تور کیش از اصفهان
24
بهمن
1396

تور کیش از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 905 0

در جنوبی ترین نقطه ایران، میان آب های گرم خلیج فارس شاهد جزایر زیبایی هستیم که بعضی از جنبه صنعتی مورد توجه قرار گرفته اند و بعضی از جنبه تفریحی! یکی از جزایری که از نظر تفریح و سیاحت مورد توجه عموم مردم قرار گرفته، جزیره زیبای کیش است.
جزیره ای آرام و بدون ترافیک با سواحلی زیبا و چشم نواز، مشاهده پرندگان و گونه های خاص جانوری موجود در این منطقه و استفاده از تفریحات آبی هیجان انگیز می تواند بهانه ای باشد برای سفر با تور کیش از اصفهان به این منطقه گردشگری زیبا و ثبت لحظات خاطره انگیز برای شما!
این جزیره آثار تاریخی را نیز در بر گرفته که از جمله آنها می توان از مسجد امیر و مسجد ماشه (مسجد جامع کیش) نام برد، که با تور کیش از اصفهان می توانید از این آثار تاریخی دیدن کنید.
مسجد امیر و مسجد ماشه هر دو در زمان قاجار در جزیره بنا شده اند و در سال ۱۳۷۷ به عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند.
تور کیش از اصفهان شما را برای دیدن این بناهای عصر قاجار همراهی کرده و این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که مکان هایی که کمتر کسی آن را دیده را مشاهده کنید.
اگر با تور کیش از اصفهان سفر می کنید دیدن کاریز را از دست ندهید. این شهر زیر زمینی در مسیر قنات ها قرار گرفته و دارای عمق ۱۶ متری است. سرتاسر آن مملو از صدف، مرجان و سنگواره است که قدمت آنها به ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال تخمین زده شده است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  خدمات ایده آل هتل در تور کیش از اصفهان

روستای باغو که از جمله قدیمی ترین روستاهای جزیره به شمار می رود دارای سرسبزی و زیبایی چشم نوازی است که از درختان مختلفی پوشیده شده است و شما می توانید با تور کیش از اصفهان از این منطقه سرسبز میان جزیره بازدید کنید.

تور کیش از اصفهان

در یک روز مه آلود در سال های خیلی دور کشتی عظیم الجسته ای در نزدیکی ساحل به گل نشست. هرچه برای بیرون کشیدن کشتی تلاش کردند بی نتیجه بود. این کشتی همان کشتی یونانی است که نام آن برای همه ما آشناست. به گل نشستن این کشتی به زیبایی ساحل افزود و تماشای غروب آفتاب با منظره کشتی یونانی بسیار زیبا و دل انگیز است. به همین دلیل بوده که مسافران تور کیش از اصفهان تماشای غروب آفتاب کنار ساحل را از دست نمی دهند و هر کجای جزیره که باشند برای دیدن غروب آفتاب نارنجی رنگ خود را به ساحل می رسانند.
یکی دیگر از آثار تاریخی کیش که گردشگران تور کیش از اصفهان می توانند از آن بازدید کنند خانه های اعیانی کیش است که زیر مجموعه بندر حریره هستند. این بنا با وجود اینکه مورد توجه گردشگران قرار نمی گیرد، اما این خانه ها نمایانگر خانه های جمعی است که چندین خانوار در آن ها زندگی می کردند. این مجموعه درست شبیه به خانه های قدیمی فلات مرکزی ایران است که بافتی شبیه به بافت خانه های قدیمی موجود در اصفهان و یزد دارد. در این بنا ها از کاشی های ستاره ای و قدیمی استفاده شده که نشان می دهد صاحبان خانه از ثروتمندان جزیره بوده اند. تور کیش از اصفهان به گردشگرانی که به جزیره کیش سفر می کنند بازدید از این بنای تاریخی که کمترین لطف به آن شده را پیشنهاد می دهد.
مجموعه حمام بندر حریره، از جمله مکان های مورد علاقه گردشگران تور کیش از اصفهان است. این بنا از به عنوان مرکز تجاری از رونق زیادی برخوردار بوده است. حمام بندر حریره دارای چندین صحن با مساحت ۵۰۰ متر مربع می باشد. سراسر قسمت شمالی حمام به پهنای پنج متر به خدمات، انبار، کارگران حمام اختصاص داده شده است. سربینه، گرمابه، تون حمام در قسمت جنوبی قرار دارد که به وسیله راهرو سرپوشیده از هم جدا شده است. در قسمت جنوبی دو خزینه کوچک و بزرگ نیز قرار گرفته که دیدن این مکان قدیمی برای مسافران تور کیش از اصفهان خالی از لطف نیست.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  سفری با چند سوژه ی خاص با تور کیش از اصفهان

تور کیش از اصفهان
پایاب کیش از دیگر مکان های دیدنی جزیره کیش است که گردشگران زیادی از داخل و خارج از کشور را به خود جذب می کند. پایاب کیش دهلیزی است با شیب تند که در مجاورت چاه قنات حفر شده و با ساخت تعداد زیادی پله به سطح آب قنات می رسد. نکته جالب توجه این است که پله آخر درون آب قنات قرار گرفته تا بتوان از نوری که در دهانه قنات به سطح آب می تابد استفاده کنند و مسلما هر چه عمق پایاب بیشتر باشد، تعداد پله های آن نیز بیشتر می شود. در انتهای پایاب مکانی برای مسافران بنا شده تا بتوانند از هوای مطبوع آنجا به خصوص در فصل تابستان لذت ببرد. قدمت پایاب جزیره کیش، دو هزار سال تخمین زده شده است و در نزدیکی مجموعه درخت سبز احداث شده است که امیدواریم گردشگران تور کیش از اصفهان از دیدن این مکان ها لذت و بهره کافی را ببرند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید