تور قشم از اصفهان
17
بهمن
1396

تور قشم از اصفهان و ساختن خاطره ای بی نظیر

ارسال شده توسط: admin/ 665 1

مناطق و سواحل جنوبی ایران، همواره مقصدی شگفت انگیز و زیبا برای اهالی شهر های مرکزی کشور بوده اند. این مناطق که می توان آن ها را استان هایی چون بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در نظر گرفت، در طول هر سال عده ای بالغ بر چند میلیون مسافر از سرتاسر ایران را به سوی خود فرا می خوانند. به ویژه در ایام نوروز، مناسبت های خاص و تعطیلاتی که باعث می شود برخی روزهای میان هفته برای کار یا تحصیل تعطیل اعلام شوند.
علاوه بر نوروز، تعطیلات میان هفته نقش مهمی در افزایش تعداد مسافران مناطق جنوبی کشور دارد. این تعطیلات باعث می شود تا علاقمندان به سیاحت در چنین خطه هایی، به منظور شرکت در برنامه های سفری از جمله تور های اصفهان به سایر نواحی جنوبی، اقدام کنند. به عنوان مثال، تور قشم از اصفهان، تور کیش از تهران، تور چابهار و …، از نمونه های این برنامه ها به حساب می آید.
از جمله دلایلی که موجب می شود تا این جایگاه و اهمیت سفر به برخی نواحی از قبیل جزایر و نوار ساحلی آب های جنوبی بیشتر گردد، آب و هوا و اقلیم آن نواحی است. جزایری از جمله کیش یا قشم، با دارا بودن هوایی معتدل و شب هایی خنک در طول سال، مسافران فراوانی از شهرهایی چون تهران و اصفهان به سمت خود جذب می کنند.
یکی دیگر از مواردی که برای بهره مندی مشتریان تور قشم از اصفهان قابل توجه است، رطوبت هوای جزیره و سرزمین های مشابه آن می باشد. چرا که شهر اصفهان به خصوص در فصل زمستان از هوای نسبتا خشک برخوردار است. به ویژه در سال های اخیر که خشکی زاینده رود هم مزید بر علت شده و نه تنها خشکی، که پدیده وارونگی هوا هم به مشکلات اقلیمی افزوده شده است.
برای آن گروه از مسافران تور قشم از اصفهان که برای استراحت و تفریح، قصد عزیمت به منطقه ای با آب و هوای مطبوع و متفاوت را دارند، گشت و گذار در قسمت های طبیعی و بازدید از دیدنی های محیط زیست و جغرافیای قشم، بسیار خوشایند خواهد بود. این گروه تلاش می کنند تا با سفر به هر یک از نواحی خاص و دیدنی کشور، خاطره سپری کردن روزگار در آن شرایط را تجربه کنند. تور قشم از اصفهان در کنار سایر خدمات خود، بازدید هایی را نیز در نظر قرار گرفته است. این بازدید ها از نقاط خاص کیش انجام می گیرد.

تور قشم
دره ستارگان، سواحل بکر ساحلی، جنگل حرا و همچنین پستی و بلندی ها و حیات وحش قشم، مواهبی بی نظیر هستند که نمی شود آن ها را نادیده گرفت. به خصوص برای ان دسته از افراد که در قالب تور قشم از اصفهان راهی این جزیره شده اند، مشکلات و دغدغه هایی مانند محل اقامت و وعده های غذایی جای نگرانی چندانی بر جا نمی گذارد. به عبارت واضح تر، مسافرانی که بدون شرکت در تور، به قشم سفر می کنند، باید علاوه بر برنامه های بازدید، به منظور اقامت نیز پپیگیری و هماهنگی های لازم را انجام دهند. این مسئله در صورتی است که مسافر تور قشم از اصفهان یا از سایر شهرهای ایران، نیازی به صرف وقت برای هماهنگی و رزرو هتل و همچنین برنامه ریزی برای وعده های غذایی خود ندارد. همین موضوع باعث می شود که بیشترین وقت و تمرکز مسافر تور، برای بازدید از دیدنی ها و استفاده بهینه از فرصت های بی نظیر سیاحت در قشم، اختصاص پیدا کند.
تور قشم از اصفهان علاوه بر این که زمینه گردش در قشم را فراهم می کند، ممکن است فرصتی برای بازدید از جزایر اقماری از جمله هنگام را نیز فراهم آورد. هر چند در نگاه اول، جزیره هنگام با وسعت کم و بازارهای ساده و سنتی، چندان جذابیتی نداشته باشد. نباید فراموش کرد که اصالت و ساختارهای قدیمی و کهن و همچنین سبک زندگی مناطقی مانند قشم و هنگام، بخشی از مواهب اجتماعی و ارزش های گردشگری آن ها محسوب می گردد. پس نباید انتظار داشته باشیم که در حین تور قشم از اصفهان، همواره با ساختمان های نوساز، پاساژهای مدرن و همچنین امکانات قرن بیست و یکم و تکنولوژی امروزه مواجه شویم. قسمتی از زیبایی های هر منطقه که جذابیت و زیبایی قابل توجهی برای گردشگران و علاقمندان به وجود می آورد، همان بافت سنتی و سبک ساده و قدیمی زندگی مردم بومی آن است.

قشم جزیره آب و آفتاب، وسیع ترین و بزرگ ترین خشکی در میان آب های نیلگون خلیج همیشه فارس است. سفر به این جزیره، علاوه بر اینکه یک تجربه گردشگری در طبیعت به دست می دهد، زمینه آشنایی با مناطق و نقاط تاریخی را نیز فراهم می کند. در مجموع پیشنهاد می شود برای یک سیاحت زمستانه دلچسب و خاطره انگیز، در تور قشم از اصفهان ثبت نام کرده و از امکانات و لذت های جانبی آن بهره مند شوید.

Administrator
1 دیدگاه
 • رومینا.رنجبر
  بهمن 24, 1396

  salam
  mamnon az post khobeton agar mishe dar morede jazebe haye didani qeshm matalebe bishtari bezarid chon ma az qeshm faghat dare setaregan ro mishnasimo bas!
  va inke soghati asli jazire chiast?

  پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید