تور مشهد از اصفهان
03
فروردین
1397

تور مشهد با قطار از …

ارسال شده توسط: admin/ 2324 0

شهر مشهد پر بازدید ترین مقصد مذهبی در بین شهر های کشور است. بدون در نظر گرفتن جاذبه های فراوان تاریخی و تفریحی این شهر نیز می توان دلیل این میزان استقبال را برآورد کرد. این شهر به واسطه حضور و شهادت امام هشتم شیعیان (ع) در قرون اولیه اسلام، جایگاه مهمی در میان شهر های دنیای اسلام چه در داخل و چه در خارج از مرز های کشور ایران پیدا کرد. تور ریلی مشهد ، در کنار سایر تور های مسافرتی که به مقصد این شهر در نظر گرفته شده اند، هر ساله صدها هزار مسافر را به زیارت مقصود خود می رساند. تعداد قابل توجهی از مسافران و علاقه مندان به زیارت شهر مشهد مقدس، به صورت گروهی در قالب گروه های دوستانه یا همکار و یا جمعی از اعضای خانواده با اقوام و آشنایان، راهی سفر می شوند.

از جمله بهترین شیوه های مسافرت گروهی که توانسته است در میان خانواده ها و مشتاقان مسافرت طرفداران زیادی را به خود جذب کند، سفر با قطار است. مدت زمان تور مشهد با قطار بدون شک بیشتر از سایر تور های مشهد به طول خواهد انجامید، اما گروهی که در این سفر با یکدیگر همسفر هستند، این نوع مسافرت را بیشتر می پسندند.

تور مشهد از اصفهان

دلیل محبوبیت بیشتر تور ریلی مشهد، به چند عامل جالب توجه باز می گردد. اول این که قیمت تور مشهد ریلی به نسبت سایر تور های مشهد از جمله تور هوایی مشهد و یا حتی سفر های مستقل با خودروهای سواری بسیار پایین تر است. به عبارت دیگر، تور های مشهد با قطار، مقرون به صرفه تر و ارزان تر از سایر شیوه های مسافرت و انواع تور های زیارتی مشهد به حساب می آیند. در نتیجه نمی توان از پیشنهاداتی مانند تور ریلی مشهد یا تور مشهد با قطار به راحتی چشم پوشی کرد. این نوع برنامه ها به دلیل برخورداری از هزینه حمل جابجایی مسافر، با قیمت تمام شده کمتری انجام می شوند.
یکی از عوامل مهمی که قیمت تمام شده تور های مسافرتی را تعیین کرده و در محاسبه نرخ اعلام شده توسط آژانس برگزار کننده، نقش اساسی را بازی می کند، وسیله نقلیه از مبدا تا مقصد و سپس بازگشت است.  برخی از تور ها شبیه تور مشهد هوایی، به دلیل استفاده از هواپیما برای جابجایی مسافر و قیمت بالای بلیط هواپیما، در کل تور گران تری به حساب می آیند. برخی از تور های زمینی هم قیمتی مشابه تور مشهد با قطار دارند، اما یک مزیت دیگر غیر از قیمت تور، مخصوص سفر با قطار است.
همان طور که اشاره شد بسیاری از گروه های دوستانه یا خانوادگی، ترجیح می دهند سفری دسته جمعی داشته باشند. قسمت مهم این نوع سفر ها به مدت زمان حضورشان در مسیر باز می گردد. آنهایی که مسیر ها را به وسیله اتومبیل شخصی طی می کنند، نمی توانند از فرصت بودن در کنار یکدیگر به خوبی استفاده کنند. زیرا سفر با اتومبیل در مسیر طولانی خستگی های خاص خود را دارد. اما سفر با قطار و مثال کاملا واضح آن، تور ریلی مشهد، این امکان را به مسافران گروه دوستانه یا خانوادگی می دهد که با کرایه کردن یک یا چند کوپه، شرایط راحت تری برای پیمودن مسیر طولانی سفر داشته باشند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  پنج نشان طلایی برای بهترین اقامت

سفر های زیارتی به شهری مانند مشهد به دلیل ذات و ماهیت مذهبی خود، آرامش و نشاط منحصر به فردی را در وجود مسافر ایجاد می کند. از این رو، اگر مسافران در طول مسیر نیز با نشاط و انرژی به مقصد خود برسند، لذت تجربه این سفر مذهبی چندین برابر خواهد شد.

شهر مشهد از دیرباز پذیرای کاروان ها و گروه های زیارتی مردمی از اقصی نقاط ایران بوده است. به این ترتیب نمی توان تور مشهد را برنامه ای دانست که به تازگی در فهرست پیشنهادات آژانس ها و دفاتر مسافرتی قرار گرفته است.

تور مشهد از اصفهان

پس از گذشت قرن ها و همزمان با توسعه تدریجی زیر ساخت ها و امکانات گردشگری شهر مشهد، شرایط پذیرایی از تعداد بیشتری تور و کاروان نیز فراهم آمده است. از این رو زمانی که برای سفر زیارتی حرم مطهر ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) به بارگاه ایشان سفر می کنید، می توانید تا حد زیادی در مورد اقامت و اسکان موقت خود آسوده خاطر باشید.

از طرف دیگر، تعداد زیاد هتل ها و مسافر خانه ها در شهر، باعث می شود قیمت کلی اقامت در مشهد نیز پایین تر بیاید. علاوه بر وسیله جابجایی مسافر، موضوع اقامت دیگر مسئله ای است که تاثیر مستقیم بر قیمت تمام شده تور های گردشگری خواهد داشت. در نتیجه و با مجموع مسائل گفته شده، تور ریلی مشهد هم به دلیل امکان سفر های گروهی و هم به دلیل قیمت پایین تر، یکی از بهترین گزینه های پیشنهادی به ویژه در بیشتر فصول سال است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید