره نیز هر روز در حال افزایش است و به دنبال این افزایش استقبال، سایر زیرساخت ها برای پذیرایی هر چه بهتر از این گردشگران نیز در حال توسعه و به روز رسانی می باشد.
امروزه هتل ها، مسافر خانه ها و اقامت گاه های بومی توانسته اند مسئله ی اسکان و اقامت بازدید کنندگان جزیره را رفع کنند. همچنین توسعه ی بازارها، فروشگاه ها و ساماندهی به نظام تجاری و مشاغل و ساخت پاساژها و پاتوق های خرید نیز از جمله مواردی بوده است که برای علاقمندان به گردشگری تجاری و پاساژگردی، فرصت های خوب و متنوعی را فراهم کرده است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  سفر زمستانه به جنوب ایران در تور قشم از اصفهان

تور قشم از اصفهان
از طرفی احیای برخی روستاها و محلات قدیمی و همچنین پذیرایی بومیان جزیره نیز موجب شده تا آن دسته از مشتاقان سفر به قشم از جمله مشتریان تور قشم از اصفهان که مایل به روستا گردی و گشت و گذار در بافت سنتی و بومی جزیره هستند، بتوانند از زمان حضور خود در آنجا بهترین و پربارترین استفاده را برده و ضمن سیاحت در دهها روستا و محله ی قدیمی قشم، با فرهنگ و آداب و رسوم کهن آنجا آشنا شوند.
اهالی استان های جنوبی کشور و از جمله جزایر استان هرمزگان، همواره به خون گرمی و مهمان نوازی مشهور بوده و هستند و این خصلت برای گردشگرانی که بخشی از سفر خود را به تعامل با بومیان و قدم زدن در کوچه ها و بازارهای محلی اختصاص می دهند، شرایط بسیار امن و لذتبخشی فراهم خواهد کرد.
غیر از تمامی این فرصت های بی نظیر و متنوع، طی سال های اخیر جزیره ی قشم توانسته فرصت های ورزش، سرگرمی و فعالیت های تفریحی خوبی را نیز برای همراهان تورهای قشم معرفی کند. بخش عمده ای از این فرصت ها، به دلیل ثروت های طبیعی و جغرافیایی منحصر به فرد آنجاست که از آن جمله باید به سواحل ماسه ای گسترده، کوه ها و دره های شگفت انگیز، پلاژهای زیبا برای شنا و غواصی و و ایستگاه های متنوع برای قایق سواری و سرگرمی های دریایی اشاره کرد.
در مجموع اگر بیست سال پیش در تور قشم از اصفهان ثبت نام می کردید، اطلاعات و آگاهی چندانی بجز چند فروشگاه و بازار قدیمی ارائه نمی شد و در دسترس نبود. اما امروز با یک جستجوی ساده ی اینترنتی و یا پرس و جو از آشنایان، با گنجینه های گوناگون قابل تجربه در جزیره ی قشم آشنا شده و با نگاه و شناخت بهتری در تور قشم از اصفهان ثبت نام خواهید کرد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  مشهد الرضا دیروز و امروز در تور مشهد از تهران
Administrator
2 نظرات
 • محمد علوی
  بهمن 15, 1396

  تور های اروپائی و تورهای داخلی آژانس همای سعادت بی نهایت خوب هستند البته من یک سفر تور قشم از تهران با این آزانس سفر کردم اصلا عالی و محشر بود نه اینکه تور های دیگه خوب نباشه ها این سفرم بی نظیر بود
  تور کیش تور دبی و تور استانبول را هم با این آژانس تجربه کردم هم قیمتش هم کیفیتش عالی بود

  پاسخ
 • نارنین
  فروردین 22, 1397

  واقعا بی نطیره این اژانس چه از نطر تورهایی که ارائه می ده چه از نطر برخورد وسعه صدرشون در برابر مشتری .ممنون از تمام پرسنل محترم آژانس همای سعادت با ارزوی موفقیت روز افزون

  پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید