تور ارمنستان
28
اسفند
1396

ارمنستان؛ کشور تاریخ و طبیعت

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 590 0

کشور ارمنستان یک کشور مسیحی نشین است که با طبیعتی زیبا و دلنشین محصور شده است. ارمنستان از شمال با کشور گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران همسایه است. ارمنستان در قفقاز جنوبی و در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار گرفته است و تبدیل به مرزی شده که قاره آسیا و قاره اروپا را از هم جدا می کند.به دلیل نزدیکی این کشور زیبا با ایران که زمانی نیز جزء قلمرو ایران بوده است، اغلب گردشگران این کشور ایرانیانی هستند که با تورهای مختلف از جمله تور لحظه آخری ارمنستان به این منطقه سفر کرده اند. سرزمینی در دامان طبیعت سرسبز که دریاچه ها و رودخانه های متنوع بر زیبایی آن افزوده اند، بهترین مکان برای گردش و دوری از دغدغه های روزمره است و چه بهتر اینکه این سفر پر بار را با تور ارزان قیمت دلچسب تر کنیم. چه توری بهتر از تور لحظه آخری ارمنستان؟ پس از سفر های داخلی همچون تور کیش و تور قشم از شهرهای مختلف، سفر با تور ارمنستان به یکی از پر طرفدار ترین تورهای خارجی بدل شده که با هزینه ای اندک این سفر را برای شما رضایت بخش تر می سازد.

تور ارمنستانآب و هوای ارمنستان معتدل قاره ای است. از زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم خشک برخوردار است. فصل بهار در این کشور بسیار کوتاه بوده و برعکس آن، فصل پاییز طولانی تر است. در پاییز جنگل ها چشم انداز دلنشینی را بدنبال دارند چرا که با شاخ و برگ های رنگارنگ زرد و قرمز نارنجی به زیبایی هرچه تمام خود نمایی می کنند.

کشور ارمنستان با وجود اینکه کشوری کوچک با وسعت کمتر نسبت به دیگر کشورهای همسایه ایران است، از جاذبه های گردشگری و خصوصا تاریخی بی شماری برخوردار است. قدیمی ترین کلیساها و صومعه سرا ها در این کشور قرار دارند چرا که ارمنستان اولین کشوری بود که در سال ۳۰۱ میلادی دین مسیح را به رسمیت قبول کرد و از این رو قدیمی ترین کلیساها در این کشور دیده می شوند. به برخی جاذبه های جذاب و دیدنی کشور ارمنستان که گردشگران را ترقیب به همراهی تور لحظه آخری ارمنستان می کنند اشاره خواهیم داشت.

  • آبشار جرموک
  • آبشار SHAKI
  • غار ACHER
  • دره گارنی
  • صومعه گغارد
  • دریاچه سوان
  • مسجد کبود ایروان

آبشار جرموک

آبشار جرموک یکی از آبشار های زیبای ارمنستان است که در شهری به نام جرموک قرار دارد. این آبشار از چشمه آب گرم و آب معدنی سرچشمه گرفته و از صخره ای ۶۷ متری به داخل دره فرو می ریزد. مسافران تور لحظه آخری ارمنستان، این منطقه بکر و زیبا را به خاطر چشمه های آب گرم و اسپا می شناسند. در کنار لذت بردن از آب گرم و اسپا در این منطقه، می توانید به دل طبیعت رفته  و به تماشای چشم انداز های فوق العاده و سرسبز بپردازید.

صومعه گغارد

این صومعه زیبا و منحصر به فرد یکی از ۴ کیسای نایاب جهان است که در میان صخره و دره بنا گردیده است. صومعه گغارد در استان کوتایک و در فاصله ۳۵ کیلومتری تا شهر ایروان قرار دارد. این مکان بخشی از کوه مجاور آن است که از تراشیدن کوه آن را ساخته اند و در میان فهرست میراث جهانی یونسکو جا خوش کرده است. در گذشته این صومعه را با نام صومعه غار می شناختند که بعد ها و با گذشت زمان به صومعه گغارد تغییر نام پیدا کرد. گغارد به معنی سرنیزه است و علت نام گذاری این مکان این بوده که در زمان به صلیب کشیده شدن مسیح به وسیله نیزه ای بلند مورد آزار و اذیت قرار گرفت، بعد ها این نیزه به ارمنستان منتقل شد. معماری منحصر به فرد این بنا چشم همه گردشگران تور لحظه آخری ارمنستان را به خود خیره می کند. معماری زیبا وتاریخی که ساختمان آن از گرانیت سخت با کنده کاری های زیبا خود نمایی می کند تنها بخش بیرونی این صومعه زیبا را شامل شده و با وارد شدن به این مکان پی به زیبایی های جذاب و تاریخی این مکان خواهید برد.

تور ارمنستانشما زمانی می توانید تور لحظه آخری ارمنستان را خریداری کنید که افراد شرکت کننده در تور ارمنستان به حد نساب نرسیده باشند و برگزار کنندگان تور برای اینکه جاهای خالی را پر کنند و ظرفیت تور ارمنستان تکمیل گردد، بلیط های باقیمانده را تحت عنوان تور لحظه آخری ارمنستان به فروش می رسانند. اگر شما به سفر های لحظه آخری و از پیش تعیین نشده علاقه مندید و می خواهید سفری مقرون به صرفه را به یک کشور زیبای خارجی داشته باشید، می توانید منتظر اعلام تور لحظه آخری ارمنستان از طرف آژانس های برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی بمانید و سریعا آن را خریداری کرده تا از این سیاحت پر بار و هیجان انگیز جا نمانید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید