تور قشم از مشهد
21
فروردین
1397

تور قشم از مشهد

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 450 0
تور قشم از مشهد
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

هر دو استان هرمزگان و خراسان رضوی، و هر دو شهر قشم و مشهد، جزو شاخص ترین شهر ها و نواحی گردشگری و پر از مسافر کشور ایران به شمار می روند. میزان و البته ماهیت سفر به این دو شهر متفاوت است. تور های مشهد به عنوان سفر های زیارتی و سیاحتی و تور های قشم بیشتر به عنوان گردشگری های تفریحی و سرگرمی و صرفا سیاحتی مورد توجه اهالی حوزه گردشگری قرار می گیرد. زمانی ارتباط این دو شهر دور از یکدیگر جالب می شود که برنامه هایی همچون تور قشم از مشهد تعریف و اجرا گردند. به طور کلی برای سفر های زیارتی به شهر مشهد، همواره امکانات و شرایط و زیر ساخت های مناسبی موجود است. چرا که انواع کاروان های زیارتی و تور های زیارتی مشهد از دیرباز مطرح و در جریان بوده اند.

جزیره هفت گانه قشم مهد جاذبه های تاریخی پر رمز و راز است و مقصد خوبی برای دوست داران محیط زیست به شمار می رود. به همین منظور سالانه تعداد زیادی از فعالان محیط زیست ساکن پایتخت، با تور قشم از تهران خود را به این جزیره رنگین کمانی رسانده و به گشت و گذار در دل طبیعت بکر که متفاوت با طبیعت فلات مرکزی ایران است، می پردازند. از جمله مهم ترین جاذبه های تاریخی این جزیره زیبا جزایر ناز، دره ستارگان، تنگه چاهکوه، غار خربس و… هستند که به همت فعالات محیط زیست و مردم محلی استان هرمزگان  زیبایی های این منطقه دست نخورده و بکر باقی مانده است تا مسافران تور قشم از تهران و همچنین کسانی که از مشهد به این منطقه می آیند، پی به شکوه و تاریخ دیرینه این سرزمین ببرند و ازاین همه زیبایی به وجود بیایند.

بخش بعدی این ارتباط مربوط به سفر علاقه مندان از استان خراسان و شهر مشهد به استان هرمزگان و جزایر پراکنده در خلیج فارس از جمله جزیره قشم می باشد. تور قشم از مشهد این فرصت را در اختیار شهروندان استان خراسان رضوی برای ایجاد یک تنوع آب و هوایی و اقلیمی و تفریح در منطقه ای بی نظیر قرار خواهد داد. ناحیه خراسان و توس به عنوان یک منطقه با آب و هوای خشک و نسبتا سرد شناخته می شود. در حالی که اقلیم جزیره قشم و سایر جزایر اطراف آن گرمسیری و دریایی با رطوبت نسبتا بالا است. از این رو، برای شهروندان مشهدی شرکت در تور قشم از مشهد یک سفر طولانی و زمان بر خواهد بود. به همین ترتیب دو روش برای این سفر پیشنهاد می شود. بدون شک اولین راهی که برای این برنامه به ذهن می رسد، تور قشم از مشهد هوایی است. شهر مشهد و فرودگاه آن یکی از شهر هایی است که به فرودگاه قشم پرواز مستقیم دارد و جستجوی پرواز مشهد قشم یا پرواز قشم مشهد نشان دهنده فعالیت این خط هوایی است. با این حساب، برای گروهی از گردشگران که زمان سفر را بسیار مهم می دانند و فرصت زیادی برای طی مسیر طولانی این دو شهر ندارند، تور هوایی قشم از مشهد در اولویت قرار می گیرد.

تور قشم از مشهد

غیر از این روش، برخی دیگر از مشهدی های مشتاق به سفر قشم، ترجیح می دهند به صورت زمینی و یا به عبارت بهتر، در تور قشم ارزان تری شرکت کنند. راه های تور ارزان قشم نیز مختلف و بر اساس وسیله نقلیه و سلیقه و تمایل مسافر است. به عنوان مثال، تور قشم اقساطی جزو شیوه هایی است که کاهش تمرکز هزینه های سفر در مدت تور را به همراه دارد. در مورد تور قشم از مشهد، می توان بهترین روش کاهش هزینه را شرکت در تور قشم ریلی از مشهد دانست. تور قشم با قطار در فاصله زمانی بلندی که مسیر خراسان به هرمزگان به طول می انجامد، فرصت بسیار خوبی برای سفر های دسته جمعی و گروهی فراهم می کند. به عبارت بهتر، آن دسته از گردشگرانی که قصد سفر به صورت دوستانه و خانوادگی دارند، می توانند در تور قشم با قطار شرکت کرده و یک یا چند کوپه مستقل در اختیار داشته باشند. همچنین استراحت و رفاه و آسایش مسافر در مدت زمان رفت یا برگشت، به نسبت بیشتر از سایر روش ها به حساب می آید. تور قشم از مشهد با قطار و یا تور قشم از مشهد هوایی را باید بهترین شیوه های مسافرت برای بازدید از زیبایی های قشم دانست. جنگل حرا، دره ستارگان، سواحل مرجانی و همچنین دشت های این ژئوپارک جهانی برای شهروندان مشهدی حکم گنجینه های دیدنی بسیار خاطره انگیزی را دارد. از دیگر مزایای تور ریلی قشم از مشهد، این است که فرصت استراحت در قطار و داشتن انرژی کافی برای سیاحت در این پهنه شگفت انگیز را خواهید داشت.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید