تور کیش از اصفهان
۲۱
آذر
۱۳۹۶

تور کیش از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 273 0
تور کیش از اصفهان
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

تور کیش از اصفهان ، بخصوص در فصولی از سال که اهالی شهر و استان اصفهان با هوای سرد و خشک زمستانی و متاسفانه طی سال های اخیر با تشدید آلودگی و پدیده ی وارونگی هوا نیز مواجه می شوند، یکی از پر مخاطب ترین و جذاب ترین برنامه ها و گزینه های پیشنهادی از طرف بسیاری از آژانس ها و مراکز متولی تورهای مسافرتی و گردشگری است.

شاید در همان نگاه اول، به نظر بیاید که سفر به جزیره کیش که یکی از مهمترین و مورد توجه ترین و معروف ترین جزایر جنوبی ایران در خلیج همیشه فارس است، صرفا یک بسته شامل خرید از بازارها و پاساژهای قدیمی یا مدرن، استفاده از امکانات تفریحی، ورزشی و سرگرمی متنوع و جذاب و یا بازدید از برخی مناطق طبیعی شبیه سواحل زیبا و صخره های مرجانی خواهد بود.

اما با نگاه و بررسی دقیق تر، متوجه می شویم که شرکت در تور کیش از اصفهان، از این نظر که بیشتر مخاطبین آن از اهالی شهر فرهنگی و هنری اصفهان هستند، ممکن است جنبه های جالب دیگری نیز داشته باشد.

جزیره ی کیش از توابع استان هرمزگان قرار دارد و فاصله ی نسبی آن با تنگه ی هرمز از یک سو، و با سواحل جنوبی استان هرمزگان و کشور ایران از سوی دیگر، چندان زیاد نیست.

پس می توان نتیجه گرفت که این جزیره احتمالا از چندین قرن گذشته، نه تنها جنبه ی نظامی و استراتژیک ویژه ای داشته است، بلکه سکونت گاه برخی اقوام و مردمان بومی نیز بوده است. اگر قبل از ثبت نام در تور کیش از اصفهان، جستجوی کوتاهی در اینترنت داشته باشید، یکی از موارد قابل توجه همین موقعیت خاص و سابقه ی سکونت در کیش است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تور کیش از اصفهان

تور کیش از اصفهان

از سوی دیگر، کل استان هرمزگان و مناطق و جزایر و محلات و شهرهای وابسته به آن، بدلیل برخورداری همزمان از دو نوع آب و هوای متفاوت، یعنی آب و هوای گرمسیری به علاوه ی اقلیم و شرایط دریایی، مجموعه ای جالب توجه از جنبه های مختلف فرهنگی و تاریخی و قومی و آیینی را در بر گرفته است.

در حقیقت هر جا که شرایط اقلیم، طبیعت و آب و هوای منطقه متنوع و گاهی متضاد و نسبت به مناطق همجوار خود متفاوت باشد، اثر خود را بر زندگی آدمیان نیز به همین منوال گذاشته و ویژگی های بومی و اجتماعی منحصر به فردی را موجب می شود.

همانطور که اشاره شد، برای مسافر تور کیش از اصفهان، ممکن است صرفا خرید از بازار یا کمی ورزش و فعالیت تفریحی و یا قدم زدن و دوچرخه سواری و شنا در سواحل این جزیره مدنظر باشد، اما با نگاهی تازه به برخی دیگر از قابلیت ها و مشخصات کیش، می توان بخشی از برنامه ی سفر را به موارد ذکر شده اختصاص داد.

این موارد، همان نکات قابل توجه فرهنگی و اجتماعی جزیره ی کیش می باشند که در طول صدها سال، بخشی از آنها هنوز جذابیت داشته و علیرغم تغییر سبک و اسباب زندگی مدرن، تغییر چندانی نداشته اند و نشانه هایی از روال قدیمی و کهن خود را هنوز در بر داشته و برای مخاطب جویا و علاقمند، به نمایش می گذارند.

اگر حین شرکت در تور کیش از اصفهان یا از مبدا هر شهر دیگر، فرصت آزاد و اوقات فراغت خود را صرف این سوژه های نسبتا خاص کنیم، می توانیم بهره ی بهتری از سفر چند روزه برده و علاوه بر خرید و تفریح و ورزش و شنا، به بوم گردی، روستا گردی و کسب آگاهی از آداب و سنن و خصلت های رفتاری و بومی منطقه ی کیش بپردازد.

تور کیش از اصفهان

در حقیقت گردشگری فرهنگی، می تواند چاشنی یا به عبارت بهتر، مکمل بسیار پربار و خوبی در کنار گردشگری تفریحی و یا تجاری برای میهمانان تور کیش از اصفهان باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  معرفی جاذبه های گردشگری و خدمات شهر اصفهان

ضمن اینکه برای اهالی شهر قدیمی اصفهان، بررسی و کنجکاوی در تفاوت های فرهنگی اهالی اصفهان و هرمزگان بخصوص جزیره ی کیش، و همچنین اشتراکات این دو گروه در برخی از سلایق و آداب و باورها، خالی از لطف نیست.

این جزیره ی زیبا شامل یک روستای قدیمی بنام باغو می باشد که اخیرا تبدیل به منطقه ی نمونه گردشگری شده و مدیران محلی و مسئولین استانی در تلاش اند با احیای بافت معماری و سنتی این روستا، و همچنین ایجاد بسترهای مناسب گردشگری برای آشنایی مخاطبین با فرهنگ اهالی بومی، موضوعات مربوط به سیاحت فرهنگی و روستا گردی در کیش را تقویت نمایند.

علاوه بر روستای باغو، جزیره ی کیش شامل محلات قدیمی دیگری نیز بوده است که برخی از آنها در طول زمان به فراموشی سپرده شده اند و برخی دیگر شبیه سفین، بعنوان محله ی قدیمی پابرجا هستند.

طی سال های اخیر، بخشی از برنامه ی برخی از تورهای گردشگری از جمله تور کیش از اصفهان، به این نوع جاذبه ها نیز متمایل  شده است.

پیشه ی دیرینه و اصلی بیشتر اهالی این روستا و محلات، همچون اجداد خود و در ادامه ی روش زندگی آنان، دامداری و یا پرورش نخل بوده است و به تبع آن، محصولات اصلی که در امرار معاش این اهالی نقش داشته اند، شامل محصولات دامی و فرآورده های برگرفته از خرما می باشند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید