اخذ ویزای روسیه
04
مهر
1397

آسان تر به روسیه سفر کنید

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 278 0

چرا روسیه؟

سیر و سیاحت در کشور روسیه مثل این است که نیمی از جهان را دیده باشید. این کشور پهناور به تنهایی تاریخ و جغرافیایی به اندازه یک قاره را در خود جای داده و تنوع زیبایی های فرهنگی و جاذبه های تماشایی، باعث شده است تا آن هایی که با گردشگری آشنا هستند، نتوانند از سفر به روسیه چشم پوشی کنند. به همین علت اخذ ویزای روسیه برای بسیاری از گردشگران چه آن ها که برای تفریح به دنبال مقاصد جدید می گردند و چه کسانی که برای تحصیل در روسیه، صادرات یا تجارت بین الملل فرصت های تازه می سازند، حائز اهمیت است.

اخذ ویزای روسیه
قبل از آن که به ویزای روسیه بپردازیم، بد نیست بدانید که نزدیکی مرز های ایران با شوری سابق و همچنین روابط پر فراز و نشیب تاریخی، باعث شده است تا این کشور به گزینه ای خاص برای سفر تبدیل شود. این کشور تا قبل از جنگ سرد پهناور تر و سایر سرزمین های اطراف دریای خزر را نیز دربر گرفته بود. یکی از مهم ترین دلایل هیجان و غافلگیری مسافران کشور روسیه، این است که روحیات کمونیستی مردم و دولتمردان، اجازه خروج اطلاعات چندانی از این کشور نمی داده است. در نتیجه بسیاری از مسافران تا قبل از آن که به مسکو یا سایر شهر های روسیه سفر نکنند، از زیبایی و شکوه آثار آن خبر ندارند.

اجازه ورود به قلب بلوک شرق

برای سفر به روسیه نیز مانند بسیاری دیگر از کشور ها، نیازمند دریافت روادید یا ویزا هستید که از طرف دولت میزبان برای شما صادر می شود. در حقیقت اخذ ویزای روسیه به معنای موافقت دولت مسکو با ورود شما به آن کشور است. مهم ترین مدرک مورد نیاز برای این موافقت نیز پاسپورت یا گذرنامه معتبر شما خواهد بود. هر چند انواع ویزای روسیه به منظور گردشگری و تفریح، تحصیل، تجارت بین الملل و … وجود دارد، با این حال قبل از همه این ها باید گذرنامه معتبر شما با تاریخ اعتبار کافی در دستتان باشد تا دولت روسیه برایتان ویزا صادر کند.
دریافت ویزای روسیه از طریق سفارت یا کنسولگری این کشور مقدور است و به دلیل روابط نسبتا مناسب میان دو دولت ایران و روس، مراحل آن چندان دشوار نیست. علاوه بر این که غیر از سفارت، روسیه دو کنسولگری در رشت و اصفهان نیز دارد و به همین دلیل مراحل دریافت ویزای روسیه برای ساکنان شهر های مختلف کمی آسان تر از مراجعه به سفارت در تهران طی می شود. قبل از هر چیز باید هدف خود از اخذ ویزای روسیه یا به عبارت بهتر، انگیزه سفر خود را مشخص کنید.
عموم مسافران روسیه با هدف گردش و تفریح عازم آن جا می شوند و به همین دلیل نیاز به اخذ ویزای توریستی روسیه دارند. در این حالت علاوه بر تکمیل فرم های درخواست و معرفی نامه های مربوط، باید بلیط رفت و برگشت، گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار و عکس و بیمه مسافرتی خود را ارائه دهید. علاوه بر این، باید تائید اقامت شما در هتل نیز مشخص باشد. لازم است بلیط رفت و برگشت شما قطعی شده باشد. ویزای توریستی روسیه عناوین متفاوتی دارد که به طور کلی عادی یا فوری هستند، همچنین هر کدام از این ویزا ها با تقسیم بندی یکبار ورود یا دو یا چند بار ورود، مراحل متفاوتی برای دریافت دارند.
نکته مهم در اینجاست که ویزای توریستی برای کسانی صادر می شود که فقط قصد تفریح و گردش در این کشور را دارند و درصورتی که قصد سر زدن به اقوام یا دوستان را دارید، نوع ویزای شما متفاوت خواهد بود.

اخذ ویزای روسیه
علاوه بر این، برای کسانی که به دنبال کار به کشور روسیه سفر می کنند، پس از دریافت موافقت نامه های لازم از شرکت یا ارگان مربوط، ویزای کار یک ساله یا بیشتر (بر اساس شناخت و سابقه حضور شما) صادر می شود. غیر از ویزای کار، ویزای تجارت یا بیزینس نیز برای کسانی که به دلایل مختلف شغلی در این کشور حضور پیدا می کنند، صادر می شود. موضوع مشترک در مراحل دریافت انواع ویزای روسیه، این است که با مسئولین و کارمندان مربوط صادقانه رفتار کنید و تناقضی در پاسخ به سوالات احتمالی آن ها وجود نداشته باشد. اخذ ویزای روسیه برای بازدید از نمایشگاه های دوره ای این کشور نیز از طریق جزو مراحل ویزای بیزینس یا کسب و کار قرار دارد.
پس از اخذ ویزای روسیه، بد نیست در مورد جاذبه های دیدنی مقصد خود اطلاعات کافی داشته باشید. هر چند در سفر با تور روسیه، مکان های خاص بازدید می شوند، با این حال مطالعه و آشنایی با هر یک از نقاط خاص آن کشور، جذابیت بازدید را چند برابر خواهد کرد.

 

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید