آداب و رسوم مردم جهان
15
فروردین
1397

آداب و رسوم مردم جهان

ارسال شده توسط: admin/ 669 0

مراسم ازدواج، مالزی
مراسم ازدواج در تمامی فرهنگ ها به نیکی و خوشی یاد می شود. در کشور مالزی، عروس لباس ویژه پوشیده و با فرستادن برگ فوفل یا sirih latlat به داماد اعلام امادگی می دهد و داماد تا وقتی که این پیغام را دریافت نکرده حق ورود به منزل عروس را نخواهد داشت. ورود داماد با جمعی از زنان خانواده و با حمل دسته گل های بزرگ و نواختن طبل و درام همراه است. جهت برکت بخشی به ازدواج، بر روی دستان عروس و داماد کمی آب معطر و حنا، خمیر چوب صندل و آرد برنج می گذارند.

 

آداب و رسوم مردم جهان

ورود به جمع در رستوران، آلمان
یکی از ویژگی های فرهنگی در آلمان دقت در این موضوع است که نظم یک مکان عمومی به سادگی به هم نریزد. برای مثال در کشور آلمان وقتی که عده‌ای در رستوران نشسته‌اند و تازه واردی به این جمع می پیوندد، هیچ کس از جای خود بلند نمی‌شود و نظم رستوران را به هم نمی‌ریزد. تازه وارد به محض ورود ضمن گفتن ظهر، عصر یا شب بخیر پیش هرکسی که صندلی خالی وجود داشته باشد نشسته با همان یکنفر دست می‌دهد و سپس دو ضربه با پشت انگشت اشاره به میز می‌کوبد و سلامی ‌به همه می‌دهد.

 

آداب و رسوم مردم جهان

هدیه دادن، فرانسه
در کشورهای مخلتف هدیه  دادن و حتی گرفتن آن آداب و رسوم خاص خودش را دارد. در کشور فرانسه هدایا معمولا بعد از تحویل در حضور شخص باز می‌شوند. ارزش مادی هدایا در فرانسه اهمیتی ندارد و معمولا هدایایی انتخاب می‌شوند که مناسب سلیقه شخص باشد. ولی گل هدیه دادن  بسیار مرسوم است. فقط تعداد شاخه‌های گل باید فرد باشد مثلاً یک، سه،… اما عدد فرد ۱۳ در بین فرانسوی های چندان خوش یمن نیست و دسته گلی به این تعداد به عنوان هدیه تهیه نمی کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  سفر جذاب به آسیای جنوب شرقی، تور مالزی

 

آداب و رسوم مردم جهان

سلام کردن، هند
قطعا همه افراد نحوه ی سلام کردن هندی ها رو دیده و آشنایی دارند. هندی ها کلمه Namaskar را هنگام خوش‌آمد گویی و یا خداحافظی به كار می‌برند. برای سلام کردن، كف دو دست را به هم می‌چسبانند و در زیر صورت به سمت بالا نگه می‌دارند و كمی ‌خم می‌شوند و سپس به شخصی كه دیده‌اند سلام می‌كنند.
هندی ها بر این باورند كه چسباندن دو دست به یكدیگر نشانه همفكری و همرنگی با یکدیگر  است. دست راست را مظهر روح و طبیعت معنوی انسانی و دست چپ را نشانگر جهان مادی و جسم انسانی می‌دانند و با قرار دادن دو دست در کنار هم به طرف مقابل یکی بودن جسم جان را نشان می دهند.

 

آداب و رسوم مردم جهان

جشنواره سه پادشاه، اسپانیا
جشنواره سه پادشاه در اسپانیا یکی از جشنواره های شناخته شده این کشور می باشد که در روزهای ۵ و ۶ ژانویه و در شهرهای بزرگ این کشور اجرا می شود. در این جشنواره ۳ نفر در هیبت شاهان قدیم و البته در حالی که آلات موسیقی می نوازند در خیابان های شهر قدم زده و شیرینی به سمت کودکان پرتاب می کنند.
با اینکه ریشه این اقدام مشخص نیست، اما تاریخدانان ریشه این جشنواره را در اعتقادات مذهبی مردم می دانند.

 

آداب و رسوم مردم جهان

لباس مردم، ارمنستان
یکی از نشانه های فرهنگ و تمدن هر کشوری،نوع پوشش و لباس آن ها است. لباس سنتی مردم ارمنستان نیز نشان از نوع فرهنگ آن ها دارد. لباس هایی که هنوز هم در شهرهای مختلف این کشور مشاهده می شود.
لباس مردان این کشور شباهت بسیار زیادی با لباس مردم خطه شمال ایران و به ویژه مردم گرجی دارد که نشان از عمق نفوذ فرهنگ ایرانی در آن کشور است.
لباس زنان ارمنی که تحت عنوان داراز شناخته می شود نیز شبیه لباس های زنان سایر ملل ساکن در منطقه است و شامل لباس بلند و زردوزی شده و روسری به رنگ های شاد می شود.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  زیارت در کنار بازارگردی در تور مشهد از تهران

 

آداب و رسوم مردم جهان

جشنواره نبرد پرتقال، ایتالیا
ایتالیا سرزمین جشنواره‌های گوناگون است و همه‌ی این جشنواره‌ها ریشه در سنت‌های کهن این کشور دارند. جشنواره‌های متعددی در ایتالیا برگزار می شود که هر کدام به نوع خود جذاب و تماشایی است.
یکی از جذاب ترین جشنواره هایی که در ایتالیا برگزار می شود، جشنواره نبرد پرتقال است که در آن افراد با پرتقال با یکدیگر به نبر می پردازند. محیط نبرد بعد از اتمام نارنجی رنگ می شود!!

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید