اخذ ویزای ترکیه
17
شهریور
1397

اخذ ویزای تحصیلی و کار در ترکیه

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 216 0
اخذ ویزای تحصیلی و کار در ترکیه
۵ (۱۰۰%) ۳ votes

اخذ ویزای ترکیه برای ایرانیان تا کمتر از ۹۰ روز نیازی نیست. ویزا یا روادید،در واقع اجازه نامه ورود به هر کشور برای اتباع سایر کشور ها است. برای هر سفر خارج از کشور، اصلی ترین مدارک مورد نیاز شامل پاسپورت یا گذرنامه و روادید یا ویزا هستند، که اولی حکم اجازه خروج از طرف دولت به تبعه خود و دومی اجازه ورود کشور مقصد است. البته این اجازه برای برخی از کشورها نیاز نیست به ویژه اگر برای تفریح و به عنوان گردشگر وارد آن کشور شوید.

اخذ ویزای اقامت ترکیه مانند سایر ویزا ها، حکم کارت ورود به این کشور را دارد که از سوی دولت ترکیه و به واسطه سفارت این کشور در تهران صادر می شود.

اخذ ویزای گردشگری ترکیه

مسافران تورهای مختلف از جمله تور استانبول، تور آنکارا یا تور آنتالیا که در بیشتر موارد فقط چند روز تا حداکثر یک هفته قصد ماندن در ترکیه دارند، نیاز به دریافت ویزا از سفارت نخواهند داشت. انواع تور ترکیه در فاصله چند روز برگزار می شوند و به همین دلیل، فرصتی عالی برای گشت و گذار در یک کشور آسیایی-اروپایی را فراهم می کنند.

اخذ ویزای اقامت در ترکیه

کشور ترکیه همسایه ایران و در ارتباط مناسبی از نظر سیاسی قرار دارد، در نتیجه توافقی برای آسان تر شدن سفر ایرانیان به این کشور صورت گرفته است. اگر حضور شما در خاک ترکیه کمتر از سه ماه باشد، اجازه دارید بدون اخذ ویزای ترکیه و با داشتن پاسپورت یا گذرنامه معتبر، وارد این کشور بشوید.

ویزای ترکیه نیز شبیه بقیه کشور ها، انواع مختلفی دارد و افراد یا گروه ها به منظور دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کار و تجارت و … به سفارت این کشور در پایتخت مراجعه می کنند. کسانی که با هدف گردشگری پا به ترکیه می گذراند، در مدت زمان حضور خود اجازه تحصیل، فعالیت شغلی و درآمد زا یا تجارت ندارند و چنین اقداماتی جرم محسوب می شود.

چرا اخذ ویزای ترکیه؟

اولین و واضح ترین دلیل مناسب برای سفر به ترکیه، هم مرز بودن آن با ایران است. از طرف دیگر این کشور جزو معدود همسایگان ایران است که از شرایط امنیتی مناسب برخوردار بوده و برای گردشگران از همه جای دنیا حکم یک پاتوق و جاذبه مهم را دارد. در نتیجه با طی کردن مسافتی نسبتا کوتاه که حتی می تواند با قطار یا اتوبوس هم باشد، قادر خواهید بود به ترکیه سفر کنید.
نکته مهم بعدی، این است که برای گردش و تفریح در این کشور نیازی به اخذ ویزای ترکیه ندارید و صرفا اگر پاسپورت شما اعتبار کافی داشته باشد، برای سفر گردشگری به ترکیه کافی است.
موضوعی که بسیاری از ایرانیان را برای سفر به ترکیه وسوسه می کند، اروپایی بودن بخش قابل توجهی از شهر های آن است. به عنوان مثال، دلیل مهمی که مسافران تور استانبول را به این شهر گردشگری زیبا می کشاند، این است که استانبول به عنوان یک شهر منحصر به فرد در دنیا، میان دو قاره قرار دارد و رودخانه ای که از میان آن می گذرد، استانبول شرقی و آسیایی را از استانبول غربی اروپایی تفکیک می کند.
سفر به شهر هایی از جمله استانبول، سفر به اروپا محسوب می شود و از این بابت برای خرید، تفریح و سرگرمی و بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی، فرصت بی نظیری به شمار می رود.

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزا برای کار در ترکیه و همچنین اخذ ویزای تحصیلی در ترکیه، بیشتر مورد استقبال ایرانیان قرار می گیرد. برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور زیر نظر دانشگاه های معتبر غربی اداره می شوند و تحصیل در آن ها حکم تحصیل در اروپا یا امریکا را دارد. از این رو جوانان زیادی به دنبال اخذ ویزای تحصیلی ترکیه برای ادامه تحصیل می روند. به این منظور اصلی ترین مدرک مورد نیاز، نامه پذیرش از دانشگاه میزبان و مدارک کامل سوابق تحصیلی در ایران است.

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

برای تحصیل در ترکیه باید ابتدا برای مدرک زبان خود اقدام کنید تا علاوه بر آسان تر شدن اخذ ویزای ترکیه، بتوانید با فضای اداری آن کشور تعامل بهتری داشته باشید.

اخذ ویزای کار در ترکیه

برای دریافت ویزای کار در ترکیه نیز باید ابتدا درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. معمولا برخی از افراد محلی را از قبل برای کار مشخص می کنند و برخی دیگر این مورد را به تشخیص دولت ترکیه و وزارت کار آن می سپارند.
پس از صدور اجازه کار توسط وزارت مربوط، شخص می تواند به مدت یک سال در منطقه ای که مشخص شده به فعالیت بپردازد. در صورتی که صلاحیت وی برای ادامه کار در این کشور تائید شود، ویزای کار تا سه سال تمدید شده و سپس به مرور زمان، محدودیت حضور او در منطقه ای خاص هم برداشته خواهد شد.

اخذ ویزای کار در ترکیه

اگر قصد اخذ ویزای اقامت در ترکیه را دارید یا باید در این کشور سرمایه گذاری کنید و یا خانه ای خریداری نمایید. در این صورت می توانید ویزای اقامت ترکیه را برای حداقل یک سال بگیرید و برای تمدید آن پس از یک سال مجدد اقدام کنید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید