تور کیش از تهران
12
دی
1396

اهمیت توجه به جزیره کیش

ارسال شده توسط: admin/ 815 1

کیش یکی از زیباترین مناطق ایران است. متاسفانه اکثر افراد به کیش به عنوان یک جاذبه گردشگری و نه طبیعت گردی نگاه می کنند. وقتی صحبت از کیش به میان می آید همه یاد خرید و گشت و گذار در پاساژ می افتند و یا نهایتا ساحل زیبای کیش را در فکر خود می پرورانند. این در حالی است که کیش تنها پاساژ و ساحل نیست و جاذبه های فوق العاده ای را در دل خود جای داده است. این جاذبه ها هم جاذبه های گردشگری طبیعی یا همان جاذبه هایی که برای طبیعت گردی مورد استفاده قرار می گیرند هستند و هم جاذبه های تاریخی! جاذبه هایی که شاید مسافران تور کیش از تهران حتی یکبار هم اسم آن ها را به گوش خود نشنوند. اهمیت های شرکت در تور کیش از تهران در ادامه توضیح داده خواهد شد.

تور کیش از تهران
البته درست است که خرید یکی از اهداف سفر است اما اگر هدف به صورت کلی خرید باشد نمی توان با چیزی در آن شهر آشنا شد. در واقع شما می توانید با سفر به جزیره کیش به جای خرید محصولات خارجی و گشت و گذار در پاساژهای مختلف، به دل شهر کیش و بازارهای محلی این منطقه رفته و از آن جا خرید کنید. گردشگران تور کیش از تهران با این نوع خرید ، خریدی متفاوت و خاص را انجام داده اند. این خرید ارزشمند تر است چرا که در هنگام خرید با فرهنگ مردم در کیش نیز آشنا شده و فرهنگ غنی منطقه را با گوشت و پوست خود لمس می کنید. علاوه بر این شما با خرید از افراد منطقه به حیات و ادامه کار آن ها کمک می کنید و انگیزه های مادی و معنوی را برای انتقال کسب و کارهای سنتی این منطقه به نسل بعد قوت می بخشید. کسب و کارهایی که به مرور زمان در حا از بین رفتن هستند و اگر کسی به داد آن ها نرسد، به تاریخ خواهند پیوست. پس یک خرید ساده در تور کیش از تهران می تواند اهمیتی فوق العاده داشته باشد و مطمئن باشید که لذت بیشتری نیز از پاساژ گردی دارد.
یکی از نکات مهم دیگر در مورد جزیره کیش، غذا است. شما به کیش نیامده اید تا فست فود و چلوکباب بخورید. خوردن این نوع غذاها در تهران نیز میسر است و لازم نیست برای آن با تور کیش از تهران به این جزیره زیبا سفر کنید. حالا که در جزیره کیش هستید سعی کنید دور غذاهایی که در شهر خودتان پیدا می شود را خط قرمز بکشید. در سفر با تور کیش از تهران فقط به فکر غذاهای سنتی و محلی کیش باشید.
غذاهای بسیاری در جزیره کیش پخته می شوند که شما در هیچ جا نه بندرعباس و بوشهر و نه در قشم و ابوموسی نمی توانید نمونه آن را بیابید. این غذاها البته عموما از ماهی و میگو پخته می شوند. درست است که ماده اصلی اکثر این غذاهای محلی یکی است اما طعم و عطر آن ها متفاوت است. تنوع غذایی که در تور کیش از تهران به آن دسترسی دارید فوق العاده زیاد است و شما به هیچ عنوان خسته نخواهید شد. تزیین متفاوتی نیز به خود اختصاص داده اند که شما را برای خوردن چندین پرس از این غذاهای خوشمزه وسوسه می کند. اگر ماهی و میگو نیز دوست ندارید حداقل غذاهای گوشی محدودی که در جزیره طبخ می شود را مورد استفاده قرار دهید.

تور کیش از تهران
احترام به مردم کیش نیز بسیار مهم است. اینجا با پایتخت فاصله ای بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر دارد و فرهنگ و رفتارهای این مردم متفاوت با زندگی شهرنشینی و مدرن است. شما در تور کیش از تهران با افراد بومی زیادی مواجه می شوید که ممکن است رفتارهای آنها از نظر شما خیلی توجیه پذیر نباشد، اما واقعیت این است که برخی از این رفتار ها در جزیره کاملا عادی است. همچنین برخی آداب و رسوم مردم جزیره کیش فوق العاده خاص است و برای کسانی که با تور کیش از تهران به این منطقه سفر کرده اند کاملا عجیب به نظر می رسد. اما باید توجه داشته باشید که تفاوت فرهنگی در تمامی نقاط ایران وجود دارد. شما باید به اعتقادات مذهبی و آیینی مردمان کیش احترام بگذارید. نگذارید به هیچ عنوان کسی از شما ناراحت و یا دلگیر شود. این ما هستیم که در قالب یک تور کیش از تهران به مدت چند روز مهمان این افراد هستیم و باید به تمامی قوانین و آداب و رسوم آن ها احترام بگذاریم
نکات بیان شده تنها بخشی از موضوعاتی بود که باید در جزیره کیش به آن توجه شود. عدم توجه به چنین نکاتی می تواند فرهنگ جزیره کیش را بهم بریزد. تور کیش از تهران را فرصت خوبی برای فرهنگ شناسی کیش بدانید نه تخریب فرهنگ کیشوندان!

Administrator
1 دیدگاه

    ارسال دیدگاه

    لطفا یک نظر بنویسید.
    لطفا نام خود را وارد کنید
    لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
    لطفا یک ایمیل درست وارد کنید