تور گرجستان
29
بهمن
1396

آیا با جاذبه های تور گرجستان آشنا هستید؟

ارسال شده توسط: admin/ 842 0

در میان انواع روش هایی که برای مسافرت و گردشگری از دیرباز وجود داشته است، هر کدام به اقتضای شرایط و با خصوصیات خود، از طرف گروه ها و افرادی مورد استقبال قرار می گیرد. با توجه به این که هر نوع مسافرت، شرایط منحصر به فردی دارد و اشخاصی که به سفر علاقه مند هستند نیز نیازها و سلایق متفاوتی دارند، در نتیجه شیوه های متنوعی را برای این موضوع، بر می گزینند.

تور گرجستان

برخی از افراد، ترجیح می دهند بدون همراهی چند نفر دیگر، به تنهایی اقدام به سفر کنند. این عده چندان تمایلی به هماهنگی با دیگران ندارند و به تنهایی سیر و سیاحت در مناطق دیدنی را بیشتر می پسندند. معیار این افراد، ویژگی های خاص همان منطقه ای است که به آنجا سفر می کنند. در صورت بروز مشکل نیز تا حدود زیادی براساس تجربه شخصی از مسافرت های قبلی که داشته اند، می دانند که چطور خود را از معرکه و مشکلات نجات بدتنمتنمهند. این افراد ممکن است با یک کوله پشتی سبک، مقداری آذوقه و همچنین دو یا سه دست پوشاک، سفرهای سبک باری به مقصد های دور یا نزدیک از شهر خود داشته باشند. البته هر چقدر تجربه و آگاهی آن ها از مسافرت و مشکلات و چالش های سفر تک نفره بالاتر برود، مسلما مسیرهای دورتر و سوژه های مشکل تری را برای سیاحت انتخاب مینمایند.

به تنهایی سفر کردن ممکن است همراه شدن با خودروهای گذری و یا وسایل حمل و نقل بین شهری مانند اتوبوس و قطار و هواپیما باشد. درصورتی که این عده با ماشین های عبوری در جاده ها به محل های جدید برسند، به این معنی است که برنامه دقیق و از پیش تعیین شده ای ندارند و به اصطلاح، خود را به جاده سپرده اند. اما در حالتی که با تهیه بلیط حمل و نقل به جایی رهسپار شوند، می تواند به این معنی باشد که نقشه ای از پیش تعیین شده و زمان بندی نسبتا حساب شده ای برای سفر خود در نظر گرفته اند. به هر حال این روش سفر انفرادی در دنیای امروز شیفتگان زیادی دارد. اگر در جاده ای بین دو شهر در حال حرکت بودید و شخصی را دیدید که با یک کوله پشتی و وضع و ظاهر خاصی در کنار اتوبان برایتان دست تکان می دهد، باید احتمال دهید که یکی از همین مسافران تک رو در جاده ها است.شما می توانید در کنار سفر با تور های داخلی از جمله تور کیش، تور قشم سفر به کشور های همسایه از جمله تور گرجستان را نیز برگزینید و از زیبایی های کشور همسایه لذت ببرید.

برای سفر به شهرهای برون مرزی ایران، این روش می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد. به عنوان نمونه خیلی از اهالی این شیوه گردشگری، تمایل داند به جای همراه شدن با برنامه های مانند تور گرجستان یا تور دبی و یا رفت و برگشت استانبول، یکی از مناطق اطراف ایران را سوژه قرار داده و خود را در چنین برنامه ای جای دهند. در این صورت، به هر روش ممکن و البته زمان بر، به شهرهای کوچک و بزرگ زیادی در طول مسیر دسترسی پیدا خواهند کرد.

تور گرجستان

علاوه بر سفرهای تک نفره، برخی ترجیح می دهند با چند نفر از دوستان یا آشنایان خود، به صورت گروهی به مسافرت اقدام کنند. از جمله مهم ترین ویژگی های این افراد، میل بودن و خوش گذراندن در کنار دیگران است. این تمایل به همراهی گروه نه تنها در سفر، که در زندگی روزمره ایشان نیز خود را نشان می دهد. این عده تلاش می کنند همواره شادی ها و خوشی های خود را با همان گروه مورد علاقه خود تقسیم کرده و در شرایط و موقعیت های مختلفی که ممکن است پیش آید، در کنار ایشان باشند. از جمله بهترین این موقعیت ها، مسافرت و گردش های چند روزه است. به طور کلی سفر باگروهی از دوستان و آشنایان هماهنگ که از خلق و خویی متناسب با یکدیگر برخوردارند، جزو  بهترین روش های سیاحت به شمار می رود. این گروه می توانند ساعت ها و روزها بدون احساس خستگی و یا دل زدگی در کنار هم بوده و  از فرصت های بودن با همدیگر بهترین و خوشایند ترین خاطرات را رقم بزنند.

تور گرجستان

نباید فراموش کنید که برای انتخاب همراهان سفر، تجربه سفر های کوتاه تر با آن ها بسیار مهم است. حتما این ضرب المثل را شنیده اید که آدم ها در سفر خود را نشان می دهند. به همین دلیل، مهم ترین نکته ای که باید مد نظر قرار گیرد، شناخت کافی نسبت به همسفر و اعضای گروه است. حتی اگر در طول چند سال با فردی آشنا باشید اما به گردش یک یا دو روزه با او نرفته باشید، باز هم نمی توانید ادعا کنید که او را خوب می شناسید. به خصوص برای سفر ها و تور های خارج از کشور مانند تور دبی، تور گرجستان، تور ارمنستان یا حتی سفرهای زیارتی به عراق و سوریه، که مسافت طولانی و مشکلات احتمالی حین سفر بیشتر است، باید همراه سفر را با دقت و وسواس انتخاب نمائید. در این گونه برنامه ها اگر از ابتدا مشکلی هر چند کوچک بروز کند و افراد تیم یک دست و هم سو نباشند، آن مشکل به مرور زمان و در روزهای بعدی به چالشی عمیق تر تبدیل شده و کل سفر را دچار اخلال خواهد کرد. به همین دلیل، باید قبل از عزیمت به یک سیاحت چند روزه و راه دور، حساسیت خاصی به منظور گزینش دیگر افراد تیم گردشگری به خرج دهید.
علاوه بر مسافرت های انفرادی و همچنین گردش با گروه دوستان و خانواده به صورت مستقل، یکی از قابل توجه ترین و پر طرفدار ترین شیوه هایی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه همگانی قرار گرفته است، همراهی با تور های مسافرتی از طرف دفاتر سیاحتی و آژانس های گردشگری می باشد. تور های مسافرتی در حال حاضر هر ساله زمینه سیاحت میلیونها نفر را در شهر ها و نواحی محتلف خاص و دیدنی، فراهم می کنند. نکته جالب این جاست که این میزان مشتری نه تنها کاهش نداشته، بلکه به طور صعودی ازروند و به رشد قابل توجهی نیز برخوردار بوده است.

امروزه هر بار که در خیابان های شهر قدم می زنیم، با آگهی های نصب شده بر شیشه آژانس ها و یا سکو ها و تابلو های اعلانات و تبلیغات شهری، در مورد انواع تور سیاحتی و زیارتی مواجه می گردیم. از یک سو آگهی های داخلی مانند تور مشهد یا تور کیش و تور چابهار یا تور قشم و از سوی دیگر برنامه های برون مرزی مانند تور دبی و امارات و تور گرجستان و تفلیس و باتومی و …، نگاه رهگذران را به سمت خود می چرخاند.

تور گرجستانبا پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از فضای مجازی، اطلاعیه هایی مربوط به تورهایی از جمله تور گرجستان و یا تورهای به مقصد کشورهای حاشیه خلیج فارس، به صوت گسترده تری تبلیغ می شوند و فراخوان آنها، ایرنیان مشتاق سفر را به ثبت نام و همراهی دعوت می کند. با این حساب، متوجه می شویم که آژانس های برگزاری و دفاتر مجری سفر های گروهی، در رقابتی تنگاتنگ بایکدیگر قرار گرفته اند. با وجود چنین رقابتی، هر موسسه که برنامه های سیاحتی برگزار می نماید، تلاش خواهد داشت تا خدمات و گزینه های پیشنهادی متنوع تری نسبت به دیگران ارائه دهد. به علاوه این که هر آژانس لازم می بیند تا آگهی هایش نسبت به مراتب قبلی و فعالیت های قدیمی خودش، گسترده تر، متنوع تر و جذاب تر باشند.

اگر دقیق تر به سیر تغییر در پیشنهادات این موسسات دقت کنیم، خواهیم دید که مقصد های سفر از کشورهای اروپایی، کرانه های جنوبی خلیج فارس و همچنین برخی از کشورهای آفریقایی و شرق آسیا و هند، به کشور های حوزه قفقاز متمایل تر شده اند. شاید اولین نمونه های این تغییر را بتوان در قالب تور آذر بایجان و یا تور ارمنستان دانست. به مرور و با گذشت زمان، کشور گرجستان نیز در فهرست سوژه های گردشگری پیشنهادی توسط این گروه از شرکت ها و دفاتر قرار گرفته است. امروز تور گرجستان، جزو جدا ناشدنی از برنامه هایی است که توسط متولیان برگزاری و مجریان سفرهای گروهی سازماندهی و پیاده می شود.

با وجود تمام توضیحاتی که در مورد مسافرت های تک نفره و یا به شکل مستقل با دوستان و آشنایان داده شد، باز هم این رو راه جزو محبوب ترین شیوه های مسافرت هستند. اما لازم است در مورد مزایای شرکت در تورهایی مانند تور گرجستان هم اطلاعاتی داشته باشید تا در هنگام تصمیم گیری، بتوانید بهترین مسیر را به منظور انجام سفری خوشایند و پر خاطره اتخاذ کنید.

تور گرجستانیکی از مزیت های همراه شدن با تور گرجستان، موضوعات مربوط به بلیط سفر است. در حالتی که بخواهید به همراه دوستان و آشنایان و استفاده از قطار یا هواپیما به این کشور و به طور کلی به هر مقصد دیگر سفر کنید، برای خرید بلیط نیاز به هماهنگی با سایر اعضای گروه خواهید داشت. این هماهنگی تا حدی پیچیده و مشکل خواهد بود، چرا که هر شخص پیشنهادی بر اساس مشغله و فرصت آزاد خود دارد و جمع بندی نظرات متفاوت و گوناگون، اصلا آزاد نیست.

تور گرجستان از آن دسته سفرهایی است که اگر پیشنهاد آن به کسی داده شود، به راحتی نمی تواند از آن چشم پوشی کند. در نتیجه برای تنظیم زمان سفر، باتوجه به این که بیشتر افراد قصد شرکت دارند، برنامه ریزی بسیار مشکل خواهد شد. در صورت ثبت نام در تور گرجستان، این مشکل تا حد زیادی از بین می رود. چرا که زمان حرکت مشخص است و قابل تغییر نیست و به همین ترتیب همه شرکت کنندگان خود را موظف به رعایت ساعت رفت و برگشت می کنند. پس می توانید تنها با اعلام زمان دقیق حرکت تور گرجستان به دیگران، با خیال راحت به دیگر جنبه های سفر و مهیا کردن پیش نیاز ها بپردازید.

یکی دیگر از محسناتی که شرکت در تور گرجستان به همراه دارد، امنیت و اطمینان خاطر در سفر با همراهی جمعی از هم وطنان است. به طور کلی، این امتیاز برای همه سفر های گروهی و شرکت در تور سیاحتی و زیارتی برقرار است. چه در مسافرت های داخلی و چه سفر به مناطق و شهرهای دیدنی کشورهای دیگر، بخش مهمی از دغدغه و تمرکز افراد بر روی امنیت و اطمینان خاطر از محیط پیرامونشان می گذرد. بالطبع،  بسیاری از شرکت کنندگان در تور گرجستان نیز،   نگران مسائلی هستند که ممکن است آسایش  آن ها را تحت الشعاع قرار دهد.  البته نباید مهمان نوازی و خصلت های بی نظیر گرجیان و همچنین آرامش و فضای امن کشور گرجستان را برای گردشگان و میهمانان خارجی نادیده بگیریم. در حقیقت طی ده سال اخیر،  دولتمردان و تصمیم گیرندگان حکومت این کشور زیبا و تاریخی، تلاش کرده اند تا محیطی مناسب و جذاب برای گشت و گذار توریست ها از سایر کشورهای جهان به وجود بیاورند. در این میان، نباید نا امنی های طولانی مدت خاورمیانه رانیز از یاد ببریم. نقش این نا امنی ها در استقبال علاقمندان به سیر و سفر، موجب شده تا به کشورهای حوزه قفقاز روی بیاورند و از برنامه هایی مانند تور گرجستان و یا تور آذربایجان و ارمنستان استقبال چشمگیری داشته باشند.

تور گرجستانطبق برخی از آمار، در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی، حدود دو میلیون نفر از سرتاسر جهان به این کشور سفر کرده اند و بخش قابل توجهی از این آمار در قالب انواع تور گرجستان از شهرهای مختلف ایران بوده است. به طور کلی، ارزان قیمت بودن بسیاری از خدمات، زیبایی های تاریخی و طبیعی پراکنده در کشور گرجستان و همچنین آب و هوایی که بی خصوص در نیمه اول سال بسیار مطبوع و دلپسند است، زمینه های جذب گردشگر و اقبال ایرانیان به سفر با تور گرجستان شده اند. با این وجود، در صورتی که رفتار و منش بسیار متین و مودبانه و گرم مردم و تدبیر مسئولین آن کشور در برقرار امنیت و آرامش نبود، این میزان استقبال از کشوری که تا چند سال پیش چندان شهرتی نداشت، دیده نمی شد.

از سوی دیگر، آسان بودن ورود به کشور گرجستان بدون مراجعه به سفارت این کشور و اخذ روادید، عامل دیگری برای سفر و تشویق هم وطنان به شرکت در تور گرجستان است. هنگام ورود به گرجستان، می توانید مهر عبور را از نمایندگان دولتی در مرز آن جا دریافت کرده و تا ۴۵ روز در گرجستان حضور داشته باشید.

در مجموع گرجستان را باید کشور تاریخ، طبیعت و آرامش خواند. این سرزمین برای افراد گوناگون که هر یک به یکی از رشته های سفر علاقه دارند، فرصت های مطلوب همان رشته را در اختیار می گذارد. به عنوان نمونه، اگر به گردشگری دریایی علاقمند باشید و قصد شما از سفر، ساعت های پیاده روی و استراحت در سواحل و یا ماهیگیری و بازی ها و تفریحات دریایی باشد، بندر باتومی گرجستان پیشنهاد فوق العاده ای خواهد بود.

همچنین اگر به قصد خیابان گردی، سیاحت در تاریخ و همچنین طبیعت می خواهید زمان آزاد خود را به تور گرجستان اختصاص دهید،  شهر تفلیس و نواحی اطراف آن، گزینه ای است که اصلا نباید از دست بدهید.

علاوه بر خوش خلقی مردم گرجی و میهمان نوازی آنها و طبیعت و شهر های زیبای گرجستان، هزینه های نسبتا کم اقامت و حمل و نقل این کشور نیز، دلیل دیگری برای سفر با تور گرجستان است.

این موضوع نیز برای سایر تورهای سیاحتی می تواند به عنوان یک نقطه مشترک مورد توجه مسافران باشد. همان گونه که گفته شد، برخی از گردشگران میل دارند تا به صورت مستقل و تنها به سفر بپردازند. همراه شدن با گروهی از همسفران، علاوه بر بالا بردن ضریب امنیت و آسودگی خاطر هر مسافر، موجب سرشکن شدن هزینه های سفر نیز می شود. در هر برنامه سیاحتی، بخشی از هزینه ها به صورت ثابت هستند و اگر چند نفر با یکدیگر مبادرت به گردشگری گروهی کنند، این هزینه ها به تعداد افراد تقسیم خواهد شد. برای مواردی شبیه تور گرجستان نیز وضعیت به همین منوال است. زمانی که با این تور راهی این کشور شگفت انگیز گرجی نشین می شوید، برای حمل و نقل و اسکان موقت در هتل های در نظر گرفته شده، به نسبت هزینه کمتری می پردازید. نه تنها سر شکن شدن هزینه ها، که تخفیف هتل به آژانس ها و دفاتر برگزار کننده تور نیز تاثیر بسزایی دارد.

تور گرجستاندر مجموع، وجه تمایز مهمی که ثبت نام و همراهی با تور گرجستان و سایر بسته های سیاحتی نسبت به سفر غیر تور دارد، زمان و انرژی لازم برای رزرو هتل و پیداکردن بلیط در تاریخ و زمان مناسب است. در حالت عادی، ممکن است ساعت ها وقت یک گردشگر به منظور پیدا کردن هتل هایی که قیمت مناسبی دارند و همچنین مرور ویژگی های آن ها صرف شود. پس از تهیه این لیست، باید یکی متناسب با خواست و سلیقه خود از میان آن ها انتخاب نماید.

اما با شرکت در تور، فهرستی کوتاه از آنچه مسافر به دنبال آن است در اختیارش قرار گرفته و اطلاعات و مشورت لازم نیز ارائه می شود. در نتیجه نه تنها صرفه جویی در زمان را به همراه دارد، بلکه سبب گزینشی آگاهانه بر اساس نظر و مشاوره کارشناس آژانس باشد.

شاید ادعای دور از واقعیتی نباشد اگر یکی از اصلی ترین روش های شناخت اعتبار برگزار کننده تور گرجستان را، همین بخش مشاوره و راهنمایی دانست. برای شهروندی که قصد سفر به قفقاز و سرزمین گرجی ها را دارد، آگاهی از نکات مختلف این سفر، و همچنین مشخصات و خصوصیات آن کشور، اهمیت زیادی دارد. اگر آژانس مجری تور گرجستان بتواند به خوبی سوالات مخاطب خود را پاسخگو بوده و ابهامات و نگرانی های احتمالی و طبیعی وی پیش از سفر را برطرف نماید، در این صورت می توان گفت از حسن سابقه و تسلط کافی بر رشته کاری خود برخوردار است.

در این تبادل اطلاعات، صداقت موسسه برگزاری با مخاطب خود، حرف اول را زده و بیشترین نقش را برای جلب رضایت وی بازی می کند. در برخی از موارد، متاسفانه آنچه توسط دفتر برگزار کننده ادعا می شود با آنچه در عمل در اختیار مشتری قرار می گیرد، تفاوت دارد. ضمن اینکه بعضی از دفاتر و موسسات برگزاری تور نیز چندان مسئولیتی برای راهنمایی و عرضه اطلاعات مورد نیاز مسافر احساس نمی کنند و یا این کار را به بعد از ثبت نام در تور مورد نظر موکول می نمایند.

با این وجود، گروهی از نهاد های مجری تور که تلاش کرده اند تا جایگاه و سطح کیفی عملکرد خود را ارتقاء دهند، و همچنین میزان رضایتمندی مشتری و اطمینان خاطر وی را ملاک کار خود در نظر می گیرند، به مقوله تبادل اطلاعات و ارائه مشاوره به مخاطب خود، اهمیت ویژه ای می دهند. برای این موسسات، به عنوان نمونه در مورد تور گرجستان، اجرای یک سفر با شناخت کافی همراهان نسبت به مقصد، بسیار مهم تر از تعداد افراد شرکت کننده است.

کشور گرجستان را به جرأت باید یکی از شگفت انگیز ترین کشورهای منطقه قفقاز معرفی نمود. از کوه های سر به فلک کشیده شرق این سرزمین، تا سواحل دریای سیاه در غرب، همگی دست در دست هم داده اند تا محیطی با اقلیم متنوع و جذابیت های بی نظیر را برای میهمان خود در تور گرجستان گرد آورند. بخشی از این سرزمین را آب و هوای نیمه گرمسیری در بر گرفته است. چرا که رطوبت هوا و واقع شدن در کرانه دریای سیاه، موجب شده تا ویژگی های خاصی در پهنه ای که گرجستان را شامل می شود، حکمرانی کنند. این ویژگی ها هر چه به سمت شرق گرجستان برویدف جای خود را به آب و هوای سرتر و قاره ای می دهد. در گرجستان چند قله با ارتفاع بالای ۵۰۰۰ متر وجود دارد و البته بلند ترین کوه اروپا به نام البروس هم در این کشور میخکوب شده است. با توجه به نقش کوه ها در ایجاد تنوع هوایی و زیستی، منحصر به فرد بودن محیط زیست و طبیعت قفقاز در این کشور قابل حدس است.

تور گرجستان

شاید برای شما جالب باشد که چرا با وجود چنین قابلیت ها و نقاط قوت فراوان در گرجستان، تنها در چند سال اخیر سفر به این کشور و برگزاری تور گرجستان مورد توجه ایرانیان و یا گردشگران سایر کشورهای اروپایی و … قرار گرفته است؟

این پرسش را می توان از چند زاویه مختلف بررسی کرده و پاسخ داد. یکی از علت های این موضوع، رواج سفر ها بین کشورهای مختلف با تشکیل اتحادیه اروپا در طی دهه اخیر میلادی است. حذف نیاز به روادید و تسهیل شرایط مسافرت و همچنین قرار گرفتن گرجستان در فهرست کشورهایی که با این روند آسان می تواند محل تردد گردشگران باشند، تاثیر مهمی در استقبال اروپاییان از تورهای اروپایی به گرجستان داشته است.

همچنین طبق توضیحی که قبلا داده شد، روال آسان سفر بدون طی مراحل مختلف و زمان بر اداری برای سفر به گرجستان، تاثیر مهم خود را بر شرکت تعداد زیادی از ایرانیان در تور گرجستان گذاشته است.

عامل بعدی را باید ویژگی های بسیار مناسب گردشگر پذیری گرجستان برشمرد. این موضوع که یک مقصد سفر بتواند انواع نیازها و سلیقه های میهمانان خود را تامین نماید، در تردد مسافر به آن مقصد نقش مهمی ایفا خواهد کرد. برای هر یک از شاخه های گردشگری از جمله شکم گردی، طبیعت گردی، ساحل گردی، گردش در بافت های تاریخی و همچنین بازارگردی، می توانید روی شهرهای گرجی نشین حساب کنید.

برای توصیف مورد آخر یعنی بازارگردی، تصور قدم زدن در میان فروشگاه ها و بازارهای روز یا دائمی سنتی و خرید میوه جات و سبزیجات و محصولات بومی گرجستان و چانه زدن با پیرزن های گرجی که با لباس سنتی از شما پذیرایی می کنند و سعی دارند تعامل تجاری خوبی ایجاد کنند، لذت فراوانی داشته باشد. این رویکرد در سال های اخیر بیش از پیش تقویت شده و منجر به حضور مسافران از هر طیف سلیقه و علاقه گردیده است.

تور گرجستانبا وجود تمام مسائلی که گفته شد، ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که سابقه وابستگی سرزمین ها به اتحادیه جماهیر شوروی، موجب پوشیده ماندن پتانسیل ها و جذابیت های آن ها گردیده است. اگر در کنار رود ارس در شمال غربی ایران به بقایای پادگان ها و پایگاه های مرزی به جا مانده از دوران حکومت شوروی با دقت نگاه کنید، متوجه راکد ماند تمام آن ساختمان ها و بقایا پس از قریب سه دهه خواهید شد.

با این مثال، باید در نظر گرفت که به دلیل روحیات کمونیستی حاکم بر کل کشورهای آن اتحادیه، اطلاعات و داده های بسیار کمی از زیبایی های سرزمینی مانند گرجستان به مردم دیگر کشورها راه می یافت. در نتیجه عموم مردم اطلاع زیادی از قابلیت ها و خصوصیات بی نظیر شهرهای روسیه، گرجستان، آذربایجان، ارکراین و … ندارند. این بی اطلاعی از یک سو و سیاست های جذب گردشگر که در فاصله حدود ده سال، به خوبی محقق شده اند، موجب شده تا نمایشگاهی از زیبایی و اصالت در زمان کوتاهی خود را عرضه کند و شگفتی و کنجکاوی همه را برانگیخته نماید.

بافت تاریخی شهرهایی مانند تفلیس، با شهرهای قدیمی اروپایی قابل مقایسه است. همچنین کلیساهای کوچک محلی که در سرتاسر گرجستان سر برافراشته اند، تور گرجستان را تبدیل به گشت و گذاری تاریخی و فرهنگی می کنند. بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند نه در پاساژ ها و پاتوق های تفریحی و سرگرمی مدرن و رستوران های قرن بیست و یکمی، که در حال و هوای سنتی به قدم زدن بپردازند. به خصوص اگر به دلیل جریمه های سختگیرانه برای رها کردن زباله و همچنین خونگرمی و مهمان نوازی زنان و مردان گرجی، با محیطی تمیز و میزبانانی دوست داشتنی در ارتباط قرار بگیرید. در چنین حالتی، شرکت در تور گرجستان جزو جذاب ترین پیشنهاداتی است باید در مورد ان حتما فکر کنید و تصمیم بگیرید.

 

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید