تور کیش از اصفهان

تور کیش از اصفهان

با دیدن آگهی و تبلیغات تحت عنوان تور کیش از اصفهان، اولین تصویر در ذهن، پاساژهای مدرن برای بازارگردی و خرید و تفریحات ساحلی و دریایی است؛ اما این تصویر یکی از اشتباهاتی است که متاسفانه برخی از آژانس های مسافرتی سفر به جزیره کیش مسبب آن بوده اند.

با این که بازارگردی و خرید در کیش نه تنها لذت بخش و جذاب است، بلکه به نوعی بازی برد برد هم از سوی خریدار و هم از سوی فروشنده به حساب می آید. علی رغم این قضیه، نباید فراموش کرد که در سال های اخیر موارد دیگری نیز به این فعالیت ها اضافه شده اند که از میان آن ها می توان به رستوران گردی و شکم گردی در کیش، طبیعت گردی، بوم گردی و بهره مندی از امکانات و فضاهای سنتی و … نیز اشاره نمود.
باید توجه داشته باشیم که حوزه گردشگری یک موضوع بسیار گسترده است و شامل تمامی مسائل و جوانب مربوط به مقصد سفر می شود. به دلیل پرداختن به همین جوانب گوناگون است که امروز گردشگری را به عنوان یک رشته تخصصی می شناسیم. روش های قدیمی و کهنه در امر مسافرت و گردش، دیگر قادر نیستند پاسخگوی نیاز های علاقه مندان به این حوزه باشند.
زمانی که صرفا یک یا دو جنبه از منطقه ای طبیعی تاریخی مورد توجه قرار گیرد، باعث می شود از سایر مواهب و دیدنی های آن منطقه غافل شده و با تکرار و ادامه این یکسو نگری، آن مواهب بیشتر و بیشتر مهجور مانده و همان یک یا دو سوژه ی مورد استقبال مدام وسیع و گسترده تر شود تا جایی که حتی جای ابراز وجود چندانی برای بقیه دیدنی ها باقی نماند.
ملاک مهم یک گردشگر برای استفاده از تور کیش از اصفهان، نباید صرفا گردش در بازارهای مدرن آنجا باشد. این جزیره علاوه بر اقلیم خاص خود، جاذبه های طبیعی ساحلی و دریایی قابل توجهی دارد. لذا بد نیست هنگام انتخاب تور گردشگری، بررسی کنیم که برگزار کنندگان آن تا چه اندازه به بازدید و بهره مندی مسافران از همه جنبه های مهم منطقه اهمیت می دهند.
یکی از نکات مهم این است که به واسطه استقبال بسیار افراد از مسافرت به جزیره کیش، ممکن است برخی آژانس ها و برگزار کنندگان از این فرصت و استقبال سوء استفاده کرده و بدون دریافت مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، اقدام به برگزاری تور کیش کنند. همین موضوع یکی از مهمترین دلیلی شکایات مردمی است و بهتر است برای جلوگیری از آن در هنگام خرید تور کیش از اصفهان با چشمانی باز عمل کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

تور کیش از اصفهان

ممکن است بسیاری از برگزار کنندگان توانایی هدایت یک گروه و انجام هماهنگی های لازم برای یک سفر دسته جمعی را داشته باشند، اما اجرای تور بدون مجوز مرجع ذی صلاح، از چند نظر مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.
یکی از نتایج این کار برای برنامه ای شبیه تور کیش از اصفهان و یا برنامه های مشابه به هر منطقه تفریحی و دیدنی، این است که مسیر برای تردد افراد غیر گردشگر و کسانی که روی رفتار آن ها با آثار طبیعی و تاریخی نظارتی نمی شود، هموار و آسان خواهد شد. به عنوان مثال، زمانی که با تور کیش از اصفهان ولی از طرف موسسه ای بدون اعتبار و مجوز به کیش سفر می کنید، رفتار مسافر با محیط زیست و ارزش های تاریخی جزیره برای برگزار کنندگان چندان مهم نخواهد بود. همچنین گردشگران بدون برنامه مشخص از قبل، زمان زیادی را در میان اوقات سفر خود تلف خواهند نمود.
یکی دیگر از مضرات سفر با گروه های غیر رسمی، احتمال ایجاد خطر و همچنین عدم پوشش مناسب بیمه برای همراهان است. در موارد زیادی، سفرهای غیر رسمی منجر به حوادثی شده که به دلیل ناوارد بودن شرکت کنندگان در مواجهه با شرایط خاص و همچنین ناکارآمدی مسئول گروه، نتایج اسف باری به همراه داشته است. در نگاه اول شاید سفری مانند تور کیش از اصفهان، یک برنامه معمول و براحتی قابل اجرا به نظر برسد، اما در صورتی که اتفاق ناگواری رخ دهد، تفاوت میان دو گروه یکی با مجوز از نهاد های معین و دیگری بدون مجوز، خود را نشان خواهد داد.
یکی دیگر از مضرات حضور و رفت و آمد گروه های غیر حرفه ای و بدون مجوز در مناطق خاص و قطب های گردشگری، ایجاد دسترسی های آسان تر برای عموم افرادی است که با اصول گردشگری آشنا نیستند. حتی برای تور کیش از اصفهان یا تورهایی به شهرها و نواحی معروف و شناخته شده نیز این رویداد ممکن است اثرات منفی زیادی به همراه خود داشته باشد.
جزایر و مناطقی مانند کیش که از شهرت و جمعیت گردشگر زیادی برخوردارند، می بایست با حساسیت بیشتری مورد حفاظت قرار گیرند. به همین دلیل تلاش های زیادی برای ساماندهی به انواع برنامه های تور کیش از جمله تور کیش از اصفهان رخ داده اند. بخشی از این تصمیمات و اقدامات، مربوط به ساماندهی به گروه هایی است که گردشگران را تا این جزیره همراهی می کنند و مسئول تردد این افراد در جزیره کیش هستند. به این ترتیب، می توان انتظار داشت که محدودیت هایی برای برخی از برنامه ها در این گونه نواحی گردشگر پذیر، اعمال شود.
نه تنها برای تور های کیش و قشم، که سایر نواحی دارای ارزش های خاص تاریخی و طبیعی نیز از یک طرف در معرض ساخت و ساز ها و از سوی دیگر، در معرض آسیب افرادی است که به نام گردشگر، مسیر های دسترسی به این نواحی را برای خود و دیگران آسان کرده اند.
همچنین برخی از گروه ها با ثبت نام و شرکت تعداد زیادی مسافر بیشتر از ظرفیت تحمل یک عرصه، به جای توسعه گردشگری، به تخریب آن عرصه کمک می کنند.

لذا بد نیست اولین موضوعی که مورد بررسی قرار می گیرد، داشتن مجوز معتبر باشد. موضوع مهم دیگر، نحوه پاسخگویی به سوالات مشتری پیرامون خدمات و امکانات ارائه شده توسط گروه برگزار کننده است؛ چرا که لزوما نباید به آنچه در آگهی ها و تبلیغات گفته شده استناد کرد و آنها را اطلاعات کافی برای سفر دانست. به عبارت دیگر قرار است مشتری چند روز تفریحی خود را با اعتماد به گروه برگزاری تور کیش از اصفهان، به آن ها بسپارد و مسلم است که در صورت بروز اشکال یا بدقولی، کل مسافرت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

موضوع مهمی که در برنامه ریزی و عزیمت به کیش باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرد، مسافرت دسته جمعی با عده ای است که رفتار ها و نگرش های همخوانی با یکدیگر دارند. بدون شک شرکت در تور کیش از اصفهان به صورت انفرادی و یا دو نفره امکان پذیر است و می تواند خاطراتی خوش به جا بگذارد، اما اگر به صورت عده ای هم خانواده یا در قالب گروهی دوستانه به سفر با تور بپردازید، متوجه میزان تفاوت و لذت بسیار بیشتر این نوع سفر خواهید شد. هر چند ضروری است افرادی انتخاب شوند که قبلا تجربه سفر های کوتاه مدت و چند ساعته یا بیشار را با همراهی یکدیگر داشتند و لذا به خوبی نسبت به هم شناخت و اطمینان پیدا کرده اند.
از قدیم گفته می شده که انسان در سفر خود را می شناسد، این جمله نه یک شعار معمولی که واقعا دستور العمل و نکته ای است که بسیار حائز اهمیت خواهد بود. لذا بد نیست با هم سفران خود در تور کیش از اصفهان، پیش از سفر آشنایی کافی داشته باشید.
تعداد قابل توجهی از افراد علاقه مند به سیر و سیاحت در ایران و جهان، وقت و انرژی زیادی برای هماهنگی و تشویق همکاران و یا اعضای خانواده و دوستان خود می کنند تا سفری دسته جمعی را رقم بزنند. این افراد بعد از اجرای دو یا سه برنامه، به تجربیات خوبی دست پیدا می کنند هر چند هنوز به اندازه راهنمای تور کیش از اصفهان یا هر تور دیگر مجرب نشده اند.
به همین سبب، مسائل مربوط به هماهنگی و زمان بندی و برنامه های بازدید حین سفر را مشخص کرده و سایر موارد از جمله بلیط رفت و برگشت و اقامت و وعده هایی شبیه صبحانه و … را به عهده مدیریت آژانس و مجری تور خواهند گذاشت.
حتی در برخی موارد، یک گروه دوستانه یا همکار و یا خویشاوند و فامیل، یک تور را به طور کامل رزرو می کنند. رزرو گروهی و در بست تور در یکی دو دهه اخیر افزایش بیشتری پیدا کرده و دلیل آن نیز معین است: زمانی که به این شکل یک تور توسط عده ای آشنا با هم دیگر رزرو شود، علاوه بر تکمیل ظرفیت تور و پیش برد آسان تر کار آژانس، دیگر نگرانی برای سایر موارد برای سفر شبیه خرید بلیط برای هر نفر و انتخاب و رزرو اتاق هتل و مشورت گرفتن از افراد آگاه به سفر کیش و … وجود ندارد.
اگر بخواهیم مثالی در این مورد بزنیم، برای سفر دسته جمعی با تور کیش از اصفهان، فردی که از طرف مشتریان نماینده و پیشگام ثبت نام و اطلاع رسانی ها و … می شود، دغدغه های بسیار کمتری خواهد داشت. چرا که به جای تلاش برای در نظر گرفتن سلیقه تمام همراهان و همچنین هماهنگ کردن محل های اقامت و بلیط طبق درخواست و زمان آزاد هر یک، می تواند تنها گزینه های پیشنهادی تور را به دوستان و شرکت کنندگان منتقل کرده و فقط موافقان را ثبت نام کند. با این روش، سایر قسمت های سفر نیز به عهده آژانس و موسسه مجری گذاشته خواهد شد.
اعتماد به آژانس مسافرتی در تور کیش از اصفهان بسیار حائز اهمیت است و فرد قبل از خرید تور باید تا می تواند در مورد آژانس، پیشینه آژانس و خدمات و پاسخگویی آن ها تحقیقات لازم را انجام دهد تا پشیمانی به وجود نیاید. اطلاعات مهم مورد نیاز مشتریان تور کیش از اصفهان علاوه بر اطمینان از بازدید همه جاذبه های مهم گردشگری منطقه یا بخش قابل توجهی از آنها، زمان های دقیق رفت و برگشت، توقف ها، محل دقیق و مشخصات کامل هتل یا مسافرخانه یا هتل بوم گردی، خدمات مقرر که توسط آن اقامتگاه عرضه می شوند و همچنین ترتیب و زمان های بازدید جاذبه ها است.

علاوه بر این، راهنمای تور کیش از اصفهان یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند سفر خوب و پرباری را برای مسافران فراهم کند. راهنما باید ضمن اشراف کامل بر منطقه و دانستن اطلاعات دقیق تاریخی و طبیعی آنجا، با اهالی محلی و بومی نیز تعامل خوبی داشته باشد؛ انگار که در میان آنها زندگی کرده است. البته بسیاری از تورهای کیش نیاز به تور لیدر ندارند اما ان دسته از تورهایی که به قصد طبیعت گردی وارد کار می شوند حتما باید از تورلیدر استفاده کنند.
در حقیقت آشنایی کافی متولی تور کیش از اصفهان با بافت اجتماعی منطقه و آداب و رسوم آنجا، علاوه بر اینکه می تواند نکات جالب و سوژه های جذابی به مسافران ارائه دهد، به رشد اقتصادی محل و توسعه تولیدات و فعالیت های بومی کمک شایانی خواهد کرد. در صورتی که اهالی منطقه مشاهده کنند که فعالیت ایشان بازدهی اقتصادی مناسب دارد و آداب و رسومشان مورد توجه سایرین است، ضمن پایبندی به زادگاه خویش، خود به عنوان نگاهبان بومی سعی می کنند تا این جزیره را به بهترین شکل حفاظت نموده و ارزش های آنجا را پاس دارند.
از جمله دیگر موارد مهمی که باید توسط برگزار کنندگان معین شود، سطح هتل یا مسافر خانه و خدمات دقیق آنجاست. اینکه صبحانه، نهار، شام و امکانات ورزشی تفریحی هتل چگونه و تا چه حد در اختیار مسافرین است، می بایست پیش از سفر کاملا شفاف سازی و در قرار داد قانونی و دو نسخه ای بین مشتری و آژانس قید شود. یک نسخه از این قرار داد در اختیار مشتری و نسخه دیگر در اختیار آژانس خواهد بود. تور کیش از اصفهان یکی از تورهایی است که باید در خرید آن دقت کرد. قبل از سفر حتما هدف از سفر مشخص شود و بر اساس آن تور انتخاب گردد تا نارضایتی به وجود نیاید.

تور کیش از اصفهان
همچنین لازم است به محل هتل و دسترسی آن تا سایر نقاط دیدنی توجه شود. هر چند مسافر برای بهره مندی هر چه بهتر از خدمات یک تور ایده آل باید گاهی بر خواست و سلیقه خود پا بگذارد و مثلا زمان خواب یا غذای خود را با خدمات تور وفق دهد؛ اما بد نیست بخشی از سفر به عنوان اوقات فراغت در اختیار مسافرین باشد. البته عموما تورهای حال حاضر به این صورت است که کل زمان سفر را در اختیار مسافر قرار می دهند که این حالت برنامه ریزی بیشتر مسافران را طلب می کند.
تعداد ساعت این بخش اگر بسیار ناچیز باشد، باعث خسته کننده شدن و فشردگی و احتمالا اختلال در سایر برنامه ها خواهد بود و ممکن است کیفیت گردشگری را کاهش دهد و همچنین تعداد ساعات زیاد فراغت برای مسافرین نیز ممکن است موجب اتلاف وقت مسافر گردد. ضمن اینکه قیمت خدمات ارائه شده و هزینه های تور کیش از اصفهان باید با عملکرد آژانس برگزاری هماهنگی و همخوانی داشته باشد. ناگفته نماند این موارد مربوط به تورهایی است که به صورت کامل در اختیار مسافرین قرار می گیرد و بسیاری از انواع تور کیش از اصفهان تنها به ارائه خدمات رفت و برگشت و اقامت محدود می گردد.
تور کیش از اصفهان یکی از بهترین و پر طرفدارترین تور ها و پرواز ها از شهر اصفهان است که در واقع با بالاترین و بهترین سرویس دهی از نمایندگی رسمی ایتور ۲۴ با نام تجاری همای سعادت ارسال می شود.
یکی از بهترین تفریحاتی که در کل دنیا همواره علاقه مندان خود را دارد، سفر به شهرها و مناطق ساحلی از اصفهان است و لذت تماشای دریا و ساحل آن بسیار مورد توجه است. جالب است بدانید که یکی از بهترین مناطق ایران که شما می توانید با سفر به آنجا علاوه بر لذت بردن از طبیعت ، به تفریحات مختلف و همچنین خرید بپردازید؛ کیش است. تور کیش از اصفهان یکی از پرطرفدار ترین تورهای داخلی است که عموما خیلی زود پر می شود.
اگر از تور کیش از اصفهان به جزیره کیش سفر کنید باید تمامی جوانب سفر را بسنجید. اینکه می خواهید در چه جایی از کیش مستقر شوید و در این جزیره زیبا به چه تفریحاتی بپردازید. البته دقت کنید که خرید جزء جدا نشدنی از تور کیش از اصفهان است که همواره مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. امکان ندارد شما به کیش سفر کنید و سری به پاساژهای متفاوت آن نزنید و دست خالی به اصفهان بازگردید.

به علت اینکه تور کیش از اصفهان عموما بدون ناهار و شام بسته می شود، بهتر است قبل از مسافرت به کیش تحقیقات خود را در مورد جزیره و غذاهای آن بالا ببرید. اصولا در تور کیش از اصفهان شما باید برای صرف ناهار و یا شام به یکی از رستوران های جزیره کیش مراجعه کنید و چه بهتر که این مراجعه هدفمند و آگاهانه باشد. در کانال مجموعه ی همای سعادت سعی شده رستوران های معتبر کیش به مرور معرفی شوند. در این صورت گردشگران شرکت کننده در تور کیش از اصفهان می توانند هوشمندانه تر رستوران ها و کافی شاپ ها را برای ثبت خاطرات خود انتخاب کنند.
شما به یک سفر رویایی می روید. در این سفر می توانید از جاذبه های بی بدیل ایران در جزیره کیش لذت ببرید و تا می توانید از خود عکس سلفی بگیرد. البته دقت کنید که عکس از طبیعت نیز می تواند به شما کمک کند تا ثبت لحظات خوش خود در جزیره کیش را به خوبی انجام دهید تا پس از پایان تور کیش از اصفهان بتوانید با آن ها خاطره بازی کنید. زیبایی های طبیعت کیش فوق العاده است و به این سادگی ها نمی شود از کنار آن گذشت.
جاذبه های گردشگری کیش تمامی ندارند؛ اما شما باید حساب شده عمل کنید تا به تماشای همه آنچه که دوست دارید بروید. برخی مکان ها برای شما جذابیتی ندارد، پس بهتر است قبل از اینکه سفر خود را با تور کیش از اصفهان آغاز کنید، آن ها را مشخص کرده و در لیست خاکستری خود قرار دهید تا اگر وقت اضافه داشتید به دیدار از آن ها بروید.
یکی از جاذبه های کیش که به آن نیز اشاره کردیم، خرید است. مسافران تور کیش از اصفهان عموما سعی می کنند اکثر وقت روز خود را در پاساژها سپری کنند و شب به کنار ساحل بشتابند. البته برای برخی نیز این شرایط پایدار نیست و روزها به کنار دریا می روند. مغازه ها و پاساژها و همه مراکز تجاری کیش، پر هستند از محصولات خارجی که درجه کیفی بسیار عالی تا بسیار پایین به خود اختصاص می دهند. این شما هستید که باید بر اساس سلیقه و نیاز خود محصولات مد نظر خود را برای خرید در تور کیش از اصفهان مشخص کنید.
دقت کنید که برخی لوازم الکترونیکی تفاوت قیمتی با اصفهان ندارند. به هیچ عنوان گول عناوین فریبنده را نخورید و اگر قیمت را می دانید خرید کنید. البته از حق که نگذریم قیمت پوشاک خارجی در کیش ۱۰ تا ۲۰ درصد از اصفهان ارزان تر است. برندهای معتبری در کیش به ارائه پوشاک با کیفیت می پردازند که قیمت های پایین تری نسبت به اصفهان ارائه می دهند. البته مسافران تور کیش از اصفهان باید دقت کنند که قیمت های خیلی پایین هم آنقدرها مطلوب نیست.

تور کیش از اصفهان

خدمات ارائه شده بر روی تور کیش از اصفهان بسیار خوب و کافی است. نبودن ناهار و شام بر روی این مسیر خوب است؛ چرا که به شما این آزادی عمل داده می شود تا بتوانید خودتان و بر اساس بودجه شخصی اقدام به خرید این وعده های های غذایی در تور کیش از اصفهان نمایید. خوردن غذاهای خوشمزه در جزیره زیبای کیش شاید بهترین خاطرات را برای شما به ارمغان بیاورد. غذاهایی که شما در جزیره زیبای کیش به آن دسترسی دارید را شاید در هیچ کجای ایران نتوانید میل کنید. سعی کنید در سفر به کیش دور خوردن غذاهای فست فود و غذاهایی که در اصفهان نیز پیدا می شوند را خط بکشید و به خوردن غذاهای محلی بپردازید.
غذاهای محلی کیش در بسیاری از رستوران های این جزیره عرضه می شود. شما باید سعی کنید در رستوران های سنتی تر به دنبال این غذاها بگردید. این غذاهای خوشمزه که عموما با ماهی و میگو طبخ می شوند، طعم و عطر فوق العاده ای دارند و نمی توان ان را با هیچ غذای دیگری مقایسه کرد. مطمئن باشید اگر یکبار این غذاها را میل کنید، عاشق آن خواهید شد.

البته نباید فراموش کنیم که در طول برنامه تور کیش از اصفهان، برخی فضاهای مدرن فراهم شده در جزیره برای موضوع شکم گردی و رستوران گردی هم ارزش گذراندن حداقل یک وعده غذایی را دارند. هر یک از هتل های جزیره کیش هم دارای رستوران ها و بوفه ها یا کافه تریاهای بسیار خوبی هستند. افرادی که با حس و حال مسافرت به خوبی آشنا هستند و تجربه انواع سفر را در کارنامه خود ثبت کرده اند، باور دارند که یکی از بهتری لذت های حین سفر و در محیط های مطلوب جایی مانند کیش، وعده ها و میان وعده های غذایی است. حتی یک صبحانه ساده و یا کیک و چای عصرانه نیز در جایی مانند کافه ها یا رستوران های کیش و قشم و …، بسیار دلچسب خواهد بود. در نظر داشته باشید که مسافرت با همراهی گروهی هماهنگ با خلقیات مشابه و تقریبا آشنا با هم، بسیار بیشتر از سفر های تک نفره در خاطر خواهند ماند.
در انتخاب هتل باید به مواردی که برای شما اهمیت دارد توجه نمایید. اگر دوست دارید هتل شما در نزدیکی یکی از مراکز تجاری باشد، حتما در هنگام خرید تور کیش از اصفهان آن را با کانتر مربوطه مطرح کنید. اگر می خواهید هتل شما فاصله کمی تا ساحل داشته باشد نیز قطعا با هتل های پیشنهادی دیگری مواجه خواهید شد. آنچه که مشخص است شما باید اولویت های خود را در تور کیش از اصفهان قبل از سفر مشخص کرده و بر اساس بودجه و علاقه مندی ها یک هتل خوب انتخاب کنید.
هتل های هم رده بسیار زیادی در جزیره زیبای کیش وجود دارد که از نظر کیفیتی تفاوت چندانی با هم ندارند. در واقع این شما هستید که باید با مشخص کردن هدف خود از سفر با تور کیش از اصفهان، هتل را انتخاب کنید. تفاوت این هتل ها در فاصله آن ها تا مراکز تجاری و یا منظره ای که اتاق ها دارند و همچنین فاصله آن ها تا دریا است.
تور کیش از اصفهان می تواند خاطره انگیز ترین تور مسافرتی داخلی شما باشد پس سعی کنید با انتخاب درست و صحیح هتل، خدمات تور و آژانس لذت مناسبی از این سفر برای خود به ارمغان بیاورید.