تور مشهد از شیراز
08
اردیبهشت
1397

تور مشهد از شیراز

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 264 0
تور مشهد از شیراز
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

شهر های شیراز و مشهد، از چند جنبه دارای اشتراک منحصر به فردی هستند. به همین دلیل، ساکنین و شهروندان این دو شهر نیز با این جنبه ها به خوبی آشنا بوده و هر دو در محیطی با چنین فضاهای مشابهی زندگی می کنند. از این رو، تور مشهد از شیراز فرصتی است تا مسافران استان فارس، مقایسه جالبی میان شهر امام رضا (ع) و مدفن حضرت احمد بن موسی شاهچراغ، داشته باشند.

اولین نکته ای که برای مشتری تور مشهد از شیراز ملموس است، زیر ساخت ها و امکانات جذب میهمان و زمینه های پذیرایی از زوار است. البته می دانیم که شهر مشهد در این مورد پیشگام بوده و هتل های زیادی به همراه اقامت گاه های گوناگون کوچک و بزرگ و مهمانسراها و خوابگاه ها، در اطراف حرم مطهر امام هشتم و یا سایر نقاط شهر، پراکنده شده اند.

تور مشهد از شیراز

البته که به جز مسافران شیرازی عمده مسافران این شهر مقدس، مسافران تور مشهد از اصفهان هستند که از اولین فرصت به وجود آمده استفاده می کنند و خود را از پایتخت سیاسی به پایتخت معنوی کشور می رسانند و با امام رضا(ع) تجدید دیدار کرده و چند روزی را به زیارت و سیاحت در این شهر پر برکت می پردازند. تور مشهد از اصفهان در تمام فصول سال و تحت عنوان های مختلف همچون تور لحظه آخری مشهد از اصفهان و یا تور ارزان مشهد از اصفهان، زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان را همراهی خواهد کرد تا با خاطراتی خوش و روحیه ای گشاده به دیار خود بازگردند.

اقامت تعداد زیادی مسافر در اطراف قطب مذهبی هر شهر، سایر جنبه ها از جمله حمل و نقل شهر شهری و همچنین ترکیب و تجمع مشاغل و کسبه مختلف در آن مناطق را تحت تاثیر قرار داده است. به این ترتیب اگر مسافر تور مشهد از شیراز باشید، مشابه مغازه ها و بازار های سنتی در اطراف حرم و محل رفت و آمد مسافران و زوار شاهچراغ، اطراف حرم رضوی نیز بازار های سنتی و جدید البته در مقیاس بسیار وسیع تر به چشم می خورند. در نتیجه برای خرید سوغات و اجناس مد نظر، می توانید به این بازار ها رجوع کنید.

به طور کلی در کنار مراکز مذهبی از جمله زیارت گاه ها، نقش بازار از دیرباز به چشم می خورده و غیر قابل چشم پوشی است. با وجود این بازار ها به خصوص بازار های مدرن مشهد، می توانید علاوه بر خرید یادگاری های متبرک برای دوستان و آشنایان، محصولات بین المللی از برندهای دیگر کشور ها را نیز با قیمت مناسب تری تهیه نمایید. به عنوان مثال، بازار روس ها در مشهد، این فرصت را به مشتری تور مشهد از شیراز می دهد که از کالاهای روسی نیز خرید داشته باشند.

موضوع مشترک بعدی که براحتی در هنگام ورود تور مشهد از شیراز قابل مشاهده است، پیشینه تاریخی هر دو شهر تحت تاثیر قطب های مذهبی خود هستند. در نتیجه برای حفظ گردشگری پایدار، لازم است بخش ها و بافت تاریخی اطراف حرم به خوبی احیا و مراقبت شود.

تقریبا عمده روال تکوین شهری مشهد، وابسته به حضور و شهادت حضرت ثامن الحجج اما رضا (ع) است، به همین دلیل، مشتری تور مشهد از شیراز می تواند تقاوت های میان بافت های شهری مبدا و مقصد را بررسی نماید. یکی از بهترین ویژگی های مشترک میان مشهد و شیراز که مسلما از طرف مسافر تور مشهد از شیراز مورد توجه قرار می گیرد، موزه ها و آثار تاریخی این دو شهر است. در شهر مشهد، موزه آستان قدس رضوی و همچنین موزه نادری، شاخص ترین مجموعه های نگهداری آثار قدیمی و معاصر در شهر مشهد محسوب می گردند. موزه آستان قدس رضوی که گنجینه ای بی نظیر از انواع اشیاء و مدارک از قرون پیش از اسلام تا امروز است، سوژه ی بسیاری از میهمانان استان خراسان رضوی به شمار می رود. علاوه بر این، موزه نادری در کنار مقبره نادر شاه افشار نیز به عنوان یک جاذبه تاریخی و فرهنگی در شهر مشهد، از شهرت و اعتبار بالایی برخوردار است.

تور مشهد از شیراز

تور مشهد از شیراز در قالب تور زمینی با قطار یا اتوبوس، زمان بیشتری در مقایسه با تور هوایی مشهد به طول می انجامد. در ایام تعطیلات مذهبی و مناسبت های دینی، تمامی این مسیر ها به سمت شهر مشهد با ورود صدها هزار مسافر و زائر مواجه می شوند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید