تور مشهد از اصفهان
06
آبان
1396

مزیت ها و مشکلات تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 832 0

در برخی از هفته ها و روزهای سال، بسیاری از افراد شاغل در محیط های مختلف می توانند چند روزی را به فراغت و سفر بگذرانند. به عنوان نمونه، معلمین سخت کوش، در فصل امتحانات زمان آزادی برای تفریح و استراحت دارند. افراد شاغل به تحصیل هم در برخی دیگر از ایام سال فرصت های بهتری برای گردشگری خواهند داشت. این زمان آزاد ممکن است برای هر قشر و شغلی متفاوت باشد، اما در هر صورت، به سختی می توان ادعا کرد که در طول دو یا سه ماه، چند روز برای سیر و سیاحت قابل برنامه ریزی نیست. آن گروه از افراد که مشتری تورهای لحظه آخری به ویژه تور لحظه آخری مشهد از اصفهان هستند، بهتر از دیگران می توانند این برنامه ریزی را مدنظر قرار دهند.
این نوع سفر، از مدتها پیش وجود داشته است و روش تازه ای برای مسافرت نیست. در واقع از زمانی که برگزاری تور مشهد به عنوان یکی از بسته های پیشنهادی جدی آژانس ها و دفاتر سیاحتی زیارتی مطرح شد، بخشی از ظرفیت تور به افرادی اختصاص می یافت که بتوانند به موقع خود را به وسیله ی سفر برسانند. این افراد عموما از نزدیکان و آشنایان برگزار کنندگان بودند، چرا که عدم وجود وسایل ارتباط جمعی مانند امروز، باعث می شد اطلاع رسانی در مورد ظرفیت خالی تور امکان پذیر نباشد.

تور مشهد از اصفهان
تور لحظه آخری مشهد از اصفهان را می توان یکی از پر طرفدار ترین برنامه های سفری در این سال ها دانست. در گذشته نیز علی رغم اینکه گزینه ای به نام تور لحظه آخر چندان رایج نشده بود، عده ای همواره آماده برای استفاده از ظرفیت های خالی مانده ی تورها بودند. البته این آمادگی برای سفرهای زیارتی تا حدی آسان تر از سفرهای گردشی و تفریحی و … است.
بدون در نظر گرفتن لوازم و اسباب غیر ضروری، به راحتی می توان بار سفر را برای تور لحظه آخری مشهد از اصفهان مهیا کرد. این نکته، شاید کلیدی ترین موردی باشد که برای شرکت در تور لحظه آخری، یک چالش و البته یک مهارت به حساب می آید. اگر در طول بسیاری از سفرها، به چمدان خود نگاهی بیندازیم، بخش قابل توجهی از آن را اقلامی تشکیل می دهند که شاید نبودن آنها نیز مشکل خاصی به وجود نیاورد. این اشکال، در تضاد با آمادگی برای تور لحظه آخری مشهد از اصفهان قرار می گیرد.
متاسفانه خیلی از افراد، وسواس خاص و نسبتا زیادی برای جمع آوری لوازم سفر دارند. یکی از اصول گردشگری به خصوص در حوزه ی طبیعت گردی و بوم گردی، همراه داشتن کمترین مقدار لوازم است. دلیل این موضوع، علاوه بر سهولت حمل و نقل و تردد آسان تر با وسایل، بالا رفتن ضریب ایمنی و حفظ آنها خواهد بود.
یکی از مشکلات اصلی که باعث می شود بسیاری از علاقمندان به زیارت حرم امام رضا (ع) نتوانند در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان ثبت نام کنند، موضوع جمع آوری وسایل و زمان بر بودن آن است. عدم مهارت در بستن چمدان سبک، گاهی اوقات حتی برای اشخاصی که به صورت فردی و گروهی و یا خانوادگی به مسافرت می روند نیز دردسر ساز است؛ چرا که دیگران مجبورند مدت زمان قابل توجهی را برای یک یا دو نفر که وسواس خاصی در این زمینه دارند، معطل کرده و کل مسافرت را دچار اخلال کند.
با توجه به توضیحات قبلی، از جمله اولین و ضروری ترین پیش نیازهای شرکت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، مهارت سفر سبک بار است. این مهارت نیز با کمی تمرین و شرکت در چند برنامه ی گردشگری و کمک گرفتن و راهنمایی یک فرد مجرب و حرفه ای تر، قابل دستیابی است.
یکی از مزیت های شرکت در تورهای زیارتی، این است که نیازی به همراه داشتن بخش قابل توجهی از خوراک و و وعده های غذایی نیست. چرا که جزو خدمات تور و اقامت گاه به شمار می رود. همچنین برای سفرهای زیارتی، از آنجا که معمولا برنامه های متنوع و محل های گوناگونی برای سیاحت در نظر گرفته نمی شود، همراه داشتن چندین دست پوشاک بیهوده است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  مزیت های سفر به جزیره ی قشم در تور قشم از تهران

تور مشهد از اصفهان
شرکت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، مانند سایر تورهای لحظه آخری، یک مزیت و امتیاز مثبت بسیار مهم تر دارد و آن هم قیمت و هزینه ی پایین تور است. می دانیم که به محض صحبت از تور لحظه آخری، قیمت پایین تر آن در ذهن همه تداعی می شود. اما متاسفانه برخی گمان می کنند این قیمت کمتر به معنی خدمات کمتر و با کیفیت پایین و همچنین برنامه ریزی ناگهانی و عجله ای برگزار کنندگان است. این تصور اشتباه، با بررسی امکانات و خدمات تورهای لحظه آخری که از طرف آژانس های معتبر برگزار می شود، برطرف خواهد شد.
در واقع برای شرکت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، باید در دفاتر و شرکت های معتبر و خوش سابقه ثبت نام انجام شود تا مشکل و تناقضی میان ادعای مطرح شده در آگهی و خدمات واقعی وجود نداشته باشد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید