تور کیش از تهران
۱۰
بهمن
۱۳۹۶

تفریح در تور کیش از تهران و سفر در تاریخ این جزیره!

ارسال شده توسط: admin/ 358 1
تفریح در تور کیش از تهران و سفر در تاریخ این جزیره!
۴٫۵ (۹۰%) ۴ votes

بدون شک هر زمان که نامی از خلیج فارس و جزایر جنوبی ایران برده می شود، اسامی جزایر کیش و قشم نیز به دنبال آن خواهد آمد. حتی بدون اشاره ی مستقیم به آن ها، خاطره یا نامشان در ذهن شنونده متبادر می گردد. دلیل چنین شهرتی، این است که عموم مردم و بسیاری از اهالی پایتخت، نه تنها این جزیره را بیشتر از سایر مناطق جنوبی کشور می شناسند، بلکه جزو طرفداران پر و پا قرص تور کیش از تهران نیز می باشند.
جزیره ی کیش در میان اهالی پایتخت نشین، از اهمیت ویژه و محبوبیت خاصی برخوردار است. این خطه در جنوب غرب استان هرمزگان و در میان آب های غرب تنگه ی هرمز، در طول تاریخ نیز مورد توجه بوده است. البته دلیل توجه به کیش پیش از دوران معاصر، به عنوان مقصد گردشگری نبوده، بلکه دلیل آن موقعیت استراتژیک آنجا و اشراف بر قسمت های مهمی از خلیج فارس و همچنین نزدیکی به سواحل و خشکی های جنوبی استان هرمزگان است.

تور کیش از تهران
سفر به جزیره ی کیش با تور کیش از تهران، بدون برخورداری از اطلاعات و فراهم کردن پیش نیازهای لازم، چندان ساده و پربار نخواهد بود. در واقع قبل از هر سیاحت چند روزه به قصد تفریح و خرید و … به هر مقصد گردشگری توسعه یافته و حتی در حال توسعه، لازم است تا اطلاعات و مطالب مربوط به آن منطقه مرور و بررسی شود. چرا که سیاحت بدون آگاهی قبلی نسبت به محل سفر، نمی تواند مسافرتی پربار و خاطره انگیز به همراه داشته باشد.
شرکت در انواع تور کیش از تهران از چند نظر با استقبال و همراهی صدها هزار مسافر در طول سال مواجه می شود. یکی از این موارد، آب و هوای مطبوع آنجا به ویژه در فصل های پاییز و زمستان است. شرایط آب و هوایی جزایر و استان های جنوبی ایران، تحت تاثیر اقلیم گرمسیری و همچنین دریایی آن خطه قرار دارد. این اقلیم و ترکیب دو گانه ی گرم و مرطوب، موجب می شود تا در طول ماه هایی از سال که استان هایی شبیه تهران با سرمای زیر صفر مواجه می شوند، هوای معتدل و نسیم خنک و رطوبت بسیار مطبوعی کیش و نواحی اطراف آن را در بر می گیرد. این تنوع آب و هوایی بهانه و انگیزه وسوسه انگیز بسیاری از شهروندان پایتخت برای شرکت در تور کیش از تهران است.
برای هر یک از مسافرانی که راهی جزیره ی کیش می شوند، هدف و ایده ی مشخصی باعث گردیده تا آن جزیره را به عنوان مقصد سفر انتخاب کند. به طور کلی افرادی که با تور کیش از تهران همسفر می شوند، بیش از دیگران به منظور تفریح، خرید و استفاده از امکانات ورزشی و سرگرمی چند روز از اوقات فراغت خود را به سفر اختصاص داده اند. علی رغم اینکه زمان ها و چارچوب های از پیش تعیین شده در انواع تورهای کیش مشخص است، اما فرصت های آزادی در حین مسافرت وجود خواهند داشت.
افرادی که تمایل دارند تا تجربه پر باری از سیاحت خود در کیش داشته باشند، می توانند به خوبی از این فرصت های آزاد در میان سایر برنامه های تور استفاده کرده و به گردشگری متفاوت تری بپردازند. جزیره ی کیش نمایشگاهی از انواع سرگرمی ها و زمینه های تفریحی و ورزشی است. حتی هتل های مجلل آنجا نیز از سالن های بازی و ورزش و همچنین امکانات تفریحی ویژه ای مختص میهمانان خود برخوردار هستند. در نتیجه مشتری تور کیش از تهران برای پرداختن به این امور شانس بالا و دامنه انتخاب وسیعی دارد.
علاوه بر امکانات تفریحی و سرگرمی های مختلف، مناطق جذاب طبیعی از جمله سواحل و صحراها محل مناسبی برای انواع ورزش ها و فعالیت های طبیعی و تفریحی به شمار می روند. به عنوان نمونه، آن عده از گردشگرانی که همراه تور کیش از تهران عازم جنوب ایران می شوند، می توانند به ورزش های ساحلی، شنا و غواصی در پلاژها و محوطه ها مشخص شده بپردازند. این فعالیت ها توانسته اند تا حد زیادی نظر میهمانان جزیره و مخاطبین تور تهران به کیش را به خود معطوف نمایند.

تور کیش از تهران
برخی دیگر از علاقمندان به سیاحت در کیش، تنها تمایل دارند به بازدید نقاط تاریخی و باستانی جزیره رفته و گشت و گذاری همزمان در زمان و مکان داشته باشند. این افراد نیز می توانند از شهر قدیمی حریره، آب انبار باستانی و … دیدن کنند. قلعه ی پرتغالی ها نیز دیگر مکان مهمی است که نشان دهنده ی اهمیت استراتژیک جزیره در موقعیت خاص دریایی می باشد. این موقعیت در طول تاریخ، مورد توجه دولت های اروپایی از جمله پرتغالی ها قرار گرفته است.
همچنین نباید محلاتی شبیه باغو را نادیده گرفت. این محلات که بقایای روستاهای بسیار کهن کیش هستند، امروزه به عنوان قطب ویژه ی گردشگری احیا شده اند. همچنین محلات احیا شده به عنوان پاتوقی برای میهمانان علاقمند به فرهنگ و آداب و رسوم کیش معروف و شناخته شده اند.

Administrator
1 دیدگاه
  • هاشمی
    بهمن ۱۱, ۱۳۹۶

    عکس دوم چه بازی هست؟ هزینه این سرگرمی و تفریح چقدر هست؟

    پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید