21
شهریور
1397

آیا مکان های ممنوعه ایران را می شناسید؟

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 340 0
آیا مکان های ممنوعه ایران را می شناسید؟
به این مطلب امتیاز دهید

وقت آن رسیده است تا کمی هیجان و ترس را چاشنی سفر هایتان کنید!

عموما افراد برای رسیدن به آرامش و خوش گذرانی به مناطق مختلف سفر می کنند اما خوش گذرانی بخشی از سفرتان را رقم می زند! جالب است بدانید که برخی از گردشگران خارجی سفر را نه تنها برای خوش گذرانی و سیاحت بلکه در جهت کشف مرموز ترین و مخوف ترین مکان های دنیا در پیش می گیرند. در ایران نیز این مکان های ممنوعه به وفور یافت می شوند. اماکنی که سرشار از حس ترس و هیجان هستند را در این مقاله برای شما بازگو می کنیم تا بیشتر با سرزمینمان و گوشه و کنار ممنوعه آن آشنا شوید.

باغ سنگی

باغ درویش خان را ترسناک ترین باغ ایران می دانند. داستان این باغ از این قرار است که روزگاری این باغ سرسبز دستخوش تغییرات ارضی شد و سبب گردید تا درختان باغ درویش خشک شوند. درویش خان به نشانه اعتراض درختان خشک شده باغ خود را به مکانی دیگر انتقال داد و سنگ های کوچک و بزرگی که از دل کوه جمع آوری کرده بود را به عنوان میوه به درختان بست. مردم پنداشتند که وی دیوانه شده است و از آن جایی که درویش خان کر و لال بود توضیحی برای مردم نداشت در نتیجه این شایعه به سرعت در میان مردم پیچید و سبب شد تا گردشگران زیادی برای بازدید از این باغ سنگی به این منطقه سفر کنند. نمونه مشابهی از این باغ در مکزیک وجود دارد که توسط مرد گوشه نشینی که خانواده اش را ترک کرد در طی ۵۰ سال ساخته شد.

جنگل های مخوف سربرج

روستای سر برج از توابع طرقبه است؛ احتمالا اگر به مشهد سفرکرده باشید، نام این روستا به گوشتان خورده باشد. در نزدیکی این مکان، جنگلی وجود دارد که شب هنگام اصل وجودی خود را نمایان میسازد. صداهای عجیبی شبیه به جیغ کشیدن از دل این جنگل شنیده می شود. برخی علت این سر و صدای مهیب را وجود ملخ هایی می دانند که به این منطقه حمله کرده و در میان شاخ و برگ درختان مخفی شده اند اما برخی دیگر بر این باور اند که این صدا ها به دلیل شرایط جوی هوا و باد هایی است که در میان جنگل می پیچد.

اما ماجرا زمانی مرموز می شود که بدانید این منطقه در دل دره ای واقع شده است که از کنار آن رود خانه ای جریان دارد که در فصول خاصی خشک می شود اما نکته قابل توجه این است که از اولین باری که صدا های وحشتناک از دل این جنگل شنیده شد این رود خانه همواره جریان دارد و رنگ خشکی را به خود ندیده است. همین امر سبب ترس و ایجاد حس کنجکاوی در میان مردم و حتی مسافران گردیده است. اگر شما نیز با شنیدن این ماجرا حس کنجکاویتان بر انگیخته شد می توانید در سفرتان با تور مشهد به این منطقه سفر کنید و مدتی را در کنار این جنگل کمپ بزنید تا حقایق مرموز آن را از نزدیک لمس کنید.

دره جنیان

اگر با تور قشم به این جزیره هفت گانه سفر کرده باشید به طور حتم نام دره ستارگان را در میان لیست جاذبه های گردشگری قشم مشاهده کرده اید. بومیان دره ستارگان را دره ای اسرار آمیز می دانند و معتقد اند سال ها پیش ستاره ای به دل این دره آمده است و سبب ایجاد اشکال مختلف در دل دره شده است. بومیان جزیره دره ستارگان را محل تردد اجنه و ارواح می دانند به همین علت با غروب آفتاب و عفول خورشید، ورود به این دره ممنوع می شود.

گورستان جن

استان سیستان و بلوچستان نیز مکان های مخوفی را در دل خود جای داده است که یکی از آن ها گورستانی است که مقبره های عظیم الجثه ای روی صخره های این منطقه قرار دارند.

برای سفر به ماوراء الطبیعه به چابهار سفر کنید تا با هم گشتی در این گورستان بزنیم. مردم محلی این گورستان را گورستان جن یا به زبان محلی جن سنط می نامند و معتقد اند که این مکان محل زندگی اجنه است و زمانی که خورشید غروب می کند اجنه بر مزار مردگان خود آمده و مویه کنی می کنند به همین دلیل اگر کسی شب هنگام به این قبرستان پای بگذارد دچار نفرین و عذاب جنیان شده و پس از گذشت چند روز خواهد مرد.

کلبه وحشت

کلبه وحشت نام خانه متروکه ایست که در روستای دغنان از توابع بندر انزلی قرار دارد. این خانه متروکه مکانی هولناک است که به گفته بومیان هر کس نیمه شب به این خانه برود و تا صبح در همان جا بماند ارواح او را به ثروت کلانی می رسانند اما باید بدانید که تا کنون کسی جرات نکرده است که حتی شب هنگام به نزدیکی این مکان برود.

ماجرای جنجالی در این خانه اتفاق افتاد که سبب شد پلیس به طور ۲۴ساعته از راه دور از آن مراقب کند و اجازه ندهد کسی نزدیک خانه شود. ماجرا از این قرار است که روزی ۳ دختر به طور مخفیانه و از طریق پشت بام وارد خانه شدند، پس از گذشت ۲ روز مردم دخترکی را در نزدیکی خانه یافتند که در درختی مخفی شده بود و از ترس به خود می لرزید، به دنبال این اتفاق پلمپ خانه شکسته شد تا به جستجوی دختران گمشده دیگر بپردازند ناگهان با جنازه دو دختر دیگر روبرو شدند که علت مرگ آن ها سکته و مرگ آنی گزارش شد؛ جالب است بدانید دختری که در جنگل پیدا شده بود پس از چند روز خود کشی کرد. پس از این اتفاق پلیس دستور تخلیه اطراف خانه را داد و به صورت شبانه روز و از راه دور این خانه توسط پلیس کنترل می شد تا کسی به این خانه نزدیک نشود.

مکان های ممنوعه ایران

 

“غار پرآو” مکان ممنوعه ایران

غار پرآو یکی دیگر از اسرار آمیز ترین مکان های ایران است که در استان کرمانشاه قرار دارد. این غار مشهور، یکی از عمیق ترین و صعب العبور ترین غار های جهان است که ورودی آن چاه عمیقی وجود دارد که ورود به آن تحت هیچ عنوان به گردشگران معمولی و حتی کوهنوردان حرفه ای نیز توصیه نمی شود.

دمای داخل غار به دلیل عبور همیشگی جریان آب بین ۱ تا ۳ درجه سانتی گراد است به همین علت پیمایش غار سخت تر می شود. این غار صعب العبور از گذرگاه های تنگ، چاه های عمیق، بخش های ریزشی تشکیل شده است و به همین علت غار پرآو به یکی از غار های صعب العبور دنیا بدل شده است. لازم است بدانید که ۵ تن از کوهنوردان حرفه ای ایرانی نیز جان خود را در غار پرآو از دست داده و جسد برخی از آن ها هیچ گاه از غار بیرون نیامد.

ترسناک ترین قنات ایران

قنات قصبه در گناباد قرار دارد و یکی از عجیب ترین قنات هایی از که هزارتوهای تاریک و عمیقی دارد. قدمت قنات قصبه را به دوره هخامنشان نسب داده اند و برای رفتن به داخل آن بایستی از پله های گلی و قدیمی آن پایین بروید تا به مکانی با تاریکی مطلق بربخورید. حال پا به مکانی خوف ناک گذاشته اید که تاریکی همه جا را احاطه کرده و ریشه های درختان از دل دیوار های خاکی و قدیمی آن بیرون زده است.

دیوار وحشت

دیوار وحشت مکانی وهم برانگیز است که مدت زمان زیادی از کشف آن نمی گذرد. چندی پیش تعدادی از محققان جهت بررسی میزان تخریب ارگ بم به این منطقه سفر کردند که به طور اتفاقی به جسد نوزادانی  برخوردند که در میان دیوار های ارگ بم مدفون شده بودند. این خبر توجه باستان شناسان خارجی را نیز جلب کرد و به دنبال آن کارشناسان ژاپنی تصمیم گرفتند که با یک تیم گزارشگر راهی ایران شوند و تحقیقاتی در رابطه با این موضوع داشته باشند.

مکان های ممنوعه ایران

 

مثلث برمودای ایران

شاید تاکنون نام ریگ جن یا مثلث برمودای ایران به گوشتان خورده باشد اما اطلاعات دقیقی از آن نداشته باشید. این بخش از مقاله را به مرموز ترین و اسرار آمیز ترین مکان ممنوعه اختصاص داده ایم…

باتلاق های مرگبار این مکان به هیچ جانداری رحم نمی کند و هرگز عطش بلعیدن این باتلاق ها پایانی ندارد حتی  راه بلد ترین افراد نیز با کمی بی دقتی اسیر این بخش از ریگ جن می شوند. اما ریگ جن کجاست؟ ریگ جن یا مثلث برموداایران در بخش غربی دشت کویر و در جنوب استان سمنان قرار دارد. عدم وجود منابع آبی، وجود باتلاق ها و تپه های شنی پی در پی، سال های سال این کویر مرموز را از دسترس انسان ها دور نگاه داشته است. جالب است بدانید که تا کنون گزارشی مبنی بر وجود هیچ گونه جانداری در این مکان دریافت نشده است. بومیان و قدیمی تر ها معتقد اند که این منطقه نفرین شده است و هر کس که در آن پا بگذارد را در خود می بلعد و توسط موجودات ماورائی و ارواح به دل ریگ جن فرو می رود. اگر قصد دارید به این منطقه مخوف سفر کنید بایستی با تجهیزات کامل و یک راهنمای کار کشته به ریگ جن بروید؛ دقت کنید که از ورود خودسرانه به مناطق ممنوعه خودداری کنید چرا که در این صورت راه بازگشتی برای شما وجود نخواهد داشت.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید