تور مشهد از اصفهان
26
دی
1396

بازارگردی در تور مشهد از اصفهان-قسمت اول

ارسال شده توسط: admin/ 790 1

یکی از مهمترین ویژگی ها ایران ، وجود مزار منور حضرت علی بن موسی الرضا در ایران است. شاید اگر نبود مضجع مبارک حضرت رضا علیه السلام، مشهد انقدرها جاذبه ای برای گردشگران نداشت تا به آن دیار سفر کنند. تور مشهد از اصفهان درست است که به اهداف گوناگونی خریداری می شود، اما تمامی این اهداف به نوعی به امام رضا (ع) وابسته هستند.
لذت بردن از فضای معنوی مشهد، گردش در حرم مطهر رضوی، رفتن به بوستان ها و پارک های معروف این شهر، حضور در باغ وحش و شهربازی و دیگر مناطق گردشگری مشهد و همچنین بازارگردی در مشهد مقدس، از مهمترین جاذبه هایی است که می توانیم به آن اشاره کنیم. این جاذبه ها البته در کنار رستوران ها و هتل های با کیفیت و غذاهای متنوع و البته طبیعت زیبای مشهد و اطراف آن می تواند دلایل خوبی برای حضور گردشگران در تور مشهد از اصفهان باشند. البته بسیاری از این جاذبه ها تنها به دلیل وجود مزار و بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا علیه السلام در مشهد فراهم شده است.
یکی از گزینه های سفر به مشهد مقدس، بازارگردی و پاساژگردی است. مشهد پر است از بازارهای قدیمی و جدید و پاساژ های تخصصی و عمومی که به فروش انواع اجناس مشغول هستند. خرید در مشهد هم لذت خاص خود را دارد و بسیاری از اجناس به ویژه برخی پوشاک زمستانی، قیمت بسیار مناسبی دارند.
خرید و بازارگردی در تور مشهد از اصفهان رونق خوبی دارد. در واقع می توان گفت که خرید در این تور عموما با اهداف مختلفی انجام می شود. یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود میزان خرید در مشهد زیاد باشد این است که مردم ایران به خرید سوغاتی معتقدند. در واقع خرید سوغاتی نوعی رسم در کل ایران به حساب می آید که مسافران تور مشهد از اصفهان نیز از آن جمله هستند. شاید اگر خرید سوغاتی از اماکن متبرکه نوعی رسم و آیین سنتی در ایران محسوب نمی شد، اینقدر حجم از بازار و پاساژ در مشهد تشکیل نمی شد. برخی دیگر از افراد نیز تنها به هدف خرید مایحتاج خود و یا خرید نوعی یادگاری از مشهد مقدس، دست به خرید می زنند.
آنچه که مشخص است این است که در تور مشهد از اصفهان و زمان محدودی که دارد، نمی توان تمام وقت را به بازارگردی سپری کرد. با توجه به اینکه اکثر زائران وقت خود را در حرم مطهر امام رضا می گذرانند و به جز حرم نیز جاذبه های زیادی برای گذران وقت وجود دارد، بهتر است بازارگردی برنامه ریزی شده و البته گلچین شده باشد. شاید بهتر باشد که در بین بازارها و مجتمع های تجاری بسیار زیادی که در مشهد وجود دارد، نوعی گلچین انجام شود تا به این صورت هم خرید بهتری انجام شود و هم وقت کمتری از مسافرت خود با تور مشهد از اصفهان را به این موضوع اختصاص دهید.
در ادامه این مطلب و البته در ۲ قسمت، قصد داریم به بازارهای متعددی که در مشهد مقدس وجود دارند و از بهترین مراکز خرید هستند بپردازیم. البته آنچه که مشخص است این است که شما باید در کمال دقت خرید کنید. درست است که مجتمع های تجاری و بازارهایی که معرفی خواهیم کرد مطمئن هستند اما به هر حال خرید، چیزی است که مرتبط با مغازه دار است و شما باید در هنگام خرید تمام دقت خود را معطوف کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  سفری مقرون به صرفه به شهر زیبای استانبول

تور مشهد از اصفهان

بازار رضا

مهمترین و معروف ترین مرکز خرید در مشهد مقدس بازار رضا است. بازار رضا از گذشته تا به امروز به زائران و مجاوران مشهد مقدس خدمت رسانی کرده است. شاید بسیاری از مردم بعد از حرم مطهر و نورانی امام رضا، بازار رضا را نمادی از شهر مشهد می دانند. بازاری قدیمی که بر اساس معماری ایرانی طراحی و ساخته شده است و در ان پر است از مغازه ها و غرفه های متعدد که به فروش سوغاتی و مواد مایحتاج مردم مشغول هستند.
شما در بازار رضا هر چیزی بخواهید پیدا می کنید. از طلا و نقره و جواهرات گران‌قیمت گرفته تا اسباب بازی هایی که قیمت ناچیزی دارند. عطر و تسبیح و مهر مشهد نیز در بازار رضا به وفور یافت می شود که برای هر کدام از آن ها می توانید به مغازه های معروف سر بزنید. عطر سید جواد معروف و انگشتر فروشی شوشتری شاید از معروف ترین و بنام ترین مغازه هایی باشند که در بازار رضا مشغول به فعالیت هستند. عموما مردم اصفهان که با تور مشهد از اصفهان راهی این شهر می شوند، این مغازه های معروف در بازار رضا را خوب می شناسند.
طول بازار رضا بسیار زیاد است و با توجه به ازدحام جمعیت همیشگی این مرکز خرید، شما زمان زیادی را برای سر زدن به تمامی مغازه ها خواهید داشت. اگر بخواهید فقط طبقه همکف که اکثر مغازه ها نیز در همان طبقه هستند را بگردید باید یکبار تا انتهای بازار بروید و سپس از دالان کناری برگردید. در واقع این بازار دو دالان موازی دارد که در هر دو سمت آن پر است از مغازه! راه روهایی هم هر چند متر یکبار بین دو راهرو قرار گرفته است تا رفت و آمد بین راهرو ها به سهولت انجام شود.
مشهد گردی در تور مشهد از اصفهان و نوستالژی موجود در بازار رضا باعث شده است تا افراد پا به سن گذاشته تا جوانان و حتی کودکان علاقه خاصی به این بازار داشته باشند. شاید به جرات بتوان گفت که کمتر کسی است که به مشهد سفر کند و گذری در بازار رضا نداشته باشد.

مجموعه های تجاری میدان ۱۷ شهریور

اگر از سمت فلکه آب مشهد، وارد بازار رضا شوید و تا انتها آن را بروید و یا با استفاده از تاکسی طول بازار رضا را بپیمایید، به میدان ۱۷ شهریور می رسید. این میدان یکی از مهمترین مکان هایی است که شما می توانید در آن پوشاک با کیفیت و البته ارزان قیمت خریداری کنید. از گذشته میدان ۱۷ شهریور به عنوان میدانی برای فروش پوشاک شناخته شده است و هم اکنون نیز بازار مهمی برای پوشاک مشهد به حساب می آید. در حال حاضر پاساژ های متعددی در این میدان ساخته شده اند و تعداد بیشتری نیز در حال ساخت هستند که می توانند بر میزان و حجم فروش پوشاک مشهد بیافزایند.
پوشاک ارائه شده در مغازه های متعدد پاساژهای مختلف میدان ۱۷ شهریور داخلی و خارجی هستند. ممکن است شما به دنبال کالای خارجی در این مرکز خرید باشید؛ نگران نباشید بسیاری از مغازه ها پوشاک باکیفیت خارجی عرضه می کنند که قیمت بسیار مناسبی دارند.
پاساژهای فعلی و قدیمی این میدان عموما تعداد طبقه کمی دارند و درون آن ها پر است از مغازه های کم متراژی که هر کدام اقدام به فروش نوعی پوشاک می نمایند. این مغازه ها فوق العاده عالی هستند چرا که قیمت فروش آن ها عموما مناسب است و به این علت که مغازه ها کنار هم هستند، می توانید خیلی ساده تر قیمت اجناس مشابه را مقایسه کنید.
پاساژهایی که قرار است در آینده در این میدان راه اندازی شوند نیز به احتمال زیاد بیشتر در زمینه پوشاک فعال خواهند بود و بر اهمیت این میدان در زمینه پوشاک می افزایند. تقریبا اکثر مسافران تور مشهد از اصفهان می دانند که این میدان منبع خوبی برای خرید پوشاک است و به همین علت قطعا به میدان ۱۷ شهریور مشهد سر می زنند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  لذت تجربه ی شکم گردی در تور قشم از اصفهان

تور مشهد از اصفهان

بازار عباس قلی خان

بازارهای قدیمی مشهد تنها محدود به بازار رضا نمی شود. یکی از بازارهایی که می توان از آن به عنوان یکی از معروف ترین بازارهای قدیمی مشهد نام برد، بازار عباس قلی خان است. این بازار یک بازار سنتی و مشهور در مشهد است که البته این روزها از رونق قبلی خود فاصله گرفته است.
بازار عباس قلی خان بازاری روباز محسوب می شود که در کنار مدرسه علمیه مشهد واقع شده است. این مدرسه علمیه از قدیمی ترین مدارس علمیه مشهد و حتی ایران به حساب می آید. برای دسترسی به این بازار باید به خیابان نواب صفوی رفته و سراغ بازار عباس قلی خان را بگیرید.
در این بازار انواع کالاهای برقی ، صوتی و تصویری با مناسب ترین قیمت ها ممکن در دسترس هستند. بسیاری از افراد حتی برای خرید لوازم برقی از مشهد، با تور مشهد از اصفهان راهی این شهر می شوند تا به بازار عباس قلی خان سر بزنند. البته رفت و آمد به این بازار سال های گذشته بیشتر بوده که به مرور کم شده است. علت نیز در بالا رفتن تعداد بازارهای شیک و زیبا در مشهد است. علاوه بر کالای صوتی و تصویری و کلا وسایل برقی، شما می توانید هر چیزی را که نیاز داشته باشید در بازار عباس قلی خان بیابید.

بازارهای مطرح شده بیشتر مراکز خریدی هستند که از گذشته تا به امروز مشغول به فعالیت بوده و هستند. با اینکه پاساژ های مدرن و خوبی در سطح شهر مشهد ایجاد شده اند، اما به نظر می رسد هنوز هم از رونق بسیاری از این مراکز خرید کم نشده باشد. در قسمت بعدی این مطلب به معرفی معروف ترین و بهترین این مجتمع های تجاری و مراکز خرید اشاره خواهیم کرد که می تواند به شما برای خرید از برندها معتبر و لوازم لوکس و گرانقیمت کمک کند. هرچند در این پاساژ ها هم کالای مناسب پیدا می شود.

Administrator
1 دیدگاه
  • پدرام
    بهمن 12, 1396

    سلام. کدوم مرکز خرید به حرم نزدیک تره و قیمت اجناسش مناسب تره؟؟

    پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید