تور قشم از تهران

ساحل خلیج فارس در تور قشم

تماشای بکرترین مکان ها در تور قشم از تهران

تور قشم از تهران
5 (100%) 66 votes

اگر اهل سفر و ایران گردی باشید و بخواهید تمام مناطق و دیدنی های ایران را بگردید، حتما در فهرست مقصد های مورد توجه خودتان جزایر جنوب کشور ایران را هم قرار دهید. تهرانی های زیادی به ایران گردی و به خصوص جنوب گردی و فعالیت های خاص مثل شکم گردی در قشم یا کیش، خرید در کیش و سیاحت در جاذبه های دیدنی بوشهر و … علاقه مند هستند. به طور کلی استان های جنوبی ایران و شهر ها و جزیره های متعلق به این استان ها، جذابیت و حس وسوسه کننده زیادی برای همه ایجاد می کنند. این وسوسه به قدری گسترده و مورد استقبال بوده که حتی مسافران غیر ایرانی از اروپا را هم برای سفر به این نواحی تحریک می کند. برای پایتخت نشین ها تور های زیادی به همین مناطق شگفت انگیز تعریف و اجرا می شود که یکی از پر طرفدار ترین این تور ها، تور قشم از تهران است که در بعضی از آگهی ها به نام تور تهران به قشم درج شده و اعلام می کنند.

تور قشم از تهران برای همه نوع سلیقه و هر روشی که با آن تمایل به سفر داشته باشید، راه و مسیر برای شما دارد. اگر مشتری تور لحظه آخری قشم باشید یا به دنبال تور لوکس قشم و تور ارزان قشم هستید، می توانید بهترین راه و بسته سفر را پیدا کنید.

قدم اول برای سفر تهران به قشم

تور قشم از تهران مدتهاست از طرف آژانس ها، دفاتر سیاحتی و مسافرتی، موسسات گردشگری و ایران گردی و حتی گروه های غیر رسمی و طبیعت گردی برگزار می شود و بسته به فصل سفر و امکانات و خدمات، قیمت تور قشم نیز متغیر خواهد بود. یک نکته اساسی برای سفر به قشم یا هر سفر دیگر، جمع آوری اطلاعات و مطالب مربوط به مقصد و منطقه ای است که مایل به سیاحت در آن هستید. شاید این نکته در ظاهر چندان مهم نباشد، اما اگر در طول مسیر یا هنگام گشت و گذار های خود به مشکلی برخورد کنید، افسوس می خورید که چرا امادگی و اطلاع قبلی نداشتید.

ساحل جزیره قشم
هیچ سفری را غیر جدی و سطحی در نظر نگیرید و برای همه سفر ها، برنامه ریزی و مقدمه چینی کاملی انجام دهید. فرصت سفر به قشم از تهران نیز بخشی از خاطرات، تجربیات و ساعت های لذت شما را تشکیل می دهند، به هیچ وجه ساده از کنار آن نگذرید و سعی کنید هدف خود را برای تجربه بهترین سفر قشم تعیین کنید.
تور قشم از تهران یک برنامه کاملا شناخته شده و معمولی برای دفاتر و آژانس های گردشگری تهران است. اما با این حال، آژانس موظف به ارائه اطلاعات کامل پیرامون موارد مختلف اجرای تور از جمله ساعت و قیمت بلیط پرواز قشم، بلیط چارتری یا بلیط معمولی پرواز قشم، محل اقامت و هتل قشم، جاذبه های دیدنی و همچنین امکانات تور قشم می باشد. سوال از کارشناس آژانس و مسئول برگزاری تور نه تنها کم اهمیت نیست، بلکه یک رفتار کاملا مهم و طبیعی برای بهره مندی هر چه بهتر از زمان اقامت در قشم محسوب می شود.

سوغات جزیره قشم

در مدت اقامت با تور قشم از تهران، نیازی نیست جای خاصی به دنبال سوغات بگردید، فروشندگان و هنرمندان بومی محصولات آن جا را در بازار های مختلف پراکنده در شهر ها و روستا ها عرضه می کنند. علاوه بر خرما و ادویه جات، می توانید از صنایع دستی به ویژه حصیر ها و سبد ها و زیور آلاتی که از صدف درست شده اند خریداری کنید. به این ترتیب به اقتصاد محلی قشم نیز کمک خواهید کرد. بازار های محلی از قدیم الایام مکان خوبی برای خرید سوغات و کالاهای ارزان قیمت بوده اند اما امروزه سر و کله مراکز خرید بزرگ تر نیز در قشم پیدا شده است که می توانید کالا های لوکس تر را در آن جا بیابید. مرکز خرید بین المللی ستاره قشم یکی از این مراکز خرید چند طبقه ای است که می توانید انواع و اقسام کالا های مورد نیاز خود را در آن بیابید. اگر تمایل به خرید اجناس بومی و سوغات مخصوص قشم را دارید بهتر است که به بازار قدیم قشم مراجعه کنید؛ این بازار بزرگ مکان مناسبی برای گشت و گذار، خرید و آشنایی با فرهنگ غنی قشم است.

تور مشهد از تهران

در تور قشم از تهران علاقه به خرید دو چندان می شود!

مراکز خرید درگهان

پاساژهای درگهان

مراکز خرید قشم

تنوع بالای مراکز خرید در کجاست؟!

 

تور لوکس قشم

عده زیادی از شهروندان تهرانی برای سفر به آن جزیره تنها با هدف یک برنامه کاملا تفریحی و آسان و به عنوان یک فرصت استراحت مطلق نگاه می کنند. به همین دلیل تمایل دارند از بهترین امکانات تور قشم از تهران استفاده کنند و از گران ترین بلیط پرواز قشم، هتل های مجلل قشم و بهترین خدمات تور برخوردار باشند. برخی از مسافران جوان تر به جای تور لوکس قشم از تهران، اصطلاح تور لاکچری را به کار می برند. تور لاکچری تهران به قشم نیز به معنای همان تور لوکس یا تور مجلل قشم، مجموعه ای از عالی ترین شرایط پرواز و اقامت خواهد بود. مسافران تور لوکس، می توانند از آژانس یا دفتر گردشگری معتبر که مد نظر دارند، اطلاعات بلیط پرواز لوکس و همچنین هتل های لوکس قشم که به عنوان محل اقامت پیشنهاد می شود را دریافت کرده و با کمی تحقیق و بررسی، بهترین تصمیم گیری را برای یک سفر بی نقص و عالی به وسیع ترین جزیره ایران اتخاذ کنند.

تور لوکس قشم از تهران
هر چند هزینه های سفر به جزیره قشم چندان زیاد نمی شود، ولی به دلیل توسعه گردشگری در منطقه، شرایط بهتری برای افرادی که قصد سفر های لوکس را دارند فراهم شده است. تور لوکس قشم امروزه یکی از گزینه های غیر قابل حذف در میان موسسات و برگزار کنندگان سفر های ایران گردی شده است.
یکی از مواردی که حتما در هنگام ثبت نام تور لوکس قشم باید مورد توجه مشتری قرار گیرد، اطلاع دقیق از امکانات و خدمات محل اقامت است. حتی اگر هتل ها با رتبه یکسانی در نظر گرفته شوند، باز هم ممکن است برخی از خدمات آن ها نسبت به هتل های هم رتبه و هم سطح دیگر تفاوت هایی داشته باشد. در نتیجه ضمن ثبت نام در یک آژانس مورد اعتماد و باسابقه، خیال مسافر بابت جوانب مختلف و مواردی که باید به آن ها دقت کند، آسوده خواهد بود.

تور چارتر قشم از تهران

تور چارتر قشم توسط برخی از آژانس ها و دفاتر گردشگری ارائه می شود و به بلیط چارتر هواپیما به قشم نیز معروف است. می توانید با قیمت ارزان تر نسبت به بلیط معمولی، در تور چارتری قشم از تهران ثبت نام کنید. البته باید توجه داشته باشید که مانند تور لحظه آخری قشم، بلیط چارتری قشم نیز یک مزیت و یک مشکل دارد. هر چند قیمت ارزان بلیط قشم با خرید چارتری میسر است، اما امکان کنسل کردن بلیط قشم و یا استرداد آن برای مسافر وجود ندارد. در نتیجه بهتر است زمانی که برای شرکت در تور هوایی قشم و خرید بلیط به جمع بندی و تصمیم قاطع رسیدید، نسبت به پیدا کردن آژانس ارائه کننده تور چارتری و ثبت نام در آن اقدام کنید. بهتر است قبل از ثبت نام، در مورد تفاوت قیمت بین تور ارزان قشم از تهران با تور چارتر قشم از تهران و تور آف خورده آشنا و تعاریف و خدمات هر کدام را مرور کرده باشید.

تور لحظه آخری قشم از تهرانتور لحظه آخری قشم

بر خلاف مسافرانی که تمایل به شرکت در تور لوکس قشم را دارند، و هزینه های سفر برایشان مهم نیست، عده زیادی هستند که به عنوان یک فعالیت جدی و مستمر به ایران گردی و حتی جهان گردی می پردازند. برای این گروه، حتی اگر از وضع مالی خوبی برخوردار باشند، هزینه های هر سفر و یا بهتر است بگوییم قیمت تور قشم از تهران یا کیش یا هر تور دیگر، بیشتر حائز اهمیت است. این گروه از گردشگران به دلیل تعداد سفر های زیادی که در طول سال می روند، اگر به هزینه های پرداختی هر نوبت گردشگری خود دقت نکنند، با مشکل مواجه خواهند شد. تور قشم از تهران لحظه آخری یکی از راه های مرسوم برای استفاده بهتر از خدمات و امکانات تور می باشد که هر سال با استقبال بیشتری مواجه می شود.
تور لحظه آخری به معنای این نیست که تصمیم گیری و اجرای آن ناگهانی باشد. در حقیقت تور لحظه آخری قشم یک روش از طرف متولی برگزاری برای تور هایی است که به هر دلیلی تعداد شرکت کنندگان در آن به حد نصاب نرسیده باشد. نباید تصور کنیم که به حد نصاب نرسیدن تور قشم لزوما معنای منفی به دنبال دارد، این موضوع یک اتفاق کاملا طبیعی است که در فصل های خاصی از سال به دلیل همزمانی با امتحانات مدارس و یا گرمای تابستان و یا روز های پایانی سال و مشغله خانواده ها، باعث می شود میزان سفر به جزایر جنوبی ایران کاهش یابد. در چنین موقعیتی به خاطر هزینه های ثابت هر برنامه سفر برای آژانس، مسئولین تصمیم می گیرند صندلی ها و بلیط های فروخته نشده را با قیمت کمتری به فروش برسانند، ولی زمان اعلام این قیمت یک روز یا حتی چند ساعت مانده به حرکت و آغاز تور است. در نتیجه از طرفی آژانس برگزار کننده قادر است بلیط های فروخته نشده را تا حد زیادی جبران نماید و از طرف دیگر مسافر می تواند با ثبت نام تور قشم از تهران با قیمت ارزان تری را انجام دهد.

تور قشم از تهران
گردشگران حرفه ای به خوبی با مهارت های آماده شدن به منظور شرکت در تور لحظه آخری آشنا هستند. نه تنها تور لحظه آخری قشم از تهران، که سایر برنامه های مشابه نیاز به چند نکته ساده و کاربردی دارند. یکی از اصلی ترین این نکات، آماده بودن وسایل سفر است. گردشگران حرفه ای و کارآزموده همیشه اسباب و کوله بار سفر خود را چه در چمدان و چه در کوله پشتی، به شکل مرتب و در دسترس چیده اند. البته این کوله بار شامل مواد فاسد شدنی و خوراکی ها نمی شود. این عده با پیگیری آگهی هایی که توسط آژانس مورد نظرشان منتشر می گردد، به محض مشاهده آگهی تور لحظه آخری قشم، فورا در آن ثبت نام کرده و در فاصله کمتر از دو یا سه ساعت، بار سفر خود را تکمیل می کنند و رهسپار تور می شوند. یکی دیگر از مهارت ها و موضوعات مهم برای مشتریان تور لحظه آخری، دنبال کردن صفحات و آگهی های آژانس هایی است که سابقه خوبی در برگزاری برنامه های گردشگری داشته اند. حتی ممکن است برخی از آژانس ها صرفا در حوزه ای خاص مانند تور قشم از تهران لحظه آخری یا مثلا تور های جزایر جنوبی ایران توانایی بیشتری برای اجرای تور داشته باشند. نکته مهم دیگر این است که متاسفانه برخی از آژانس ها از فرصت استقبال و فضای محبوبیت تور لحظه اخری سوء استفاده کرده و تور های بی کیفیت و سطح پایین را به نام تور ارزان قشم و یا تور لحظه آخری برگزار می نمایند. باید در این مورد دقت کافی داشته باشید که تور لحظه آخری در واقع همان تور عادی می باشد که در زمان نزدیک به اجرا ممکن است بدلیل عدم تکمیل ظرفیت صرفا به تعداد صندلی ها بلیط فروخته نشده، نام لحظه آخری به خود بگیرد، نه این که از ابتدا با ترفند آگهی لحظه آخری به دنبال فروش تور بی کیفیت باشد.

تور قشم از تهران هوایی

به طور کلی دو روش برای حرکت از تهران به قشم میسر است که در قالب تور قشم هوایی و تور قشم زمینی از تهران تعریف می شوند. همان طور که قبلا هم اشاره شد تور هوایی بیشتر برای جابجایی مسافران تور لوکس انتخاب می شود، اما در بسیاری از موارد نیز بلیط هواپیمای قشم به فروش کامل نمی رسد و در نتیجه تور هوایی به تور لحظه آخری تبدیل می گردد. از این بابت، مسافران خوش شانس با پرداخت قیمت کمتر از هواپیما استفاده خواهند کرد.

تور قشم با قطار

سفر در کوپه ها به مقصد قشم

تور قشم از تهران

مسافر تور زمینی قشم از تهران باشید!

تور قشم هوایی

پرواز به جزیره شگفتی ها!

 

اصلی ترین ویژگی و امتیاز تور قشم از تهران با هواپیما، صرفه جویی در زمان است. مسافران سیاحت در جزیره قشم ممکن است به دلیل شرایط خاص شغلی و محدودیت زمان، نتوانند وقت زیادی را به طی مسیر طولانی سپری کنند، در نتیجه هنگام جستجوی آگهی تور قشم از تهران، به سفر با هواپیما توجه نشان می دهند. تور قشم هوایی به دلیل همین صرفه جویی در زمان، می تواند بیشترین فرصت را برای سیاحت و گشت و گذار در وسیع ترین جزیره خلیج فارس در اختیار مشتری خود قرار دهد.

تور قشم از تهران با هواپیما
برخی دیگر از مسافران جزیره قشم نیز تنها با هدف فعالیت های کاری از جمله جلسات و امور بازرگانی و تجاری، راهی آن جا می شوند که از این بابت تور کوتاه مدت قشم با هواپیما برای ایشان بهترین راه رفت و برگشت خواهد بود. در صورتی که برای سفر هوایی تصمیم جدی گرفته اید، می بایست با مسئول آژانس و مدیر برگزاری هماهنگ بوده و از زمان حرکت و اطلاعات کامل رفت و برگشت مطمئن باشید.

تور قشم از تهران زمینی

علاوه بر تور هوایی، تور قشم از تهران زمینی روش دیگر برای انجام یک سفر چند روزه است. به طور واضح می دانیم که تور زمینی در قالب تور قشم با اتوبوس و تور قشم با قطار انجام می شود. اما به خاطر این مسئله که فاصله زمینی قشم و تهران طولانی است، موضوع استراحت در مسیر سفر برای عده زیادی در اولویت قرار می گیرد. در نتیجه مسافران تور قشم از تهران اگر قصد رفت و برگشت زمینی داشته باشند، ترجیح می دهند در تور قشم از تهران با قطار شرکت کنند. تقریبا تمام آژانس های مجری تور قشم، این گزینه را یا تحت همین عنوان یا تحت عنوان تور ریلی قشم در فهرست پیشنهادات و خدمات قابل عرضه خود گنجانده اند. شاید یکی از بهترین روش های سفر برای هم وطنان پایتخت نشین، نشستن در کوپه قطار قشم باشد.
دلیل جذابیت سفر به قشم با قطار، و به طور کلی جذابیت تمامی سفر های طولانی مدت، زمانی مشخص می شود که قصد داشته باشید به صورت دسته جمعی و با همراهی گروهی از دوستان، آشنایان و اهالی خانواده راهی جزیره پهناور خلیج فارس گردید. به این ترتیب، با کرایه دربست یک یا چند کوپه مستقل، هم می توانید در طول مسیر از بودن در کنار همراهان و همسفران خود لذت ببرید و اوقات خوشی را تجربه کرده و گذشت زمان را کمتر احساس کنید، و هم این که از زیبایی ها و بکری طبیعت دست نخورده در طول مسیر، لذت ببرید.
علاوه بر امتیاز های گفته شده، یک امتیاز بسیار مهم دیگر انگیزه سفر با تور ریلی قشم را چند برابر می کند، و آن هم شرایط استراحت و خواب در طول مسیر است. کوپه های قطار مانند یک اتاق خواب ساده و کوچک این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی استراحت کرده و هنگام رسیدن به مقصد، سرحال و با انرژِی، برنامه های سیر و سیاحتی خود را آغاز کنید.
تور قشم از تهران ریلی از استان ها و شهر های دیگر نیز عبور کرده و به دلیل ظرفیت زیاد قطار، هزینه کمتری در مقایسه با سایر روش های تور در بر خواهد داشت. به همین دلیل اگر به دنبال تور ارزان قشم هستید، قطار و سفر ریلی یکی از بهترین راه حل ها خواهد بود.

تور قشم از تهران با قطار
با گذشت مدت زمان زیادی از آغاز رفت و آمد ریلی میان قشم و تهران، نه تنها از رونق این تور کاسته نشده، بلکه بر تعداد مشتریان ان نیز افزوده می شود. در حال حاضر به دلیل قیمت مناسب تور قشم ریلی، بسیاری از گروه های طبیعت گردی و بوم گردی به جای این که خود برای رفت و آمد و تدارک وسیله حمل و نقل، اقدام نمایند، به صورت دسته جمعی در تور ریلی قشم از تهران ثبت نام می کنند و در این صورت دیگر نیازی به هماهنگی و صرف هزینه و زمان اضافی برای رزرو وسیله حمل و نقل نخواهد بود.

قیمت تور قشم از تهران

قیمت تور قشم از تهران مانند سایر تور های مسافرتی، به دو عامل اصلی بستگی دارد. یکی از این عوامل قیمت بلیط رفت و برگشت به قشم و عامل دیگر، هزینه های اقامت است. هر دو عامل با توجه به تصمیم نهاد های سیاست گذار و ناظر در همان حوزه خود، قیمت متفاوت و متغیر های ویژه ای به همراه دارند. به عنوان مثال، بلیط رفت و برگشت به قشم چه با هواپیما، چه با قطار یا اتوبوس، به ظرفیت ناوگان و فصل سفر و همچنین سیاست های ملی و کلان حمل و نقل کشور بستگی دارد. اقامت در قشم نیز نقش بسیار تاثیر گذاری در تعیین نرخ تور دارد. انواع هتل ها، مسافر خانه ها و اقامت گاه های بوم گردی در قطب های گردشگری سراسر کشور طی سال های اخیر افزایش داشته اند و قیمت هر کدام نیز به فراخور شرایط و متغیر های مربوط، کم یا زیاد است. با در نظر گرفتن مجموع این قیمت ها، مدیر و یا کارشناس قیمت گذاری تور به این نتیجه می رسد که سفر های پیشنهادی خود را در کدام آگهی ها منتشر نماید. تور ارزان قشم، تور قشم با بهترین قیمت و حتی تور آف خورده قشم، به همین روش اعلام می شوند.

جاذبه های دیدنی قشم

تمام مواردی که در مورد آن ها شرح داده شد، روش های سفر رفت و برگشت تهران به قشم هستند. ولی هدف اصلی این سفر برای بیشتر مسافران بازدید از جاذبه های طبیعی، تاریخی و تفریحی پراکنده در این جزیره وسیع هستند. بسیاری از شهروندان تهرانی به خوبی با رشته ها و شاخه های گوناگون گردشگری آشنا بوده و شرکت در تور قشم از تهران برای این افراد، پیدا کردن و استفاده از تجربه های نو و دیدنی های تازه است.

پیش از هر کار برای سفر به نقاط گردشگری ایران، باید در مورد خصوصیات، آب و هوا، ارزش ها و همچنین بافت اجتماعی و فرهنگی مقصد خود به خوبی آشنایی کامل داشته باشید. جزیره قشم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و داشتن اطلاعات در مورد آن، به بالا رفتن کیفیت سفر شما کمک خواهد کرد.

جزیره هرمز

دیدنی های جزیره هنگام

کشتی یونانی قشم

عروس ناخوانده یونانی جزیره قشم!

جاذبه های گردشگری قشم

۴ پدیده دیدنی قشم!

 

اول از همه باید بدانید که قشم یک ژئوپارک جهانی است. تور قشم از تهران برای آن افراد که نسبت به مواهب محیط زیست و حیات وحش قشم ارزش زیادی قائل هستند، یک فرصت استثنایی به منظور گشت و گذار در ژئوپارک جهانی خواهد بود. تلفیقی از اقلیم گرمسیری و اقلیم دریایی، به علاوه پستی و بلندی ها و عوارض بسیار زیبای جغرافیایی باعث شده است تا مجموعه ای شگفت انگیز از دیدنی های خاص در این جزیره گرد هم آمده باشد.
دره ها، غار ها و سواحل این جزیره در ترکیب با روستا های کهن، بقایای باستانی و همچنین قلعه ها و عمارت های تاریخی، باعث شده تا نمایشگاهی بی نظیر به نام بافت طبیعی و تاریخی شکل بگیرد و سوژه های متعددی در معرض دید مسافران تور قشم از تهران قرار دهد.
دره هایی مانند دره ستارگان، تنگه چاکوه و تنگه عالی محمد زیباترین آثار به جا مانده از فرسایش جغرافیای قشم هستند و دالان ها و راهروهای تو در توی آن ها باعث شده است تا قشم به مقصد بی مانندی برای طبیعت گردی تبدیل شود.

شاید بتوان شاخص ترین جاذبه طبیعی قشم را جنگل حرا نامید. این جنگل ها که متناسب با جزر و مد دریا مناظر متفاوتی را در ساحل قشم ایجاد می کنند، به نوعی آب شیرین کن های طبیعی به شمار می روند و محل زندگی و یا تخم گذاری گونه های متنوع آبزیان از جمله میگو ها هستند. ساحل جنگل حرا یکی از زیبا ترین سواحل جزیره قشم محسوب می گردد.

جنگل های حرا در تور قشم

در بسیاری از موارد، بازدید از جزیره اقماری هنگام در کنار قشم، جزو برنامه های تور قشم از تهران درج می شود. جزیره هنگام یک ساحل سنتی و ساده دارد که بازار های محلی و همچنین کافه رستوران های بومی های هنگام، بر زیبایی آن افزوده است. در زمان هایی از روز در این جزیره دلفین ها به روی آب آمده و با بازی و رقص دسته جمعی نگاه ها را جذب خواهند کرد. دیدن این صحنه در این جزیره زیبا بسیار لذت بخش و شادی آور است. پس از دیدن دلفین های ساعتی گشت و گذار در این جزیره و خوردن سمبوسه های دست پخت زنان آن منطقه، لذت تجربه بوم گردی را برای مسافر تداعی خواهد کرد.
علاوه بر زیبایی های طبیعت قشم، آثار تاریخی و همچنین روستا های قدیمی، بخش دیگری از سوژه های گردشگر را به خود اختصاص خواهند داد. یکی از شاخص ترین این جاذبه ها، بندر قدیمی لافت است. با رفتن به بندر لافت می توانید ارتباط تنگاتنگ میان زندگی بومیان قشم و دریا را مشاهده کنید. همچنین قلعه نادری و چاه های تلا از جاذبه های خاص بندر لافت می باشند.
جزیره قشم حداقل از زمان هخامنشیان محل سکونت انسان بوده است. علاوه بر وسعت جزیره، موقعیت آن در کنار تنگه هرمز و گذرگاه کشتی ها و قایق ها با هدف دستیابی به بنادر سرزمین های خلیج فارس، موقعیت استراتژیک و بسیار مهمی برای قشم به وجود آورده است. اگر مسافر تور قشم از تهران هستید، بد نیست بدانید که جزیره مقصد شما در طول تاریخ برای حاکمان گوناگون بسیار مهم بوده و جنگ ها و مناقشات فراوانی را به خود دیده است. قلعه پرتغالی ها یک نمونه واضح از این ادعاست.

جزیره هنگام در قشم
از آن جا که میزان بارش در این منطقه ناچیز است، مردم محلی از روزگار قدیم توانسته اند نزولات جوی را استادانه مهار و مدیریت کنند. چاه های قدیمی قشم نشانه هایی از همین قضیه است. یکی از بهترین فعالیت های گردشگری در حین سفر به قشم از تهران، شکم گردی در تور قشم است. غذاهای قشم عموما با غلات، ماهی و میگو و سبزیجات و ادویه محلی تهیه می شوند و برای کسانی که مشتاق تجربه طعم و عطرهای خوراکی های متنوع هستند، یک غنیمت به حساب می آیند. انواع نان محلی از جمله نان تموشی و نان دستی، هواری چکو میگو یا پلو بچه میگو، عنکاس یا ماهی مرکب کبابی، زیبون، کلمبا و پودینی یا کوسه ماهی، جزو غذاهای عالی قشم هستند.

نان دستی قشم در منازل شهر قشم و روستاها پخته می شود و صبح ها به همراه چای شیرین نوش جان می شود. از آب، آرد و نمک جهت تهیه خمیر آن استفاده می کنند. از خمیر آن شانه های دستی ۶۰ گرمی درست می کنند و آن ها را داخل سینی ها به شکل دایره هایی با قطر ۲۰ سانتی متری پهن می کنند. یکی یکی دایره های درست شده را روی تابه گرد قرار می دهند، آن ها را زیر و رو کرده تا کاملا پخته شوند. بعد از پخته شدن نان ها، روغن مایع داغ کرده و آب سوراغ بر روی آن ها می پاشند.

علاوه بر شکم گردی در قشم، به منظور تماشای ماهیگیری و لنج سازی مردم جنوب ایران نیز تور قشم از تهران یک فرصت بسیار مناسب است. در جزیره قشم دهها روستا و محله قدیمی وجود دارند که از جمله معروف ترین آن ها می توان به روستای شیب دراز، روستای تم سنیتی و روستای توریان اشاره کرد.

3 نظرات
 • علی
  خرداد ۳, ۱۳۹۷

  یه سوالی داشتم از خدمتتون
  چطوری می تونم از تورهای لحظه آخری قشم و یا هر تور دیگه اژانستون با خبر بشم؟ و پیاماش واسم بیاد؟ این ماه تور لحظه آخری قشم از تهران دارید؟
  ممنون از شما

  پاسخ
 • N
  مهر ۱۷, ۱۳۹۷

  تور قشم یکی از تجربه های بسیار عالی در کنار شما بود.ممنون از شما

  پاسخ
 • امین صادقی
  آبان ۱۵, ۱۳۹۷

  سلام
  وقت بخیر
  یه سوالی، چرا تور قشم از تهران مثل تورهای کیش و مشهد قیمت نداره؟
  اگر می شه داخل این صفحه هم جدول قیمت هایتون رو قرار بدید.
  تشکر

  پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید