تور چین
06
اردیبهشت
1397

تور چین

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 624 0

قاره آسیا در مجموع دارای تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و با سابقه بوده و در میان کشور های این قاره، کشور چین یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین کشور های شرق دور به حساب می آید. با این حال، نباید تصور کنیم که تنها برای بازدید از جاذبه های تاریخی و باستانی می توان به سرزمین چین و ماچین سفر کرد. به همان نسبت که تاریخ این کشور از غنای زیادی برخوردار می باشد، در عرصه فناوری و توسعه صنعت نیز توانسته است جایگاه خوبی به دست آورده و به یکی از بزرگ ترین قدرت های اقتصادی جهان تبدیل شود. از این رو، مشتریان تور چین را فقط گردشگران فرهنگی و علاقه مندان به بوم گردی و بازدید از آثار تمدن های کهن تشکیل نمی دهند. امروزه بسیاری از مسافرانی که با تور چین راهی این کشور پهناور می شوند، برای تبادلات تجاری و یا با اهداف و انگیزه های توسعه مناسبات صنعتی خود را به شرق آسیا می رسانند.

تور چین ، حاصل تکامل و تغییر شکل کاروان هایی است که از قدیم در مسیر جاده ابریشم در مسیر شرق و غرب تردد داشته اند. مسیر این کاروان ها از چین تا دریای مدیترانه در غرب آسیا بود و به طور کلی طولانی ترین راه تجاری و حمل نقل کالا در دوران باستان را تشکیل می داد. پس از زمان پیدایش جمهوری خلق چین این روال کمی کند تر شده اما طی دو یا سه دهه اخیر، با افزایش فعالیت این کشور در حوزه فناوری و صنعت و تجارت، بار دیگر مقصد تجار و صنتعتگران و همچنین دانشمندان از سرتاسر جهان شده است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  معرفی تور مشهد از تهران

تور چین

 

تور چین معمولا در سه شهر بزرگ این کشور یعنی پکن، شانگهای و گوانگجو، اجرا می شود. به عبارت دیگر، در صورت ثبت نام در این تور، محل اصلی بازدید شما این شهر ها خواهد بود. وسعت و تنوع هر سه شهر به قدری زیاد است که می توانند جداگانه زمان شما برای یک تور یک هفته ای را به خود اختصاص دهند. با این حال، هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد برای سلایق خاص و ذائقه های متفاوت گردشگری می باشند.

به طور نمونه، شهر گوانگجو به عنوان یک شهر نمایشگاهی در میان فعالان اقتصادی و صنعتی دنیا شناخته شده است. بزرگ ترین نمایشگاه های جهانی هر سال در این شهر برگزار شده و میلیون ها مسافر را به سمت خود فرا می خواند. نمایشگاه های وسیع و عظیم شهر گوانگجو در تمامی رشته های مختلف و با حضور صاحب نظران و غرفه داران از سراسر جهان برگزار می شود. بسیاری از شرکت کنندگان در تور چین ، شهر گوانگجو را تنها برای همین ویژگی و تبادل اطلاعات با دیگر شرکت ها و کارشناسان هم رشته خود، انتخاب می کنند.

استقبال از نمایشگاه های این شهر تا جایی است که گاهی تور گوانگجو به صورت جداگانه توسط بسیاری از آژانس ها و دفاتر و موسسات مسافرتی برگزار می گردد. نمایشگاه های بین المللی هر ساله یا هر چند سال یکبار در زمان مشخصی برگزار شده و قیمت بالای غرفه ها برای صاحبان مشاغل از سرتاسر دنیا، نشان دهنده میزان رقابت آن ها به منظور حضور در گوانگجو است. علاوه بر نمایشگاه های بزرگ، شرکت های بسیاری مقر اصلی خود و حتی کارگاه و دفتر مرکزی را در شهر گوانگجو قرار داده اند. به این ترتیب، حتی در زمان هایی غیر از برگزاری نمایشگاه نیز جمعیت زیادی از سرتا سر دنیا برای عقد قرار داد ها و حفظ روابط تجاری و بازرگانی به این شهر سفر می کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  جذابیت های طبیعی تور کیش از اصفهان

تور چین

 

شهر مهم بعدی در کشور چین که شاید بسیاری نام آن را در فیلم ها و سریال های آن منطقه شنیده باشند، شهر شانگهای بوده که تور شانگهای در کنار تور چین ، فرصت بی نظیری برای گردش در این شهر زیبا را فراهم می کند. شهر شانگهای با معماری و فرم شهر سازی بسیار زیبا و همچنین وجود عناصر طبیعی در کنار بافت مسکونی مانند رودخانه و باغ های شگفت انگیز، جاذبه ای منحصر به فرد را تشکیل داده و بازدید از آن منجر به خاطره ای به یاد ماندنی خواهد شد. اگر اهل موزه گردی و یا گشت و گذار در محلات قدیمی و اصیل هر سرزمین هستید، تور چین با محوریت شهر شانگهای یک غنیمت بی نظیر به حساب می آید.

موزه شانگهای جزو معروف ترین و بزرگ ترین موزه های کشور چین بوده و توانسته است نقش مهمی در جذب مسافر برای این شهر تاریخی ایفا کند.

اگر یک روز در میان برنامه های تور چین برای بازدید از شهر پکن فرصت داشتید، میدان تیان آنمن و یادمان های اطراف آن را فراموش نکنید. تاریخ جمهوری خلق چین به صورت فشرده در داستان های تیان آنمن و عمارت های پیرامون آن نهفته است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید