تور مشهد از تهران

تور مشهد از تهران

 

درست است که مشهد شهری زیارتی است و هر ساله میلیون ها نفر برای زیارت حرم امام هشتم شیعیان (علیه السلام) به این شهر سفر می‌ کنند، اما این شهر علاوه بر جنبه زیارتی خود، جنبه های دیگری از جمله تاریخی، تفریحی و گردشگری نیز دارد. وجود پارک ها و موزه هایی در داخل شهر و روستاها و ییلاقات دیدنی در اطراف، مشهد را کامل و یک شهر همه چیز تمام کرده است. شهر مشهد در منطقه توس واقع شده است.مسافرانی که در تور مشهد از تهران شرکت می کنند، می توانند به پیشینه تاریخی این شهر نیزتوجه داشته باشند. به بیان دیگر، آشنایی با سوابق و گذشته یک شهر یا استان در طی اعصار مختلف، نگرش و ذهنیت و شناخت بهتری به مسافران ان خواهد داد. در مورد شهر مشهد نیز، سابقه خطه سرسبز و مشهور در شمال غرب سرزمین ایران، سپس حضور و شهادت اما رضا (علیه السلام) و بعد از آن تحولات و اتفاقات گوناگون، برای زائران و گردشگران حائز اهمیت است.

تور مشهد از تهران
با دانستن این موارد و همراه شدن با تور مشهد از تهران، قادر خواهید بود برای بازدید از محل های شناخته شده و جاذبه های مهم تاریخی و فرهنگی، برنامه ریزی بهتری داشته باشید.
در قرون اولیه هجوم اعراب به ایران، محلی که اکنون تبدیل به مشهد الرضا (علیه السلام) شده، در ناحیه مهم خراسان بود این ناحیه مسیر تردد میان فلات ایران و شهرهای مرکزی و خاورمیانه با سرزمین های شرق و آسیای میانه محسوب می گردید. کاروان ها و لشگرهای نظامی، نمی توانستند جز با عبور از خراسان و توس، میان شرق و غرب ایران رفت و آمد داشته باشند. به این دلیل که از شمال با دریای پهناور کاسپین و از جنوب با بیابان های برهوت و صعب العبور کویر مرکزی مواجه می شدند. لذا دامنه های البرز غربی بهترین مسیر به شمار می رفته است. این رفت و آمد ها توسط کاروانیان باعث شد تا خطه خراسان در جوار مسیر باستانی جاده ابریشم قرار گیرد و آبادی های آن از رونق و توسعه بسیار خوبی برخوردار گردد. مسیر یا راه ابریشم، کهن ترین و مهم ترین مسیر تجاری در جهان بود که از چین تا دریای مدیترانه امتداد می یافت. علاوه بر شاهراه های این جاده، مسیر های فرعی زیادی نیز در سرزمین های مختلف گسترانید.
علاوه بر نقش غیر قابل انکار جاده ابریشم در توسعه تجاری، این راه توانست در مبادلات و تعاملات فرهنگی میان شرق و غرب نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. از این رو، روستاها و شهرهایی که در کنار آن واقع شده بودند، از جمله شهرهای ناحیه خراسان، در معرض تغییرات و تحولات زیادی قرار گرفتند.
تور مشهد از تهران، در گذشته های بسیار دور به عنوان مسیر تجاری ری و خراسان پذیرای کاروانیان و بازرگانان بوده است. پس از ورود اسلام به ایران و میل فرماندهان سپاس مسلمین به کشورگشایی های بیشتر، محل کنونی مشهد تبدیل به پادگان بزرگ نظامی شد. این پادگان، پشتیبانی لگریان اسلام را که راهی آسیای میانه شده بودند بر عهده داشت.
پس از حضور و شهادت هشتمین اختر تابناک امامت حضرت امام رضا (ع)، آن محل تبدیل به شهری شناخته شده گردید و بعدها نام مشهد الرضا (علیه السلام) یا مشهد به خود گرفت.
به مرور زمان، محلات مسکونی و عموما مهاجر نشین با مرکزیت بارگاه مطهر حضرت رضا (علیه السلام) شکل گرفتند و توسعه پیدا کردند. از این رو، می تواند محور اصلی شهر مشهد را حرم رضوی دانست. هم اکنون با قدم زدن در میان بافت قدیمی محلات سنتی این شهر، نشانه هایی از دوران مختلف تکوین آن را مشاهده می کنید. جدای از محله گردی در مشهد (که ممکن است یکی از جذاب ترین بخش های تور مشهد از تهران به شمار بیاید)، بازدید از آثار تاریخی شهر نیز خالی از لطف و لذت نخواهد بود.
در طول قرن های مختلف، کاروان ها نه تنها برای تجارت، که برای زیارت نیز راهی خراسان شدند. آن کاروان های زیارتی، زمینه پیشرفت زیارت با تور مشهد از تهران را فراهم آوردند. به این ترتیب، متوجه می شویم که فاصله زمانی چندین قرن، ماهیت سفر به شهر مشهد را دچار تحولات زیادی نکرده است. اما بالطبع خدمات و امکانات و شرایط سفر هر سال نسبت به سال قبل تغییر دارد.
همان طور که اشاره شد، شهر مشهد نه تنها به منظور زیارت، که به لحاظ تجاری نیز مورد توجه بوده است. امروزه نیز برای افرادی که با انواع تور مشهد از تهران رهسپار شهر امام رضا (علیه السلام) می شوند، خرید و بازارگردی جزء لاینفک سفر به حساب می آید.
تعداد زیاد پاساژها و مراکز خرید و همچنین تبدیل بخشی از چهره بازاری شهر به فروشگاه های مدرن، نشان دهنده این است که مسافران و زائران، نه تنها زیارت، که پاساژ گردی را نیز جزو برنامه های جداناشدنی خود از تور مشهد از تهران رعایت می کنند.

تور مشهد از تهران
افزایش رفت و آمد و استقبال زائرین و گردشگران مذهبی از شهر مشهد، موجب شده تا مدیران محلی و مسئولین امر تلاش مضاعفی برای توسعه زیر ساخت های گردشگری به کار ببندند. در نتیجه طی سال های اخیر، نه تنها زیارت و خرید، که تفریح و سرگرمی و انواع دیگر رشته های گردشگری نیز به جمع برنامه های تور مشهد از تهران افزوده شده است.

به عنوان نمونه، اگر مایل به شکم گردی در مشهد هستید، انواع رستوران ها، اقامت گاه های سنتی و خوراک خانه های قدیمی و جدید، پیشنهادات مختلفی برای خوراکی های گوناگون مشهدی به شما عرضه خواهند کرد.
همان طور که گفته شد، به دلیل قدمت ناحیه خراسان، سبک زندگی در این استان و شهر های آن از اصالت و سابقه قابل توجهی برخوردار است. این اصالت شامل خوراکی های مشهدی نیز می شود و می توانید رد پای برخی غذاهای اصیل مشهدی را در طول قرن های گذشته دنبال کنید.
بخش دیگری از کیفیت و اصالت غذاهای مشهد، به کیفیت گوشت و لبنیات و محصولات دامی و مواد خام نیز بستگی دارد. منطقه توس از دیرباز دارای مراتع و علفزارهای وسیعی بوده است و از این رو، دام پروری و محصولات دامی نیز از کیفیت و رونق خوبی برخوردار است. اگر مسافر تور مشهد از تهران در مورد این موضوعات اطلاعاتی کسب کند، خواهد توانست برای شکم گردی انتخاب های بهتری داشته باشد.
با قدری جستجو در اینترنت مشاهده می کنید که استان خراسان دارای رتبه بالایی در عرصه دامپروری است. لذا انواع کباب ها، و همچنین محصولات غذایی وابسته به دام، از نظر کیفی شناخته شده و مرغوب هستند.

شکم گردی در تور مشهد از تهران
علاوه بر شکم گردی، بد نیست زمانی هم برای حضور در مراکز تفریحی و سرگرمی اختصاص یابد. معمولا تمامی برنامه ها از جمله تورهای زیارتی، زمان های آزادی را برای مشتریان خود در نظر می گیرند. مشتریان نیز بر اساس سلیقه و تمایل خود، میان گزینه ها و ایده های متفاوت و متنوعف چند تایی را انتخاب و اجرا می نمایند. از این رو، نمی توان انتظار داشت که در فاصله چند روزه تور مشهد، وقت کافی برای همه دیدنی ها و مراکز و بازارهای آنجا وجود داشته باشد. در نتیجه باید با کسب آگاهی و اطلاعات از پیش تدوین شده، بهترین انتخاب ها برای استفاده بهینه از فرصت سفر مشهد را مشخص نمود.

اگر می خواهید تور مشهد از تهران، یک سفر خاطر انگیز باشد و تمام عمر از رفتن به این سفر خوشحال باشید، ۵ تفریح برتر مشهد را در برنامه سفر خود جای دهید. مشهد مکان های تفریحی بسیاری دارد اما این ۵ مکان از بهترین مکان های مشهد است. مراکز تجاری را فراموش نکردیم، بهترین مراکز تجاری را در نظر گرفتیم. پس پیشنهاد می کنیم که از تور مشهد از تهران استفاده کنید و بهترین استفاده را ببرید. با استفاده از تور، دیگر نیاز نیست وقت خود را صرف پیدا کردن مکان های تفریحی یا بهترین هتل و رستوران کنید. به عبارت بهتر، یکی از مزایای شرکت در تورهایی از جمله تور مشهد از تهران، این است که سوژه های مهم تفریحی را به شما معرفی و امکان انتخاب را برای مسافر راحت تر می کند. با این وجود، نیازی نیست زمان زیادی صرف پیدا کردن مراکز و پاتوق های سرگرمی کنید.

۵ جاذبه تفریحی تور مشهد از تهران

در اینجا به معرفی خدمات تور از لحاظ معرفی بهترین مکان های تفریحی مشهد می پردازیم تا بتوانید بهتر تصمیم را بگیرید و از تور مشهد از تهران استفاده کنید.
یکی از جاذبه های مشهد، سرزمین موج های آبی و دیگر پارک های آبی شهر است. خیلی از شما تفریحات آبی را به تفریحات دیگر ترجیح می دهید، تردید نکنید و این تفریح فوق العاده را در تور مشهد از تهران تجربه کنید. سرسره های آهسته، سرسره های سرعتی، سرسره پیچشی، سرسره موج، سرسره تاپسی توروی، سرسره تویستر، چاله فضایی، استخر موج، رودخانه آرام و خروشان، منطقه بازی کودکان، استخر برکه، سونای خشک و بخار، جکوزی سرد و گرم، رستوران، کافی شاپ، فروشگاه لوازم ورزشی، حمام ترکی و … همه از امکاناتی است که می توانید در سفر به این پارک های آبی تجربه کنید.
با گسترش پارک های آبی، در سال های اخیر، تفریح در این گردشگاه ها به یکی از اصلی ترین برنامه های جانبی تور مشهد از شهرهای مختلف تبدیل شده است. تا جایی که اگر به مشهد سفر کرده باشید، دوستان و آشنایان ضمن تبریک و زیارت قبولی، و علاوه بر اینکه از شما انتظار سوغاتی متبرک دارند، در مورد ساعات تفریح در پارک آبی نیز از شما سوالاتی خواهند پرسید.
یکی دیگر از جذاب ترین جاذبه‌های طبیعی مشهد که در دل کوه‌ های خلج جای دارد هفت حوض است. دره ی هفت حوض ۷ کیلیومتر با مشهد فاصله دارد و شامل ۷ حوضچه طبیعی است. بعضی از این حوضچه‌ها به اندازه یک استخر کوچک وسعت دارند. آب جاری هفت حوضچه را طی می کند و به حوض بزرگتری ریخته شده و وارد رودخانه می گردد. با همراهی تور مشهد از تهران رفتن به این دره را تجربه کنید.
پارک وکیل‌آباد به علت قدمت خود و قرار گرفتن در دره‌ ای با صفا و هوای مطبوع از دیرباز مورد توجه اهالی شهر و مسافران و زائران بوده است. با تور مشهد از تهران به این دره سفر کنید و لذت ببرید.
ییلاق تفریحی شاندیز مشهد نیز از جمله بهترین مناطق گردشگری در مشهد است. از ویژگی های منحصر به ‌فرد شاندیز، دره ‌های باصفا و پرآبی است که به همراه درختان سر به فلک کشیده، گل های وحشی، آب و هوای معتدل شاندیز و رودخانه ‌های روانی که از دامنه‌ های شمالی کوه های بینالود سرچشمه می‌گیرند مناظر زیبایی را آفریده اند و گردشگران بسیاری را در تمام فصول سال به این ناحیه می کشانند.
به دلیل سرسبزی دشت ها و ناهمواری های همین منطقه شاندیز، گله های زیاد دام می توانند گوشت با کیفیت بالایی تولید کنند. حتما در مورد کباب معروف شاندیز شنیده اید، به خصوص دنده کباب مشهدی که آن هم شهرت زیادی دارد. پس از آشنایی در مورد منطقه شاندیز، ارتباط میان انواع کباب با نام شاندیز و دلیل محبوبیت آن را متوجه می شوید.
پیشنهاد می کنیم بعد از رفتن به پارک جنگلی وکیل آباد به باغ وحش بروید ، باغ وحش وکیل آباد، تنها باغ وحشی است که در مشهد و استان خراسان رضوی قرار دارد. این باغ وحش دارای حیوانات گوشتخوار، علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان مختلف است.
معرفی مراکز تجاری تور مشهد
الان نگران خرید کردن هستید، این موضوع اصلا جای استرس و نگرانی ندارد. یکی دیگر از خدمات تور مشهد از تهران بردن به مراکز تجاری مشهد است تا مسافران عزیز خرید های خود را با خیال راحت انجام بدهند. اطمینان از کیفیت کالاها و اجناسی که در معرض خرید هستند، برای مسافر اهمیت ویژه ای دارد. ملاک بسیاری از مسافران علاوه بر کیفیت، قیمت اجناس نیز می باشد. لذا قبل از ثبت نام و شرکت در تور مشهد از تهران می توانید نسبت به پاساژها و مراکز خرید مشهد کسب اطلاع کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا معیارهای بازارگردی خود را معین نموده و در زمان کوتاهف بتوانید بهترین خرید را انجام دهید. در ادامه با برخی از این مراکز خرید آشنا می شویم.

الماس شرق، یکی از ساختمان های بزرگ شهر مشهد مجتمع الماس شرق است. زیر بنای این ساختمان حدود ۶۵۰۰ متر مربع و در ۵ طبقه بنا شده است. این مجتمع ۱۲۱۰ واحد تجاری دارد.

الماس شرق مشهد

مجتمع تجاری و پارکینگ طبقاتی آلتون، برج آلتون مشهد یکی از بلندترین و عظیم ترین ساختمان ها کشور است که در یک مجموعه دیدنی تجاری – اداری نظر هر شهروند را به خود جلب می کند.
بازار رضا(ع)، این بازار در ضلع شرقی خیابان امام رضا (علیه السلام) واقع شده و از مهمترین مراکز خرید زوار است. یکی از بازارهای قدیمی مشهد است. تور مشهد از تهران همه ساله این بازار را به مسافران معرفی می کند تا خاطره ای را زنده کند.
مجتمع تجاری زیست خاور، زیست خاور اولین برج تجاری مشهد و یکی از بزرگترین و زیباترین مجتمع های تجاری ایران می باشد. این مجتمع با تلفیقی زیبا از هنر معماری ایرانی و اروپایی و با سقف و گچ بری های بی نظیر و منحصر به فرد بنا گردیده است.
اگر از تور مشهد از تهران استفاده نکرده اید با این توضیحات می توانید بهترین تصمیم را بگیرید و حداقل یک بار این تجربه را داشته باشید. با قرار دادن تور لیدر برای شما عزیزان تجربه ای دلنشین بدون اینکه زمانی هدر رود و به سیاحت و زیارت خود نرسید را داشته باشید و در بهترین هتل های مشهد اسکان یابید.
بنا بر برایند و همچنین بررسی موارد بالا باید بیان کنیم که شرکت همای سعادت پیشرو در خدمات گردشگری حرفه ای درون مرزی و برون مرزی موارد توانایی خدمت رسانی حرفه ای را در این زمینه داراست .
شهر تهران به دلیل جمعیت بالا و تعداد فراوان دفاتر و آژانس های مسافرتی و همچنین شهر اصفهان به دلیل وجهه مذهبی و اعتقادات خاص اهالی، همواره مشتریان زیادی برای تور مشهد دارند.
تور مشهد از اصفهان و همچنین تور مشهد از تهران همیشه پر طرفدار ترین تورهای شرکت مسافرتی ما بوده و ما همیشه سعی داشتیم با بررسی موارد و همچنین بهینه سازی عملیات های اجرایی در زمینه ی هرچه بهتر داشتن تور های مسافرتی در شهر زیبا و مذهبی مشهد خاطرات زیبا و همچنین موارد بسیار حرفه ای تور های زیارتی و گردشگری را برای مسافران به ارمغان بیاوریم .
کافیست یک بار با همای سعادت سفر کنید تا خدمت رسانی در موارد یاد شده و همچنین آسایش و رفاه در تور را لمس کنید. ما دارای تیم قوی از مشتریان هستیم که همیشه پیگیر موارد بالا برای داشتن سفر های متعدد هستند ارزوی ما ارامش و لذت بردن شما از سفر است .

تور مشهد از تهران
بعد از هر بار جستجو در صفحات و آگهی های مربوط به تور شهر مقدس مشهد، میبینیم که این آگهی ها و شرکت ها و موسسات و حتی گروه های کوچک ارائه دهنده ی خدمات مسافرتی و همچنین برگزار کننده تورهای زیارتی، تا چه حد بیشتر، متنوع تر شده و شرایط و امکانات و بسته های پیشنهادی متفاوت تری ارائه می دهند. در حقیقت در طول شبانه روز تعداد فراوانی هواپیما، اتوبوس و قطار، تهران را به مقصد شهر امام رضا ترک می کنند و صدها و هزاران مسافر و زائر آن حضرت را به منزل مقصود خود می رسانند.
بسیاری از این سفرها و برنامه های فراگیر و پر مخاطب، اگر با اهداف تجاری و یا به عنوان مسافرت های کاری و تحصیلی نباشند، در قالب تور مشهد از تهران تعریف شده اند. چرا که با توجه به جمعیت زیاد گردشگران مذهبی در شهر تهران، این برنامه ی سیاحتی زیارتی به مقصد شهر امام رضا، از اهمیت و استقبال فراوانی در بین اهالی تهران و شهر های اقماری اطراف آن برخوردار بوده و هنوز نیز برخوردار است. به ویژه در روزهای خاص و مناسبت های مهم مذهبی، تعداد مسافران و علاقه مندان به استفاده از تور مشهد از تهران بسیار بیشتر از سایر ایام سال خواهد بود. اما باید توجه داشت که برای پرداختن به زیارت و بهره مندی از سفر به مشهد در طی اعیاد مذهبی و یا مناسبت های عزاداری، می بایست از مدتها قبل از موعد تور مشهد از تهران نسبت به دریافت اطلاعات لازم، جمع آوری مایحتاج سفر و انتخاب و ثبت نام در آژانس یا دفتر خدماتی با سطح کیفی مناسب ارائه خدمات، اقدام نمود.
یکی از مهم ترین دلایل این موضوع، تکمیل بودن ظرفیت هتل ها و بلیط های هواپیما و اتوبوس و قطار در این بازه های خاص می باشد. در واقع آژانس های معتبر و موسسات شناخته شده ی خدمات مسافرتی سطح کشور و شهر تهران، در تمامی ایام سال مشتری و مسافرین خود را دارند و این مشتریان با توجه به اطمینان از عملکرد متولی و برگزار کنندگان تور، ترجیح می دهند برنامه های گوناگون مسافرتی خود با اهدا، مختلف از جمله تفریحی، شغلی و یا زیارتی را با همان برگزار کننده و تور شناخته شده تجربه کنند.
به عبارت دیگر، میزان استقبال از تورهای یک آژانس و یا یک دفتر خدماتی، یکی از بهترین معیارهای تشخیص کیفیت و اهمیت متولیان برگزاری به رفاه مشتریان و رضایت خاطر ایشان است.
به همین دلیل در ایام عزاداری و یا اعیاد مذهبی، این مشتریان قدیمی به علاوه ی زائرین و مشتاقان دیگر برای سفر به مشهد مقدس و حضور در حرم رضوی در همان ایام، جای خالی برای صندلی های هواپیما، قطار یا اتوبوس و همچنین تخت و اتاق آزاد برای هتل طرف قرارداد آژانس های معتبر باقی نمی گذارند. خدمات تور مشهد از تهران در این بازه زمانی پر ترافیک با تلاش فراوان به صورت معمول و همیشگی با بالاترین کیفیت برگزار می گردد.
حتی آژانس ها و دفاتر خدماتی غیر معتبر و کم تجربه و یا حتی در سطح ضعیف نیز در این ایام با ظرفیت خالی مانده مواجه نیستند، چرا که بسیاری از افراد علاقمند به شرکت در تور مشهد از تهران، با توجه به تکمیل ظرفیت آژانس ها و دفاتر معتبر و به دلیل ناچاری، به این دفاتر و متولیان شناخته نشده یا سطح پایین روی می آورند.
پس در صورتی که مایل به استفاده از خدمات و امکانات مطلوب و مناسب و همچنین برخورداری از شرایط مطمئن و قابل برنامه ریزی به عنوان تور مشهد از تهران هستید، همچنین اگر علاقه مندید تا برای روز و زمانی خاص در مشهد به زیارت و بازارگردی و بهره گیری از جاذبه های دیدنی و سیاحتی آن بپردازید، یکی از مهمترین مواردی که اشاره شد و تاکید بر آن خالی از فایده نیست، برنامه ریزی و کسب اطلاعات لازم و همچنین ثبت نام در زمان مناسبی پیش از نزدیک شدن به روزهای مورد نظر است. اما اگر زمان خاصی مد نظر شما نیست، می توانید از تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، مشهد از تهران و … استفاده کنید و با پرداخت پول کمتر از خدمات بیشتری بهره مند شوید.
یکی از بهترین راه های شناخت اعتبار و سابقه برگزار کننده تور، پرسش از افرادی است که قبلا با این آژانس یا هر موسسه سیاحتی زیارتی دیگر، به تور مشهد از تهران ملحق شده اند. تجربه حضور یک مسافر در برنامه، بهترین اطلاعات و مقایسه برای تعیین کیفیت آن برنامه را به دست می دهد. هر چقدر هم تبلیغات یک آژانس قابل اعتماد باشند، باز هم پرس و جو از افرادی که قبلا برایشان تور مشهد از تهران ملموس تر و واضح تر برگزار شده، می تواند نکات مهم تری به همراه داشته باشد.
نه تنها به منظور بررسی اعتبار و عملکرد برگزار کننده، که برای آشنایی بیشتر با نحوه سفر و فرصت های خوب قابل استفاده در شهر مقدس مشهد، لازم است با یک نفر که تجربه این سفر را داشته گفتگو کنید. این گفتگو علاوه بر زوایای مختلف سفر، موضوعاتی را نیز به شما خاطر نشان می کند که ممکن است قبلا از آن ها بی اطلاع باشید و بتواند بر خوشایند بودن سفر شما بیفزاید..
علاوه بر حسن سابقه و اعتبار آژانس مجری تور، که تنوع آنها در سطح پایتخت بسیار زیاد و هر ماه رو به افزایش است، یکی دیگر از موارد قابل توجه، محل اقامت یا هتل در نظر گرفته شده برای مسافرین و میهمانان تور می باشد.
در این میان شاید ذکر این نکته لازم باشد که عموم هتل ها و بیشتر اقامت گاه های این شهر، علاوه بر نزدیکی نسبی به حرم مطهر، تا بازارهای قدیمی و برخی پاساژهای جدید هم فاصله ی چندانی ندارند. حتی اگر فاصله ی هتل تا بازار یا حرم زیاد باشد، یکی از خدمات بسیاری از تورها شبیه تور مشهد از تهران، فراهم کردن زمینه ی ایاب و ذهاب برای گردشگران از هتل به حرم یا بازار و برعکس در نظر گرفته شده است.

تور مشهد از اصفهان
با این حساب بهتر است علاوه بر زمان بندی و اطلاع از سطح و کیفیت نوع و هتل محل اقامت، خدمات و امکانات جانبی آن نیز بررسی شود تا در صورت نیاز به تغییر یا احتمالا همسو نبودن با میل مسافر، فرصت کافی برای تصمیم و اقدام مناسب در اختیار باشد.
تور مشهد از تهران، شبیه هر برنامه مسافرتی دیگر، می تواند تجربه ای بی نظیر و به یاد ماندنی باشد. به شرط آن که از جوانب و ارزش های گوناگون آن بهترین استفاده را داشته باشید. غیر از زیارت و پاساژگردی و خرید، بازدید از موزه آستان قدس رضوی، برای آن گروه از علاقمندان به تاریخ و فرهنگ خراسان و مشهد، جذاب و پربار خواهد بود. در این موزه، آثاری از دوران های مختلف باستان، گنجینه های طبیعی تاریخی و همچنین هدایا و یادگارهای ارزشمند قدیمی یا معاصر نگهداری می شود. موزه آستان قدس را می توان جزو برترین موزه های کشور دانست. در صورتی که مشتری تور مشهد از تهران هستید، حداقل دو یا سه ساعت برای بازدید از این موزه زمان نیاز دارید.