تور مشهد از تهران
12
دی
1396

بازارگردی و زیارت در تور مشهد از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 1042 0

برای اهالی تهران که قصد سفر زیارتی داشته باشند، شهر مقدس قم در فاصله ی نزدیک تری قرار دارد. این شهر که بارگاه حضرت فاطمه معصومه (علیها سلام) را در خود جای داده است، جزو زیارت گاه های بسیاری از مردم نواحی مرکزی کشور به حساب می آید. همچنین با توجه به اینکه در حال تبدیل تدریجی به یک کلان شهر است، خواهد توانست امکانات و زمینه های بهتری برای گردشگران و زوار فراهم آورد. به همین دلیل در کنار گزینه هایی که از طرف آژانس ها و برگزار کنندگان تور، از جمله تور مشهد از تهران یا تور شهرهای دمشق و کربلا و … ارائه می شود، تور به مقصد قم و مسجد جمکران نیز وجود دارد.
اما شهری که تعداد بیشتری گردشگر مذهبی را دارد، و از وسعت و شهرت بیشتری در جهان اسلام برخوردار است، شهر امام رضا (ع) یعنی مشهد می باشد. در واقع پیش از سکونت و شهادت حضرت رضا (ع) در مشهد، این شهر چندان شناخته شده و مورد استقبال نبود، در حالی که پس از آن، شهر مشهد توانست جایگاه ویژه ای در میان مسلمانان و به ویژه شیعیان پیدا کند.
یکی از دلایل مهمی که به رونق شهری و مدنیت مشهد کمک قابل توجهی داشته و دارد، واقع شدن در کنار جاده ابریشم است. جاده ابریشم به عنوان شبکه ای وسیع و طولانی از راه ها و مسیرهای کاروان رو بوده است که به طور کلی سرزمین های شرقی از جمله چین را به سرزمین های غربی آسیا و از آنجا به اروپا ارتباط می دهد.
قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم موجب رونق تجاری شهرها و آبادی های مختلف شده است. از این رو اثر این تجربه های تجاری در طول چند قرن مختلف را می توان به شکل نوین، با ساخت و گسترش بازارها و پاتوق های داد و ستد در این شهرها مشاهده نمود.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  خدمات تور مشهد از تهران

تور مشهد از تهران
یکی از راه های ارتباطی کهن که محل تردد مسافران و کاروان های بازرگانی به حساب می آمد، مسیر ری به مشهد بود که امروز با پیشرفت وسایل حمل و نقل و توسعه ی جاده ها و مسیرهای نوین، مسافران را در قالب تور مشهد از تهران میان این دو شهر جا به جا می کند. به بیان دیگر، تور مشهد از تهران سابقه ای دیرینه دارد و از همان زمان نیز زیارت و تجارت دو عامل اصلی سفر از تهران به مشهد مقدس بوده اند.
مانند روزگار قدیم، در حال حاضر نیز اگر کسی از شهر مشهد به دیار خود بازگردد، دوستان و آشنایان از وی انتظار دارند هدیه ای متبرک به عنوان سوغات برایشان آورده باشد. همچنین همانگونه که اشاره شد، واقع شدن در مسیر کاروان های تجاری و ارتباط با آسیای میانه، امروز نیز شهر مشهد را تبدیل به پلی میان کالاهای تجاری از کشورهای شمال غربی ایران و روسیه با مشتریان ایرانی کرده است.
در مجموع، خصوصیات و قابلیت های مذکور، موجب ایجاد و رونق بازارهای پر طرفداری در مرکز و محلات گوناگون آن گرداگرد آستان امام رضا (ع) شده است. در این راستا، بخشی از برنامه ی سفر افرادی که با تور مشهد از تهران به این شهر رهسپار می شوند، می تواند بازارگردی در مشهد باشد. به عبارت بهتر، بازارهای مختلف مشهد باعث شده اند تا بتوان در کنار سایر سوژه های دیدنی و جذابیت های قابل بازدید این شهر، گشت و گذار در بازارهای آنجا را نیز جزو نقشه ی سیاحت دانست. زیارت در کنار بازارگردی در تور مشهد از تهران می تواند مسافرتی توام با زیارت و خرید برای مسافران این تور فراهم می کند.
قدیمی ترین و معروف ترین بازار در شهر مشهد، بازار بزرگ امام رضا (ع) نام دارد. این بازار برای تمامی مشتریان تور مشهد از تهران، شناخته شده است و بیشتر افرادی که برای تهیه سوغات به دنبال اجناس و فروشگاه می گردند، نام این بازار را شنیده اند.
گاهی گفته می شود که برخی از کالاها و یا اجناس برخی از فروشنده های این بازار ممکن است از کیفیت و مرغوبیت کافی برخوردار نباشند، ولی عموم زواری که از شهرهای دور و نزدیک برای خرید به این بازار روانه می شوند، با دست پر برگشته و بسیاری از اجناس و سوغات مورد نظر خود را از بازار امام رضا (ع) تهیه می کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  اسپانیا؛ کشور فوتبال و تاریخ

تور مشهد از تهران
برای بازارگردی مسافر تور مشهد از تهران، فروشگاه های بزرگ و پاساژهای دیگری نیز در مشهد وجود دارد. یکی از آنها، یعنی مجتمع تجاری زیست خاور، در فلکه ی تقی آباد (که امروزه میدان دکتر شریعتی نام دارد) واقع شده است.
برای تامین سوغات، مجتمع زیست خاور با صدها باب مغازه، جایی است که تقریبا همه ی اجناس مورد درخواست مسافر را عرضه می کند.
بازار بزرگ الماس شرق نیز از جمله دیگر پاتوق های خرید مهم به شمار می رود. به عنوان مشتری تور مشهد از تهران، بد نیست سری هم به این مجتمع مدرن و بسیار بزرگ بزنید و از تمامی امکانات آن استفاده کنید. چرا که علاوه بر داشتن فروشگاه ها و غرفه های عرضه ی محصولات و کالا، رستوران، کافه و محوطه های بازی نیز در خود دارد. الماس شرق را به عنوان یکی از سوژه های مدرن برای گردشگری سیاحتی و زیارتی طی سال های اخیر می شناسند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید