تور کیش از تهران
۱۸
دی
۱۳۹۶

اهمیت شرکت در تور کیش از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 381 1
اهمیت شرکت در تور کیش از تهران
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

در میان جزایر پراکنده در دریاهای جنوبی ایران، خلیج فارس یکی از وسیع ترین آن ها جزیره ی کیش است که اتفاقا فاصله ی نزدیکی تا سواحل جنوبی کشور ایران دارد. بر روی نقشه نیز می توان موقعیت و اندازه ی نسبی آن را بررسی نمود.
در قسمت غربی تنگه هرمز، جزایری مانند قشم و هرمز و هنگام واقع شده اند و کمی غرب تر، نزدیک به سواحل جنوبی استان هرمزگان، جزیره ی کیش قرار دارد که البته از توابع همین استان به شمار می رود. همین منطقه که روی نقشه در گوشه ای از جنوب کشور پهناور ایران به چشم می خورد، یکی از شناخته شده ترین قطب های گردشگری را در بر گرفته است. شهرت و محبوبیت کیش به عنوان مقصد گردشگری تا آنجا پیش رفته که برای دسترسی آسان میهمانان از سرتاسر کشور، فرودگاهی در جزیره به بهره برداری رسیده و فعال است.
با این شرایط، می توان گفت بسیاری از هم وطنان اهل تهران و شهرهای اقماری آن، یا خود سفری به کیش داشته اند و یا اطرافیان و نزدیکانشان جزو مشتریان تور کیش از تهران و کرج و … هستند. در عین حال به دنبال همین زمینه های سیاحتی و گردشگری فراهم شده در جزیره ی کیش، شهرت این بخش از استان هرمزگان، از سایر نواحی و جزایر خلیج فارس و استان های جنوبی کشور نیز بیشتر است.

تور کیش از تهران
یکی از دلایل این محبوبیت در میان شهروندان و خانواده های تهرانی، امکانات و شرایطی است که جزیره را تبدیل به قطب نمونه ی گردشگری کرده است. بخشی از این زمینه ها، مواهب خدادادی و بخشی دیگر، محصول عملکرد اهالی و تلاش مدیران منطقه بوده اند. غیر از ارزش های منحصر به فرد در محدوده ی جغرافیایی کیش، به طور کلی پهنه ی جنوبی کشور به ویژه در استان های هرمزگان و بوشهر، دارای اقلیم و آب و هوایی دلپسند و مطلوب است. با در نظر گرفتن همین ویژگی ها، بی دلیل نیست که به عنوان مقصد گردشگری برای مسافران تور کیش از تهران شناخته شده باشد. به خصوص این که در ایام سرد و خنک سال، این جزیره از هوایی معتدل و رطوبتی لذتبخش برخوردار است.
از موارد دیگر مربوط به جزیره ی کیش، می توان به جنبه ی استراتژیک و موقعیت خاص آن در میان شبکه راه های تجاری اشاره کرد. علاوه بر نزدیکی به سواحل کشور ایران، واقع شدن در کنار تنگه ی هرمز، و همچنین در کنار مسیر تردد کشتی ها و ناوگان نظامی و بازرگانی کشورهای مختلف، و راه ارتباطی با آب های آزاد و اقیانوس ها، موجب شده تا پیش از توجه به جزیره در قالب تور کیش از تهران، این منطقه مورد توجه دولتمردان، بازرگانان و استعمارگران باشد. همین موضوع سبب ایجاد بخشی از بافت تاریخی و سوژه های دیدنی در کیش شده است. اهمیت توجه به جزیره کیش در تور کیش از تهران به دلایل آب و هوای مناسب، مناطق گردشگری و تاریخی و … است.
پیشینه ی مهم نظامی و استراتژیک، موجب شده تا اهمیت و ویژگی های جالب توجه جزیره، از دیر باز برای ایرانیان و غیر ایرانیان، مشهود و مشخص باشد. از این رو پس از سالیان دراز و تغییرات گوناگون در نگرش ها و سیاست ها، امروزه شرکت در تور کیش از تهران با هدف تفریح و استراحت، بیشتر از سفر برای سایر اهداف مورد توجه است.
نباید فراموش کنیم که همین سوابق خاص، امروزه علاوه بر موضوع گردشگری، کیش را از جنبه ی تجاری نیز حائز اهمیت ساخته است. به عبارت دیگر، با توجه به ویژگی های تاریخی که ذکر شد، هنوز این جزیره یکی از پاتوق های اصلی داد و ستد و تبادل کالا و خدمات میان بازرگانان، صاحبان صنایع و مشاغل مختلف به حساب می آید. از این بابت، دور از ذهن نیست که خیلی از مشتریان تور کیش از تهران را افرادی تشکیل دهند که با هدف خرید و معاملات تجاری، به آنجا سفر می کنند. البته تعداد قابل توجهی از سفرهای تجاری نیز به صورت مستقل از تور کیش از تهران، و در قالب سفرهای شخصی یا سازمانی انجام می پذیرد. ولی باید باور کنیم که تمامی این موارد، به رشد و توسعه ی روزافزون کیش از جنبه های مختلف کمک می کنند.
این رشد و توسعه، علاوه بر تقویت زیرساخت های گردشگری، موجب بالا رفتن انگیزه و توان کارآفرینی و کنش های اقتصادی و اجتماعی بومیان می گردد. در واقع اگر مسافر قدیمی تور کیش از تهران باشید و کمی نیز به بوم گردی بپردازید، متوجه تغییرات محسوسی در میان فعالیت های اقتصادی اهالی اصیل آنجا خواهید شد.
بخشی از این فعالیت ها، در قالب پذیرایی و کمک به گردشگری و کسب و کارهای متنوع بروز کرده اند. به عنوان نمونه، ایجاد هتل های بوم گردی، و برگزاری جشنواره های عرضه و معرفی میراث ملموس و ناملموس کیش و اهالی منطقه، از جمله این اقدامات محسوب می گردند. بدون شک، استقبال از برنامه های تور کیش از تهران و به طور کلی سیاحت با در نظر گرفتن احترام به مواهب، و تلاش برای بهبود و گسترش روابط اجتماعی و اقتصادی، به اصلاح و رفع مشکلات منطقه نیز کمک شایان توجهی خواهد داشت.

Administrator
1 دیدگاه
  • علی محمدی
    بهمن ۹, ۱۳۹۶

    من دو هفته پیش از آژانس همای سعادت تور کیش خرید کردم و با خانواده به کیش سفر کردیم واقعا عالی بود بار چهارمی بود که به کیش می رفتم ولی این سفر فوق العاده بود

    پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید