تور لحظه آخری ترکیه
15
فروردین
1397

از استانبول تا قونیه، با تور لحظه آخری ترکیه

ارسال شده توسط: admin/ 568 0

کشور ترکیه در شمال غربی کشور ایران و از جمله بهترین قطب های گردشگری در همسایگی ما به شمار می رود. با توجه به آمار بالای سفر ایرانیان به شهر ها و مناطق مختلف ترکیه، انواع برنامه های سیاحتی و تفریحی و فرهنگی از طرف آژانس ها و دفاتر سیاحتی شهر های ایران برگزار می شود. یکی از مهم ترین و پر طرفدار ترین این برنامه ها را نیز تور لحظه آخری ترکیه تشکیل می دهد. هر ساله به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، فصل بهار و همچنین فصل پاییز، چند میلیون نفر از هم وطنان ایرانی به شهر های مختلف کشور ترکیه سفر می کنند. بخشی از این سفر ها به صورت مستقل و با اتومبیل شخصی و یا جدا از موسسات گردشگری برگزار می شود. در عین حال، بخش قابل توجهی از سفر ها به ترکیه، به واسطه فعالیت آژانس ها و دفاتر سیاحتی و تفریحی در قالب انواع تور ها شبیه تور لحظه آخری ترکیه و یا تور استانبول، تور قونیه و تور آنکارا و آنتالیا برگزار می شود.

تور لحظه آخری ترکیه

در گذشته مسافران کمتر با تور و بیشتر از طریق وسایل نقلیه شخصی و یا هواپیما و قطار به شکل مستقل راهی شهر های ترکیه می شدند. امروزه با افزایش هزینه های سفر و همچنین زمان کمی که افراد جامعه به منظور هماهنگی و برنامه ریزی سفر در اختیار دارند، در تور شرکت می کنند. دلیل این موضوع نیز واضح است، چرا که قسمت عمده ای از این مسائل مربوط به هماهنگی و برنامه ریزی و رزرو بلیط و هتل، توسط مدیریت برگزار کننده تور برطرف می شود. در عین حال، گردشگران و علاقه مندان به سیاحت در ترکیه و شهر های آن، در زمینه تور لحظه آخری نیز تبحر و مهارت خوبی پیدا کرده اند. از این رو، با توجه به بلیط ارزان تر و هزینه های کمتر، بسیاری در تور لحظه آخری ترکیه ثبت نام می کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  8 جاذبه ای که هر فردی را مسافر مشهد می کند

کشور ترکیه توانسته است در سال های اخیر از قابلیت ها و فرصت های گردشگری خود به بهترین شکل استفاده نماید. از این رو، می توان این کشور را یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطب های گردشگری برون مرزی برای ایرانیان دانست. پایتخت ترکیه شهر آنکارا است، در صورتی که دیگر شهر های این کشور به لحاظ دارا بودن فرصت های توریستی خاص و بسیار معروف، از شهرت بالاتری نزد ایرانیان برخوردار هستند.

به عنوان نمونه، یکی از مقصد های مهم در تور لحظه آخری ترکیه، شهر استانبول است. بافت سنتی و معماری این شهر به علاوه عناصر مربوط به فرهنگ اسلامی، و همچنین بازار های قدیمی و جدید آن، فرصت خوبی برای ایرانیان به خصوص علاقه مندان به بوم گردی و سیاحت فرهنگی پدید آورده است. این فرصت ها چنان گسترده اند که بسیاری از تور ها با عنوان تور استانبول و یا تور لحظه آخری استانبول نام گذاری می شوند.

آگهی های تور لحظه آخری ترکیه همچنین می تواند شامل تور گشت و گذار در آنتالیا هم باشد. در حقیقت آنتالیا به عنوان شهر اصلی تفریحات ساحلی ترکیه محسوب می گردد و مسافران این کشور بخشی از سفر خود را به ساحل گردی و شنا در آنتالیا اختصاص می دهند.

تور لحظه آخری ترکیه

تور ترکیه همچنین برای مسافران فرهنگی نیز برنامه مهمی به شمار می رود. در فصل پاییز و همزمان با مناسبت گرامیداشت مولانا جلال الدین بلخی رومی، آرامگاه این شاعر و حکیم معروف در قونیه پذیرای میهمانان است. هر ساله در فصل پاییز یک هفته به همین مناسبت، کل شهر قونیه برای حضور مشتاقان و شیفتگان عرفان و شخصیت مولوی، آماده شده و به مراسم های بسیار ویژه و متنوعی اختصاص پیدا می کند. این موضوع از چنان استقبال و رونقی برخوردار است که آگهی های ویژه ای به نام تور قونیه منتشر می گردد. تعداد قابل توجهی از ایرانیان نیز مانند دیگر مسافران از کشور های اروپایی و آسیایی و حتی امریکایی، در تور قونیه شرکت می کنند. با توجه به این میزان مشارکت در تور قونیه برای نکوداشت مقام مولانا، احتمال اجرای تور لحظه آخری ترکیه ضعیف تر شده و این برنامه جای خود را به تور قونیه با قیمت نسبتا بالاتر می دهد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  جاذبه های گردشگری شهر استانبول ترکیه

همانند تور های داخلی مانند تور قشم و تور کیش و تور مشهد، تور های لحظه آخری برون مرزی مانند تور لحظه آخری ترکیه جای خود را در سبد گردشگری اهالی این حوزه پیدا کرده اند. عده زیادی از دوستداران سفر به ترکیه با تور لحظه آخری، می دانند که باید پیش از سفر و همیشه چمدان و کوله پشتی خود را آماده و در دسترس قرار دهند. در این صورت، با انتشار آگهی تور، دیگر بابت آماده شدن و جمع آوری اسباب سفر نگرانی و استرس نخواهند داشت.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید