• 02188145415 - 03136262929

شرکت خدمات گردشگری مسافرتی همای سعادت

تور مالزی

تور های برون مرزی کشور ایران را می توان بخشی از اصلی ترین و متداول ترین تور های مسافرتی نامید که توسط آژانس ها و دفاتر مختلف گردشگری عرضه می شوند. در گذشته سفر های برون مرزی عموما توسط افراد متمول و یا صرفا گردشگران جسور و در بیشتر موارد به صورت مستقل و یا انفرادی و در قالب گروه های کوچک برگزار می شد.

در آن سال ها مفاهیم و آگهی هایی مانند تور مالزی یا تور اروپا و یا تور آفریقای جنوبی و تور تایلند، چندان متداول و معمول نبوده و سفر های برون مرزی حتی اگر گروهی برگزار می شدند، در چارچوب سفر ها و ضوابط گردشگری رسمی یک آژانس و یا موسسه سیاحتی و تفریحی نبودند.

طی سال های بعد، به دلیل بالا تر رفتن هزینه های سفر به صورت مستقل و همچنین گسترش تسهیلات و امکانات حوزه گردشگری، سفر با تور های مسافرتی نیز افزایش یافت. در این شرایط دیگر نمی توان گردشگری را به صورت یک فعالیت تفننی در نظر گرفت. هر چند سفر هایی مانند تور مالزی، تور اسپانیا و یا تور چین، زمان زیادی را به خود اختصاص می دهند، اما برای بسیاری از گردشگران دنیای مدرن، سفر و تجارب جدید در سرزمین های ناشناخته به عنوان یک بخش جدا ناشدنی از زندگی روزمره تبدیل گردیده است. از این رو موضوع گردشگری به صنعت گردشگری با تمامی پیش نیاز ها و جوانب و پشتیبانی ها و رشته های خاص خود تبدیل شده است. در نتیجه تصمیم گیران دولتی و همچنین مدیران مربوط به این موضوع در هر کشور تلاش می کنند شرایط بهتری برای مشتریان این صنعت ایجاد نمایند.

در کشور ایران نیز یکی از اتفاقات مهم برای توسعه این صنعت و کمک به فعالین این رشته، راه اندازی و گسترش انواع آژانس های سیاحتی و تفریحی و حتی زیارتی برای پیشبرد تور های گردشگری و تفریحی و مذهبی است. برای برخی از این آژانس ها، کشور های منطقه مانند کشور های اسلامی عراق و سوریه و عربستان به عنوان مقاصد سفر های زیارتی سوژه اصلی هستند. علاوه بر این حوزه، برای برخی دیگر از موسسات برگزار کننده تور های مسافرتی، کشور هایی مانند ارمنستان و گرجستان و امارات متحده عربی هدف جابجایی مشتریان و مسافرانشان هستند.

تور مالزی

با توجه به این موضوع، آژانس های مسافرتی قادر هستند برای سلیقه ها و علایق مختلف و متفاوت مشتریان خود گزینه های قابل ارائه داشته باشند تا رضایت آن ها را جلب نمایند. در میان تور های مسافرتی به مقصد های برون مرزی، سفر هایی که به مقصد کشور های شرق و جنوب شرق آسیا باشند از استقبال بیشتری برخوردار شده اند. در این میان می توان به تور مالزی، تور سنگاپور و تور چین اشاره نمود.

تفاوت کشور چین با بعضی دیگر از کشور های این منطقه در قدمت ورودشان به عرصه دنیای مدرن و فناوری های نوین است. به عنوان نمونه، تاریخ توسعه کشور مالزی به حدود پنجاه سال پیش باز می گردد و از همان زمان یکی از اصلی ترین منابع درآمد این کشور، موضوع گردشگری در دستور کار قرار گرفته است.

حتما شنیده اید که شخص پیشگام ایجاد تغییرات در کشور مالزی، مهاتیر محمد می باشد. طی سال های 1981 میلادی تا ده سال بعد و همزمان با دوران رهبری این پزشک مسلمان مالزیایی، صنعت مبتنی بر کشاورزی این کشور دچار تغییرات اساسی شده و از وضعیت سنتی به زیر ساخت های نوین رسید. در این راستا باید به طرح مالزی بیست بیست یا مالزی 2020 اشاره کرد که نشان دهنده عزم این کشور برای تبدیل به رقیب اصلی توسعه یافته ترین کشور های آسیایی است. با سفری به کشور مالزی و حتی صرفا بازدید از شه رکوالالامپور پایتخت این کشور متوجه می شوید که تا چه اندازه به طرح 2020 نزدیک شده است.

از این بابت مطالعه تجربیات و رویداد هایی که در مسیر این شخص بزرگ برای ایجاد تغییرات بنیادین نظام اجتماعی و سیاسی و اقتصادی کشور مالزی انجام شد، حائز اهمیت و دارای جذابیت فراوان است. پیشنهاد می شود پیش از ثبت نام و شرکت در تور مالزی، در این مورد مطالعاتی داشته باشید تا با نگرش و دید بهتری به سیاحت در این کشور مشغول شوید.

بخش مهمی از اقتصاد امروز کشور مالزی بر اساس جهانگردی تعریف شده است. در واقع دولتمردان مالزی مدرن تصمیم گرفتند از مواهب خدادادی و طبیعی و تاریخی و حتی فرهنگی و دینی سرزمین خود، در آمد سازی نمایند. در این نوشتار نیز تلاش می کنیم تا علاوه بر روش های شرکت در تور مالزی، بخشی از جاذبه های گردشگری این خطه را بر شمرده و بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

اولین جایی که بنظر می رسد با زیبایی های خود پذیرایی خوبی از مسافران خواهد داشت، پایتخت این کشور است که اتفاقا با شهر هایی از جمله اصفهان پیوند خواهر خواندگی دارد. شهر های خواهر خوانده از ظرفیت بالایی به منظور تبادلات و تعاملات فرهنگی و اقتصادی و صنعتی برخوردار هستند و به همین ترتیب، پیگیری مفاد عقد ها و قرار داد های خواهر خواندگی توسط دولتمردان و مدیران شهری نشان دهنده هوشمندی و انگیزه های مثبت ایشان برای توسعه روابط خارجی و پیشرفت زادگاهشان است.

تور مالزی

یکی از دلایلی که بسیاری از مسافران تور دبی را به این شهر می کشاند، برج های دبی از جمله العرب و خلیفه هستند. در مورد شهر کوالالامپور نیز می توان برج های این شهر به ویژه بلند ترین برج های دوقلوی جهان یعنی پتروناس را یکی از اصلی ترین جاذبه های دیدنی در نظر گرفت. این دو برج که ساختمان شرکت گاز پتروناس و دفاتر و موسسات وابسته به آن است، در بالاترین ارتفاع خود تراسی برای بازدید گردشگران از مناظر و چشم انداز های دور شهر دارد.

اگر ضمن برج گردی در تور مالزی، به خرید در پاساژ ها و فروشگاه های این برج ها علاقه مند هستید، بد نیست به سوریاک ال سی سی مال نیز سری بزنید. البته کوالالامپور و شهر های بزرگ مالزی مانند دیگر کشور های تازه توسعه یافته آسیای جنوب شرقی، پاتوق های بسیار خوبی برای بازار گردی و خرید داشته و می توانند ساعت ها کسانی را که قصد خرید دارند، به خود مشغول نمایند.

از جمله دیگر جاذبه دیدنی کشور مالزی که برای مشتریان علاقه مند به جزیره گردی بتواند جذابیت بالایی داشته باشد، جزیره زیبای پانگکور لوت می باشد. اگر در مورد سواحل پودری جست و جو کنید، می توانید نشانه این جزایر و نخل های بلند ان و چشم انداز های اقیانوس را نیز بیابید. یکی از نکات مهم در مورد جزیره پانگکور لند که مسافر تور مالزیرا وسوسه و شیفته بازدید می کند، فضای آرام و همسان با محیط زیست منطقه است. بافت این فضا و نوع ساخت و همچنین نمای آن با استفاده از مواد و روش هایی بوده که ساختار و منظر طبیعت را دچار آسیب نکند. همچنین محوطه های بسیار زیبایی برای شنا و حمام آفتاب و همچنین استراحت ساحلی برای مسافران در نظر گرفته شده است. ضمن بازدید از شگفتی های مدرن و ساخت بشر در کشور مالزی و شهر هایی مانند کوالالامپور، بد نیست در چنین مناطقی نیز به گردشگری بپردازید. علاوه بر پانگکور لوت، جزایر پرهنتیان با شن های سفید ساحلی و دریایی بسیار پاک و زلال، یکی دیگر از نشانه های ظرفیت های طبیعی بسیار بالای مالزی در جذب طبیعت گردان و توریست ها از کشوره های گوناگون است. حتی اگر یک هفته در این جزایر به استراحت و تفریح و ورزش و سرگرمی سپری نمایید، باز هم ممکن است احساس کنید که وقت کمی برای این لذت ها در اختیار داشته اید. تفریحات و سرگرمی های این جزایر به بازی و شنا محدود نمی شوند، بلکه غواصی، شنا و ماهیگیری جزو جداناشدنی از فعالیت هایی است که شما در این جزیره امکانات و فرصت آن را در اختیار دارید. نه تنها سواحل پرهانتیان، که کوه های جنگلی آن جا برای علاقه مندان به هایکینگ، ترکینگ یا کمپینگ که جزو رشته ای پر طرفدار طبیعت گردی هستند و معادل فارسی شان صعود و پیمایش و اطراق در طبیعت است، جای دنج و خاطره انگیزی خواهد بود.

اگر غیر از گشت و گذار در محیط مدرن و پر هیاهو و پر هیجان شهری مانند کوالالامپور و همچنین استراحت و تفرج در محیطی آرام و طبیعتی پر از طراوت مانند پانگکور لوت قصد سیاحت در محیطی تاریخی با معماری و حال و هوای قدیمی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم در خلال برنامه های تور مالزی، به شهر تاریخی مالاکا سری بزنید. این شهر که پیش از پایتخت شدن و توسعه کوالالامپور، یکی از مراکز مهم تجاری شرق آسیا به حساب می آمد، یک سوژه فرهنگی تمام عیار به شمار می رود. علاوه بر حس قدم زدن در طول تاریخ تکوین یک شهر سنتی، با خیابان گردی در مالاکا تجربه ای خاص از تماشای نمایشگاه ها و موزه های این شهر را پشت سر خواهید گذاشت.

تور مالزی

بخش قابل توجهی از خیابان ها و معابر شهر مالاکا به صورت پیاده راه در امده تا توریست ها و گردشگرانی که از شهر ها و کشور های گوناگون قصد خیابان گردی در فضای قدیمی این شهر را دارند، از رفت و آمد و مزاحمت اتومبیل ها در امان باشند. در حقیقت تبدیل بخش های تاریخی و قدیمی تر شهر به پیاده راه و ممنوعیت تردد خودرو، نشان دهنده دلسوزی و همچنین خردمندی مدیران آن شهر در چگونگی فراهم کردن محیطی متناسب با سلامت آن بافت تاریخی و فرهنگی است. به این ترتیب، علاوه بر این که از فرسایش و آسیب های ناشی از رفت و آمد خودرو ها جلوگیری می شود، بلکه گردشگران بیشتری برای تردد و خرید در شهر رغبت سفر به آنجا را پیدا می کنند.

شاید با توضیحات ارائه شده، برایتان سوال بر انگیز باشد که با وجود اسلامی بودن این کشور، ضمن تور مالزیاز کدام نشانه های تاریخ و تمدن اسلامی این دیار می توان بازدید نمود. یکی از شگفت انگیز ترین بناهای اسلامی کشور مالزی، مسجد کریستال است. البته بر خلاف تصور عمومی به ویژه ذهنیت ایرانیان در مورد مسجد، که بیشتر با مساجد خشت و کاشی و آجر سر و کار داشته اند، مسجد کریستال ساختاری از عناصر و مواد عصر جدید دارد که عمده ترین انها کریستال و شیشه و فولاد هستند و به همین دلیل ساختاری مانند بلور های کریستالی دارد و به آن مسجد کریستال می گویند.

علاوه بر شهر مالاکا، در میان فرصت های آزاد تور مالزی حتما به شهر کوچک بوکیت تینگی نیز سری بزنید. فضای بسیار منحصر به فرد این شهر در مقایسه با برخی شهر های اروپایی قرار می گیرد. همچنین زیبایی های وصف ناشدنی مناظر اطراف آن، مسافران را ترغیب می کند تا در کوچه پس کوچه ها و طبیعت اطراف آن به پیاده روی بپردازند. برخی گفته اند فضای این شهر مشابه فضای شهر کولمار در فرانسه است.

شاید بد نباشد در میان سیاحت خود در تور مالزی، به قدم زدن در مزارع کشاورزی به ویژه چای بپردازید. این زمین ها تداعی کننده وضعیت کشور مالزی پیش از زمان توسعه اقتصادی نوین است. چنین انگیزه ای فقط در منطقه کامرون هایلند به چشم می خورد. این منطقه دارای دیدنی های بکر و دست نخورده ای بوده که تنوع رنگها و گیاهان دارویی و خاص آن، جزو ارزشمند ترین جنبه های توریستی مالزی به شمار می رود.

از سوی دیگر هتل های کوچک و جالبی در این زمین ها دایر شده و می تواند اقامت شما را در محیطی سراسر آرامش بخش با تپه ها و پستی و بلندی های روح نواز تسهیل کند.

در مجموع با توجه به انبوه جاذبه های گردشگری و دیدنی های متنوع مالزی، لازم است قبل از ثبت نام و شرکت در تور مالزی، نسبت به کسب اطلاع از این دیدنی ها و همچنین برنامه ریزی و اتخاذ یک روال منظم و از پیش تعیین شده برای بازدید، اقدام کرده و با کارشناس و راهنمای تور مالزی گفتگو و هماهنگی داشته باشید. در این صورت بهترین استفاده را از وقت و زمان کوتاه مالزی گردی و همچنین بهره مندی هر چه بهتر از تجربیات مختلف در این سفر خواهید برد. در این برای برنامه ریزی اقتصادی و دقت در صرف هزینه های خود نیز کمتر با مشکل و چالش مواجه می گردید.

تور کیش از تهران

تور کیش از تهران

تور قشم از تهران

تور قشم از تهران

تور مشهد از تهران

تور مشهد از تهران

تور کیش از اصفهان

تور کیش از اصفهان

تور قشم از اصفهان

تور قشم از اصفهان

تور مشهد از اصفهان

تور مشهد از اصفهان

© کپی رایت. طراحی توسط توسعه تجارت آواتاج می باشد.