تور داخلی
27
اسفند
1396

تور های داخلی دیروز و امروز

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 356 0

تا چند سال پیش، گردشگری به خصوص سفر های گروهی به عنوان یک فعالیت فانتزی و نه چندان فراگیر شناخته می شده است. در میان خانواده ها و گروه های دوستانه، حتی آن هایی که برنامه های مسافرتی را هر سال یک بار در فهرست امور فراغت خود گنجانده بودند، سفر ها با اتومبیل شخصی و مستقل انجام می گرفت و معمولا مشکلاتی برای مسیر و اقامت و هماهنگی میان شرکت کنندگان به همراه داشت.امروز اما وضعیت به گونه دیگری شده است و تعداد  بسیار زیادی از اقشار مختلف مردم، در انواع تور های مسافرتی شرکت می کنند. به این ترتیب، دهها آژانس و دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری به ارائه خدمات و زمینه سازی برای برگزاری تور مسافرتی می پردازند. گزینه هایی که این موسسات ارائه می دهند شامل انواع تور های داخلی، تور های خارجی، تور لحظه آخری داخلی و … است. هر کدام از این گزینه ها طرفداران و مشتریان مخصوص به خود را دارند و بهتر است با مجوز و تحت نظر مراجع قانونی و متولیان رسمی موضوع گردشگری در کشور باشند.

تور داخلی

تعداد فراوان برنامه هایی مانند تور لحظه آخری داخلی، نشان دهنده چند مسئله متفاوت است. اول این که تعداد بسیار زیادی از مردم امروزه به جای مسافرت با اتومبیل شخصی، سفر با همراهی عده ای دیگر و به صورت جمعی و استفاده از خدمات تور را ترجیح می دهند. این گروه متوجه شده اند که مشکلات و چالش های پیش رو برای هماهنگ کردن افراد شرکت کننده در صورت ثبت نام در تور کاهش خواهد یافت. همچنین تاخیر های برخی از هم گروهی های بی نظم که منجر به اختلال در ساعت حرکت و امور حین سفر خواهند شد از دیگر موضوعاتی است که در سفر با تور تا حد زیادی بر طرف می گردد.

اما شرکت در تور ها از جمله تور لحظه آخری داخلی، مزیت بسیار مهم دیگری نیز دارد. اول این که نیاز به رزرو و خرید بلیط هواپیما یا قطار و … وجود ندارد. می دانید که پیدا کردن بلیط در ساعت مناسب و همچنین به تعداد افرادی که قرار است همسفر ما باشند، به تنهایی و جدای از روال ثبت نام تور تا چه اندازه مشکل است. اما در صورت ثبت نام با تور لحظه آخری داخلی به عنوان مثال تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، بخش زیادی از این موضوع تقریبا حل شده و مراحل ان توسط کارشناس و مدیریت آژانس انجام خواهد شد.

دیگر مزیت بسیار مهم و غیر قابل انکار سفر با تورهای سیاحتی و تفریحی شبیه تور لحظه آخری داخلی، موضوع اقامت است. همان طور که گفته شد در صورت مسافرت به صورت مستقل، چالشی به عنوان پیدا کردن و تدارک محل و هتل اقامت، جزو مشکلات بزرگ پیش روی مسافران خواهد بود. به خصوص این که در بسیاری از استان ها و نواحی گردشگری، تعداد زیادی هتل و مسافرخانه وجود داشته و انتخاب را برای مشتریان مشکل می کند. در صورتی که با ثبت نام در انواع گوناگون تورهای ساحتی به نقاط مختلف کشور از جمله تور لحظه آخری داخلی، بدون شک گزینه های متمرکز تر و مناسب تری برای اقامت به مشتریان پیشنهاد خواهد شد. در این حالت، مشتری نه تنها تعداد کمتر و مشخص تری از هتل ها برای انتخاب را در برابر خود دارد و گزینش میان این تعداد کمتر، به مراتب راحت تر خواهد بود، بلکه دیگر نگرانی برای تعداد تخت های خالی نیز وجود نخواهد داشت.

در زمانی که به صورت مستقل و فردی با اتومبیل به دنبال محل اقامت با سطح کیفی بالا خواهید گشت، نگرانی از بابت اینکه آیا ظرفیت خالی هتل پاسخگوی تعداد مسافران نیز باشد، پابرجا خواهد بود. در نتیجه ضمن ثبت نام در تورهای داخلی و تور لحظه آخری داخلی،  این نگرانی دیگر دغدغه شما نشده و می دانید که ظرفیت تور بر اساس تعداد نفرات تعیین می شود.

تور داخلی

با توجه به سیل استقبال هر ساله مسافران و گردشگران از تور های سیاحتی داخلی، نمی توان افزایش تعداد موسسات برگزاری تور داخلی و خارجی را انکار نمود. در میان همه گزینه های پیشنهادی این موسسات، تور لحظه آخری داخلی جزو مواردی است که همیشه مشتریان و طرفداران خود را داشته است. شاید مهم ترین دلیل این قضیه، قیمت مقرون به صرفه تر این نوع سفر ها است. تورهای لحظه آخری داخلی و خارجی زمانی مطرح می شوند که ظرفیت تور اصلی و عادی به حد نصاب نرسد. چند ساعت یا یک روز مانده به حرکت وسیله و یا پرواز هواپیما، آگهی تور تبدیل به آگهی تور لحظه آخری می شود. به این ترتیب، می توانید با قیمت کمتر از همان خدمات و امکاناتی که دیگران برخوردار خواهند بود، استفاده نمایید.

اصل مهم در شرکت در تمام تور های مسافرتی و حتی تور لحظه آخری داخلی، تعامل و هماهنگی کامل با مسئول برگزاری و کارشناس آژانس است. در این صورت، از بروز مشکلات احتمالی بعدی نیز به میزان قابل توجهی پیشگیری می شود.

 

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید